RECENZIJA: Jānis Irbe "Kas aizņēmis mūsu prātus"

 
©Publicitātes foto

Radiostacijas “Radio SWH” elektronikas tehniķis Jānis Irbe ilgus gadus apgrozījies skaņu pasaulē un beidzot nonācis arī priekšplānā – ar savu debijas albumu. Tā pirmsākumi meklējami 2016. gadā, kad Irbe laida klajā pirmo singlu "Paskaties" un uzsāka sadarbību ar ģitāristu, studijas “SKAN” saimnieku Jāni Dubavu no grupas “Aurora” jaunāko laiku sastāva.

Kopumā albumā iekļauts ducis dziesmu (plus viena citā versijā), tostarp iepriekš izdotie singli "Metro" un "Rudenī", kā arī jauna versija izlasē "Veidenbaums. Vaidi un gaidi" iekļautajam gabalam "Aukstajā gaismā es jūtu". Starp citu, tā ir vienīgā dziesma, kurai par pamatu ņemta Veidenbauma dzeja, jo visu pārējo mūzikas un teksta autors ir pats Jānis. Ja par ierakstā dalību ņēmušajiem viesiem, tad noteikti jāpiemin, ka dziesmā "Daudz pamestas domas" daļu vokāla iedziedājis Juris Lasinskis (“Zig Zag”), bet dziesmās “Paskaties” un “Tava palodze” papildus vokālu iedziedājusi Gerda Gūtmane.

PAR. Simpātiskas melodijas un interesantas ģitāru partijas indīroka mērcē. Kaut kas uz 80. gadu “new wave”, kaut kas no “New Order”, kam visam cauri vijas fakts, ka te savu roku pielicis “aurorists” Dubavs, kas it īpaši jūtams dziesmā “Daudz pamestas domas”. Šis gabals albumā ir otrā labākā dziesma, jo pāri visam ir superīgais gabals “Tava palodze”. Vēl - “Mākoņi”, varbūt arī “Krūze” un “Metro”. Ir labi.

PRET. Šim puisim (Jānim Irbem) ir manāmas problēmas ar dziedāšanu, turklāt ne tik daudz ar pašu vokālo materiālu, cik spējām, kā mēdz teikt, noturēt meldiņu taisni. Gandrīz divas trešdaļas no albumā iekļautā skaņu materiāla atstāj vienaldzīgu - tas ir par daudz.