Trešdiena, 22.maijs

redeem Emīlija

arrow_right_alt Izklaide

Uzzini, kādēļ Zatlers uzskata, ka Lāčplēša dienu nevajag brīvu

© Oksana Džadana/F64 Photo Agency

“Par šo dienu kā brīvdienu es esmu citādās domās. Tā ir diena, kad man vislielākais prieks redzēt skolniekus un bērnus Lāčplēša dienas pasākumos. Viņus ved skolotāji, viņi iet grupā un viņi runā par to, kas ir Lāčplēša diena, kāpēc tā ir svarīga gan viņiem pašiem, gan visai mūsu valstij. Tajā brīdī, kad mēs to pasludināsim par brīvdienu, tieši šis skolu klātbūtnes efekts pazudīs,” tā par ieceri Lāčplēša dienu noteikt par brīvdienu RīgaTV 24 raidījumā “Dienas personība ar Veltu Puriņu” sacīja bijušais Latvijas prezidents Valdis Zatlers.

Zatlers piezīmē, ka abi mūsu valstij svarīgie datumi - 11. un 18. novembris ir ļoti tuvu. 18.novembri cilvēki svin kopā ar savām ģimenēm, bet bērniem ļoti svarīgi esot arī piedalīties šajos pasākumos kopā ar savu klasi, ar savu bērnudārza grupiņu, redzēt un sajust tās emocijas, kas ir jūtamas, esot kopā ar saviem vienaudžiem.

Es domāju, to vajadzētu atstāt, kā tagad. Mēs svētkus varam nosvinēt arī darbadienā un kulminācija jau tāpat ir vakarā pēc darba dienas, kad ir svecīšu vakars,” pārliecināts ir Zatlers.