Pirmizrāde: tautas deju koncertuzveduma LĪGO SAULE tiešraide

 
©Publicitātes foto

NRA sadarbībā ar LMT Viedtelevīziju aicina šodien, 23. jūnijā no plkst. 11.00 vērot īpaša deju notikuma pirmizrādi: vasaras saulgriežu mistēriju LĪGO SAULE, kas tika izdejota Valātas pilskalnā.

LĪGO SAULE radījuši horeogrāfs Jānis Purviņš un Tautas deju ansamblis LĪGO kopā ar domubiedriem - latviešu tautas tradīciju kopējiem Julgī Stalti, Katrīnu Dimantu, Ēriku Zepu un Laimu Dimantu. Saulgriežu uzvedums LĪGO SAULE izdejots Kazdangas pagasta Valātas pilskalnā šajos vasaras saulgriežos, 20. jūnijā. Tajā piedalījās Tautas deju ansamblis LĪGO, vidējās paaudzes deju kolektīvi LĪGO un SEN LĪGO.


Pasākuma norisi veido trīs daļas. Deju koncertuzvedumā “LĪGO treji vārti” iekļautas 14 skatītāju iemīļotas un dejotāju sirdīm tuvas dejas un viena horeogrāfiska miniatūra par Kurzemi, vasaras pilnbrieda laiku un gada īsāko nakti Jāņa Purviņa, Gunas Trukšānes un Anda Lagzdiņa horeogrāfijā, ko izdejo TDA “Līgo” trīs dejotāju paaudzes, pavisam 100 dejotāju.

Tam seko saules pavadīšana un uguns rituāls Julgī Staltes un Ērika Zepa vadībā, piedaloties TDA LĪGO trijām dejotāju paaudzēm. Lielajā ziedēšanas trakumā uz zemes kulminē mūžīgā auglības un saules dzīvības spēka mistērija, kas nav iedomājama bez jāņugunīm - šķīstošās, svētību un auglību nesošās uguns stihijas. Uguns rituāls gada īsākajā naktī enerģijas, izturības un spēka vairošanai vienmēr ir bijusi daļa no saulgriežu maģijas. Šajā uguns rituālā paredzēts iedegt uguni, pavadot sauli un dziedot dziesmas.

Bet mistērijas noslēdz Jāņa Purviņa un grupas “ImantaDimanta un draugi” sadarbībā tapusi horeogrāfiska uzveduma “LĪGO Jānis” pirmizrāde - 10 dejas, kas sākotnēji radītas kā vasaras saulgriežu dziesmas, piedaloties Katrīnai Dimantai, Laimai Dimantai un TDA “Līgo” trijām dejotāju paaudzēm.

Koncertuzvedums filmēts, ievērojot valstī noteiktos ierobežojumus un nepieciešamos piesardzības pasākumus.

LĪGO SAULE koncertuzvedums skatāms arī LMT Viedtelevīzijā, lietotnē LMT Straume un internetā.