Ziemeļblāzmas pilī virpuļos greznā Baltijas labdarības balle

 
©f64

Šovakar kultūras pilī “Ziemeļblāzma” norisināsies greznā Baltijas labdarības balle.

Arī šogad Rīgā ieradīsies vairāk nekā trīs simti viesu no Latvijas, Igaunijas, Krievijas, Austrijas, Vācijas, Francijas, Islandes un citām valstīm - kultūras un biznesa aprindu pārstāvji, diplomāti, sabiedrībā zināmas personas.

Balli atklās debitanti - 24 meiteņu un zēnu pāri no Latvijas, Igaunijas, Krievijas un Vācijas, kuri tika izvēlēti pēc interviju rezultātiem dažus mēnešus pirms balles, pēc ka veica nepieciešamo deju apmācību. Savas dejas prasmes demonstrēs arī Marts Puniņš un Dana Jēkabsone - pieckārtējie Latvijas čempioni 10 deju programmā.

Balles galā koncertā piedalīsies pasaules operas zvaigznes - lieliskā soprāna balss īpašniece no Krievijas Veronika Džioeva un operas dīva no Vācijas Nadia Mihael. Balles daudzveidīgo un bagātīgo deju programmu pavadīs Latvijas simfoniskais orķestris diriģenta Andreja Ļebedeva vadībā (Jaunā opera, Maskava) un Jelgavas džeza bigbends. Baltijas Balles vadīšana jau atkal ir uzticēta balerīnai un aktrisei Ilzei Liepai, bet par viņas partneri kļūs slavenais kinoaktieris Ivars Kalniņš.

Trešā Baltijas balle tradicionāli ir ar labdarības nolūku, šogad par mērķi izvirzot atbalstu Emīla Dārziņa mūzikas skolai, kas 2020. gadā svinēs 75. jubileju. Šī skola pasaulei ir uzdāvinājusi vairākus izcilus mūziķus, kuru starpā ir arī Andris Nelsons (trīskārtējs balvas “Grammy” laureāts), Gidons Krēmers, Raimonds Pauls, Mārtiņš Brauns, Māris Sirmais, Sergejs, Andrejs un Georgijs Osokini. Balles viesiem uzstāsies skolas audzēknis - brīnišķīgais vijolnieks Daniils Bulajevs, vairāku starptautisku konkursu laureāts. Baltijas labdarības balles goda viesis būs pasaulslavenais mūziķis Raimonds Pauls, Emīla Dārziņa mūzikas skolas absolvents. Visi Baltijas labdarības balles laikā iegūtie līdzekļi tiks ziedoti mūzikas skolai, lai iegādātos jaunas klavieres, kas ir ļoti nepieciešamas tās audzēkņiem.