Ates muzejā Alūksnes novadā svinēs "Pļaujas svētkus Ottesmuižā"

 
©f64

 Ar moto "Ražas laiks - kāzu laiks" Kalncempju pagasta Viktora Ķirpa Ates muzejā Alūksnes novadā 12.septembrī no plkst.11 svinēs tradicionālos Pļaujas svētkus.

Muzeja unikalitāti raksturo ar to, ka tajā vienkopus atrodas Latvijas brīvvalsts laikā darbinātā lauku tehnika, zirgu inventārs, vairāki desmiti iekšdedzes motori, amatnieku un citi lauku darbu rīki. Priekšmeti stāsta par latviešu zemnieka dzīvi, darbu, sadzīvi, tradīcijām, politiskiem notikumiem, saimniecisko darbību, kultūru, izglītību un sportu, reliģisko dzīvi, pagastā un novadā dzimušo vai dzīvojušo mākslinieku dzīvi, radošo darbību.

Jau par tradīciju kļuvis, ka Pļaujas svētkos piedalās tuvākas un tālākas apkaimes folkloras kopas un tautas mūzikas kolektīvi, kuri ne tikai muzicē, bet arī piedalās lauku sētas darbu demonstrēšanā.

Šogad svētkos piedalīsies Medņevas etnogrāfiskais ansamblis, Jaunlaicenes folkloras kopa "Putnis", tautas muzikanti "Ziemeļmala", Igauņu ģimene, kā arī Grundzāles vidējās paaudzes deju kolektīvs "Rieda" un Jaunannas Tautas nama senioru deju kolektīvs "Oga".

Pēc svētku atklāšanas sāksies strādāšana kopā ar darbu un amatu pratējiem no Vidzemes un Latgales - labības kulšana ar kuļmašīnām, veļas mazgāšana, kartupeļu rīvēšana, kāpostu skābēšana, medus sviešana, kalšanas darbi, karošu grebšana, klūdziņu pinumi, ādas apstrāde un zirglietu darināšana, celmu bungu gatavošana, linu auklu apavu gatavošana, sveču gatavošana, puļķu maizes cepšana, zupas vārīšana un degustācija, būs arī Tautas lietišķās mākslas studijas "Kalme" un "Sagša", bet tieši pusdienlaikā tiks atvērts keramikas ceplis keramiķa Kristapa Brasļa vadībā.

Savukārt Pļaujas svētku noslēgumā plkst.13.30 ikviens aicināts turpat piekalnē atrast tīkamāko vietu, lai Baltinavas kolektīva "Palādas" sniegumā vērotu komēdijas "Ontans i Anne" otro daļu "Kuozu goda jubileja".