RECENZIJA: Sheryl Crow "Threads"

 
©Publicitātes foto

Amerikāņu dziedātāja un arī aktrise Šerila Krova savā daiļradē pieskārusies dažādiem mūzikas stiliem – popam, rokam, blūzam, džezam, arī kantrī. Pēdējā no minētajiem viņa debitēja 2013. gadā, izdodot albumu “Feels Like Home”, taču jau nākamo albumu “Be Myself” (2017) kritiķi atkal sliecās likt rokmūzikas nišā.

Šerilas kopējā statistika ir 11 studijas albumi, trīs koncertnieki un sešas labāko dziesmu izlases, pārdoti vairāk nekā 50 miljoni albumu kopiju, saņemti deviņi “Grammy” patafoni un neskaitāmas citas balvas.

Taču izskatās, ka Krova nolēmusi turpmāk darīt tikai to, kas pašai tīk, un īpaši neņemt galvā kritiķu domas un komerciālos rādītājus - tā bija ar “Be Myself” (tikai 22. vieta Amerikas topā, bet Britu salās - 47.), tā ir arī ar “Threads”. Šis albums Amerikā knapi iekļuvis Top 30, kas Šerilai ir pats zemākais rādītājs viņas karjerā (Ziemassvētku disks neskaitās), tiesa, briti to ietirgojuši pirmajā desmitniekā, kas savukārt nav noticis pēdējos 15 gadus. Jaunais albums ir zīmīgs ar to, ka tapis dažādos sadarbības projektos, turklāt kādos - mūziķi piemeklēti kā no Rokenrola Slavas zāles! Ēriks Kleptons, Kīts Ričardss, Villijs Nelsons, Džonijs Kešs, Džo Volšs, Stīvija Niksa, mūziķes vienaudži Garijs Klārks juniors un St. Vinsenta, jaunās paaudzes zvaigznes Merena Morisa un Brendija Kārlaila, kā arī daudzi citi ņēmuši dalību šajā ierakstā. Kopumā 17 dziesmas, tostarp vairākas kaverversijas, piemēram, Džordža Harisona “Beware Of Darkness”, Boba Dilana “Everything Is Broken”, arī “The Rolling Stones” dziesmai “The Worst”. Taču pats būtiskākais - ar šo albumu Šerila liek punktu savai studijas izdevumu diskogrāfijai, turpmāk pārslēdzoties tikai uz koncertiem un atsevišķu singlu tiražēšanai. “Šis albums ir kā vēsturisks atskats uz manām karjeras sākotnējā posma muzikālajām ietekmēm un savas tālākās nākotnes redzējums,” uzsver dziedātāja.

PAR. Daudzpusīgi un stilistiski dažādi skaņdarbi, taču gandrīz visi ļoti interesanti. Klausoties šo albumu, uzreiz un uz sitiena uzmanība tiek pievērsta tādām dziesmām kā “Tell Me When It’s Over” (kopdarbs ar Nešvilas bārdaini Krisu Stepltonu), “Everything Is Broken” (Boba Dilana dziesma, ierakstā piedalījies arī ģitārists Džeisons Izbells) un “Wouldn’t Want To Be Like You” (kopā ar St. Vinsentu), bet ar otrreizējo testēšanas reizi iepatīkas arī tipiskā kā Šerilas daiļrade albumu ievadošā “Prove You Wrong” (ar Niksu un Morisu), stilīgās “Live Wire” (ar Boniju Reitu un Meivisu Steiplsu) un “Story Of Everything” (Garijs Klārks juniors rāda, ko spēj!), arī gaumīgā “Lonely Alone” (ar Villiju Nelsonu) un vēl dažas. Instrumentālistu darbs visa albumā garumā vispār ir augstākā klase. Labs albums!

PRET. Ir vairākas dziesmas, kuras varbūt nav vērtējamas kā gluži garām kasei (vai pēc piena - kā jums labāk tīk), taču bez tām itin labi šajā diskā varētu arī iztikt.