TOP 5 eksotiskie galamērķi, kuri 2020. gadā būs ceļotāju iecienīti

 
©Publicitātes foto

Šī gada tālo ceļojumu tendence būs censties redzēt un piedzīvot, turklāt izvēloties atturīgākas, bet reizē īpašas viesnīcas ar konkrētai vietai raksturīgu dizainu un autentiskiem interjera elementiem, prognozē tūrisma operatora “INTERLUX Travel” Latvijas filiāles vadītājs Vitālijs Puķīts. Laikā, kad tūrisma nozarē aizvien raksturīgāk atteikties no liekā, nokļūt savā sapņu zemē, šķērsojot tūkstošiem kilometrus un kontinentu robežas, vairs nav tik dārgi un ekskluzīvi kā vēl pirms dažiem gadiem.

“Ceļotāju pieaugošās intereses dēļ aizvien lielāku popularitāti bauda tādi galamērķi kā Bali, Indonēzijā, Indija, Argentīna, Apvienotie Arābu Emirāti un Dienvidkoreja. Piemēram, Dienvidamerika mūsu ceļotājiem pagaidām vēl ir tikpat kā neatklāta, tādēļ nokļūšana Argentīnā, Urugvajā daudziem ir sapņa piepildījums. Ceļojuma uzdevums ir redzēt pasauli un pašreiz arī tūrismā ir raksturīga atteikšanās no liekā. No vienas puses ir jauki apmesties greznās viesnīcās ar lielāku ēdienu izvēli, bet daudzi sāk uzdot sev jautājumu: “Vai man tas tiešām ir vajadzīgs?” Turklāt bieži vien fotogrāfijās redzamais glamūrs izrādās mākslīgs - zeltītas plastmasas kolonnas vai sintētiski paklāji ar austrumu rakstiem,” tendences tūrismā raksturo tūrisma operatora “INTERLUX Travel” Latvijas filiāles vadītājs Vitālijs Puķīts.

Bali, Indonēzija

Bali ir Indonēzijas sala, kura tūristus vilina ar savu savvaļas dabas skaistumu un mieru, nebeidzamajām rīsu terasēm, skaistajām tropu pludmalēm, un īsā laikā šis ir kļuvis viens no populārākajiem Latvijas ceļotāju eksotiskajiem galamērķiem. Viens no gan lielu, gan mazu ceļotāju iecienītiem piedzīvojumiem ir safari parka apmeklējums. Tāpat tiek izmantota iespēja iepazīties ar Komado varāniem. Interesants apskates objekts ir Plaosan templis, kā arī tādas vietas kā Kerta Goza, Penglipurana, Pura-Besakiha.

Indija

Indija neatstāj nevienu vienaldzīgu, protams, daudz atkarīgs kur, kādos apstākļos ceļotājs nonāk, jo šeit mijas gan dabas skaistums, gan vietējā kultūra, atšķirīgs ir dažādu sabiedrības slāņu dzīvesveids. Vienā ceļojumā var pagūt redzēt mazu daļu šīs valsts un var sākt, piemēram, apceļojot Deli, Džaipuru, Agrā, Goa. Ceļotāji ar interesi apskata Dudhsagāra ūdenskritumu un garšvielu plantācijas, iepazīst Radžistānas virtuvi.

Argentīna

Pagaidām maz izzināti, bet kļūst populārāki ceļojumi uz Dienvidameriku, kurā trešā lielākā valsts ir Argentīna. Tās galvaspilsēta Buenosairesa ir pievilcīga dienā, bet jo īpaša ir tās naktsdzīve - kultūras un rūpnieciskā, ostas dzīve mutuļo vienuviet. Ceļotāji labprāt aplūko Argentīnu arī no cita skatupunkta, piemēram, izbraucot ar kuģīti vai prāmi. Kas gan būtu ceļojums uz Argentīnu bez rančo apmeklējuma, jo cilvēki vēlas uzzināt, kā saimnieko laukos. Argentīna ir slavena ar saviem kalniem, lietus mežiem, vīnu, tango pirmsākumiem u.c.

Apvienotie Arābu Emirāti

Ceļotājiem saistošs galamērķis ir Apvienotie Arābu Emirāti, ko līdz šim izzinājuši salīdzinoši maz ceļotāju, bet nokļūšana tajos kļūst aizvien pieejamāka. Populārākā vieta apskatei ir galvaspilsēta Abū Dabī, bet ceļojumā var pagūt paviesoties un izzināt austrumu pasauli arī Dubaijā, Raselhaimā, Omānā vai trešajā lielākajā emirātā - Šārdžā, kurā jūtama īpaši bagāta kultūra. Apvienotajos Arābu Emirātos katrs var atrast izklaides, sākot no debesskrāpju un iespaidīgo tirdzniecības centru, beidzot ar visdažādāko atrakciju, safari džipu braucienu, akvaparku apmeklējumu.

Dienvidkoreja

Korejas pussalā - Dienvidkorejā vērojams mērens klimats. Dienvidkoreja izceļas ar bagātu, senu vēsturi, reizē tā ir saistoša gan krāšņas dabas, kalnu cienītājiem, gan tiem, kurus interesē senās pilis, tempļi, kapenes utml. Piemēram, apmeklēšanas vērts ir Hvasonas, Konsanson cietoksnis. Vienlaikus valsts attīstās, tiek būvētas modernas celtnes, lielākā lidosta atrodas Inčhonā, ceļotājus aizrauj plašās izklaides iespējas ikdienā un svētkos. Dabas mīļotājus aizrauj kalni, kas aizņem 70% Dienvidkorejas teritorijas.