Latvijā mītošs filmu režisors uzaicināts kļūt par ASV Kinofilmu un mākslas zinātņu akadēmijas biedru

© Publicitātes foto/Liza Kuznetsova

30.jūnijā Losandželosā ASV Kinofilmu un mākslas zinātņu akadēmija paziņoja par jaunu biedru uzņemšanu. Akadēmija ir uzaicinājusi pievienoties organizācijai 819 kino industrijas pārstāvjus, kuri izcēlušies ar savu ieguldījumu kinofilmu veidošanā. Viņu vidū ir arī Latvijā dzīvojošais un strādājošais dokumentālo filmu režisors Vitālijs Manskis (Vitaly Mansky).

Vēstulē, kas tika nosūtīta jaunajiem biedriem, akadēmijas prezidents Deivids Rubins, raksta: "Akadēmija ar prieku sveic savā vidū ievērojamus kino mākslas un zinātnes darbiniekus. Mēs vienmēr tiecamies uzaicināt cilvēkus ar neparastu talantu, kas atspoguļo mūsu pasaules kino kopienas bagātīgo daudzveidību."

Amerikas Kino mākslas un zinātnes akadēmija ir globāla organizācija, kurā darbojas vairāk nekā 9000 biedru - talantīgi un spilgti kino nozares pārstāvji.

Vitālijs Manskis ir vairāk nekā 30 dokumentālo filmu režisors, viņa filmas ir apbalvotas vairāk kā 100 starptautiskos festivālos. V. Manskis ir arī prezidents Starptautiskajam dokumentālo filmu festivālam Artdocfest / Rīga, kurš jau šī gada novembra beigās norisināsies Rīgā.

Izklaide

Nākamās nedēļas nogalē no 26. līdz 28. jūlijam Dzintaru koncertzālē notiekošais festivāls “Laima Rendezvous Jūrmala 2024” pulcēs 45 māksliniekus no 14 valstīm. Starp tiem būs arī kupls skaits vietējo izpildītāju.

Svarīgākais