Par Makartnija rakstīto "Hey Jude" tekstu samaksā gandrīz miljonu

 
©Jane Ross/REUTERS/Scanpix/LETA

Izsoļu nama Julien's Auctions rīkotajā tiešsaistes izsolē par 910 000 dolāru pārdota lapiņa ar Pola Makartnija rakstīto slavenās The Beatles dziesmas Hey Jude tekstu (attēlā).

Izsoļu nama pārstāvis Džeisons Votkinss intervijā Reuters norādījis, ka cena deviņas reizes pārsniegusi iepriekš prognozēto, taču, no otras puses, tas neesot liels pārsteigums, jo relikvija ir patiešām unikāla. 1968. gadā šī lapiņa tika izmantota, kad The Beatles ierakstīja savas jaunākās dziesmas Trident Studios. P. Makartnijs dziesmu sacerēja neilgi pēc Džona Lenona šķiršanās no pirmās sievas Sintijas, un tā bija veltīta abu dēlam Džūljenam, turklāt kompozīcijas sākotnējais nosaukums bija Hey Jules.

Ar šķiršanos saistīts arī iemesls, kādēļ Julien's Auctions vispār rīkoja šo izsoli - pagājušonedēļ apritēja tieši 50 gadu, kopš no kādas P. Makartnija intervijas kļuva skaidrs, ka The Beatles ir izjukuši uz visiem laikiem. Pavisam izsolē tika pārdots vairāk nekā 250 piemiņas lietu, kas saistītas ar leģendāro Liverpūles četrinieku. Piemēram, basa bungu daļa, kas tika izmantota grupas 1964. gada turnejas laikā, nopirkta par 200 000 dolāru, bet misiņa pelnu trauks, ko Abbey Road studijā bija privatizējis Ringo Stārs - par 32 500 dolāru.