Tuvojas lācenes Ilzītes 20. dzimšanas diena

© Dmitrijs Suļžics/F64 Photo Agency

Līgatnes dabas taku lācene Ilzīte pirmdien, 11.janvārī svinēs apaļu 20 gadu dzimšanas dienu un kā jau katru gadu, arī šogad Latvijas slavenākā lāču dāma saņems īpašo torti, kas pagatavota no dažādiem gardumiem.

Ievērojot piesardzību, lācene Ilzīte šogad savu dzimšanas dienu svinēs šaurā ģimenes lokā - kopā ar audžu mammu, dzīvnieku kopēju Velgu Vītolu un citiem Līgatnes dabas taku darbiniekiem. Arī šogad Ilzītei tiks pasniegta svētku torte, kas sastāvēs no dažādiem lāču gardumiem - zivīm, riekstiem, ogām, medus un citiem.

Latvijas iedzīvotāji ir sekojuši Ilzītes dzīvei līdzi jau kopš viņas piedzimšanas. Ilzīte ir filmēta daudzās dokumentālās un mākslas filmās, ievērojami dabas fotogrāfi viņu ir iemūžinājuši savās fotosesijās. Ilzīte nekad "nenoguļ" savu dzimšanas dienu, jo nav ieradusi doties ziemas guļā un ir apskatāma visu gadu.

Lācene Ilzīte un citi Līgatnes dabas taku iemītnieki vienmēr ir priecīgi satikt apmeklētājus. Līgatnes dabas taku darba laiks darba dienās ir no 9:00 līdz 16:00, bet nedēļas nogalēs un svētku dienās - no plkst. 9.00 līdz 17.00.

• Lācene Ilzīte dzimusi 2001.gada 11.janvārī Līgatnes dabas takās - šogad Ilzītei aprit 20 gadu.

• Ilzītes bioloģiskā mamma rūpēties par viņu nevarēja, tāpēc rūpes par Ilzīti jau no lācenes pirmās dienas uzņēmās Līgatnes dabas taku darbiniece Velga Vītola.

• Nebrīvē dzīvojošiem lāčiem 20 gadi ir pats spēka vecums. Tomēr sugas pārstāvjiem, kurus nav barojusi un audzinājusi viņu bioloģiskā māte, tas jau ir ievērojams mūžs.

• Ilzīte piedzimstot svēra vien 500 gramus, bet šobrīd sver 150 kilogramus, kas ir kārtīgs lāču mammas svars.

• Pēc rakstura lācenīte ir atturīga, cieši turas pie ierastās lietu kārtības. Viņai piemīt labas ēšanas un voljera uzturēšanas manieres.

• Ilzītes lielākie kārumi ir svaigas zivis - laši un skumbrijas, kaltēti liellopu kuņģīši, rieksti un medus.

• Lācene Ilzīte sava mūža laikā ne reizi nav pat mēģinājusi doties ziemas guļā. Nebrīvē dzimušajiem un dzīvojošajiem lāčiem tas nav nekas neparasts.

Izklaide

Duets “Mantra VIII”, kurā apvienojušās jaunās mūziķes Madara Martinkena un Liene Leitāne, laidis klajā savu otro singlu “Nakts orķestris”. Tā videoklips nevienu neatstās vienaldzīgu – vismaz stiprā dzimuma pārstāvjus noteikti ne...