Šo svētdien "X Faktors": piedalās arī Sandija Vīgante un grupa “Madara”

 
©Publicitātes foto

Jau šo svētdien, 12. septembrī, pulksten 20 kanālā TV3 ar savu ceturto sezonu pie skatītājiem atgriezīsies vērienīgais muzikālais šovs “X Faktors”, kur jaunie talanti uzsāks cīņu par 10 000 eiro un ekskluzīvu līgumu ar mūzikas ierakstu kompāniju “Universal Music Group“.

Ceļā pretim uzvarai dalībniekus atbalstīs šova vadītājs Markus Riva, savukārt viņu sniegumu vērtēs ierastais žūrijas četrinieks - Aija Auškāpa, Marats Ogļezņevs, Intars Busulis un Reinis Sējāns. Muzikālā sacensība norisināsies trīs posmos 14 raidījumu garumā. Pirmajā posmā dalībnieki tiksies “TV atlasēs”, kur būs iespējams iepazīt spilgtākos dalībniekus un viņu sniegumu, otrajā posmā gaidāmi dramatiskie “Krēslu izaicinājumi”, kuru laikā tiks noskaidroti finālisti un katra mentora komandas dalībnieki četrās kategorijās - puiši vecumā no 16 līdz 25 gadiem, meitenes vecumā no 16 līdz 25 gadiem, 25+, kā arī vokāli instrumentālās grupas. Savukārt noslēdzošajā posmā no 6. novembra sešu raidījumu garumā sacentīsies 12 finālisti, kuri uzsāks ceļu pretim lielajai skatuvei. Šova lielais superfināls gaidāms 12. decembrī.

Pirmajā TV atlašu raidījumā uz skatuves kāps 18 dalībnieki. No tiem pazīstamākie ir daudzu projektu bekvokāliste un arī solomāksliniece, vizuāli kolorītā Sandija Vīgante, Eirovīzijas dziesmu konkursa nacionālajā atlasē ar panākumiem piedalījusies Madara Fogelmane ar grupu “Madara”, daudzos projektos (pat grupā “Saldās sejas”) jau manītā sirsnīgā dziedātāja Kristena Cīrule, iepriekšējā sezonā līdz “Krēslu izaicinājumiem” tikušais programmētājs Viktors Dobkevičs, kā arī multiinstrumentālists Armands Rutkovskis (zināms arī kā Arutt, muzicē grupā “Bekars”). Arī Elizabete Matvejeva iepriekšējā sezonā tika līdz “Krēslu izaicinājumiem” - viņa sevi dēvē par “mašīnu bez bremzēm”. Noteikti jāpiemin talantīgā Grēta Grantiņa no Talsu novada Ģibuļiem, kurai “kaimiņos pāri laukam dzīvo Intars Busulis”, kā smejoties atklājusi dziedātāja. Attiecīgajai auditorijai droši vien pazīstams būs arī “Tik Tok” dīdžejs Chriss Wess.

Katrā sezonā piedalās arī kāda dziedātāja, kuras uzstāšanās iepriekš “pulcējusi miljoniem klausītāju Priekuļos” - šajā par to acīmredzot kļūs 17 gadus jaunā dziedātāja Jūlija Leviona, kura sevi dēvē par “ekskluzīvo” un tādas esot arī viņas dziesmas - “ekskluzīvas un neatkārtojamas”, jo meitene pati sacer gan vārdus, gan komponē mūziku. Kad Markus Riva esot vaicājis, kā viņa gatavojusies priekšnesumam, Jūlija pārliecinoši atbildējusi, ka “zvaigznēm vienmēr jābūt gatavām”...

Dalībai šovā pretendēs arī brazīlietis Rodrigo, kurš ieradies Latvijā, lai spēlētu futbolu, taču iepazinies ar kādu meiteni, nolēmis te palikt un šovā piepildīt savu sapni dziedāt. Jāpiebilst, ka Rodrigo dziesmas latviešu valodā jau izpelnījušās lielu fanu uzmanību sociālajos tīklos, tādēļ viņš atlasē izpildīs “Prāta Vētras” un “Musiqq” dziesmu “Debesis iekrita Tevī”. Citu dalībnieku vidū būs arī angļu valodas skolotāja Jeļena Kezikova, kura sākusi dziedāt vien 41 gada vecumā pēc smagas traģēdijas, dziesminieks Kārlis Sīmanis no Smiltenes, gaļas kontroliere Una Gotoreva, skaistuma speciāliste Daniela Pallo, meiteņu trio “We”, atraktīvais Marks Senkovs, veselības centra biroja administratore Terēze Millere un ģimenes duets Jānis un Kaiva Upleji.