Tēva dienu Rīgā atzīmēs ar gājienu un plašu pasākumu programmu

 
©Publicitātes foto

Svētdien, 8. septembrī, plkst. 12.00 no Brīvības pieminekļa Rīgā sāksies tradicionālais Tēva dienas gājiens, kurā aicinātas piedalīties ģimenes no visas Latvijas. Gājiens noslēgsies Vērmanes dārzā – pie skatuves, kur uzreiz gaidāms svētku koncerts. Tēva dienas gājiens un festivāls šogad norisināsies jau septīto gadu pēc kārtas, Vērmanes dārzā tas ilgs līdz plkst. 17.00. Ieeja bez maksas.

Šogad Tēva dienas festivāla dalībniekus gaida īpaši bagātīga skatuves programma, savukārt Vērmanes dārza teritorijā būs iespēja piedalīties vairāk nekā 50 dažādās aktivitātēs!

“Mans TOP 5, ko piedzīvot Tēva dienā, - kopā ar ģimeni iet gājienā. Tradīcija gājiena dalībniekiem piedalīties kopbildē, kas uzņemta no putna lidojuma, manuprāt, ir saliedējoša un skaista - visas ģimenes sastājas ūsu formā. Šogad bildēšanās laikā notiks arī sadziedāšanās - spēlēs Latvijas Republikas Zemessardzes orķestris un dziedās meiteņu koris “Rīga”,” stāsta Inga Akmentiņa-Smildziņa, vecāku organizācijas “Mammamuntetiem.lv” vadītāja un Tēva dienas organizatore.

Viņa teic, ka otra lieta, ko iesaka piedzīvot Tēva dienā, - skatuves programma. “Šogad tā būs patiesi krāšņa! Uzstāsies lieliskas mūzikas grupas - “Very Cool People” un “7 dēli” -, būs skatāms Igaunijas zinātnes centra “AHHAA” šovs un fragmenti no pirmizrādi vēl nepiedzīvojušās izrādes “Smieklu sasaukšanās”, kurā piedalās arī Renārs Kaupers, Goran Gora un Valmieras Drāmas teātra aktieri,” uzskaita Inga Akmentiņa-Smildziņa, piebilstot, ka šie pat nav visi skatuves programmas priekšnesumi. “Savā TOP 5 iekļauju arī mašīnu “PanCars” stumšanas sacensības, Rimi Bērniem gardo vafeļu darbnīcu, kur ar vafelēm cienāties un tās dekorēt varēs bez maksas, kā arī “Mammamuntetiem.lv” dāvanas - brīvo kritienu, lidmašīnas modeļu gatavošanu un vēl, un vēl.”

Tēva dienas gājiens un festivāls, ko rīko Latvijas vecāku organizācija “Mammamuntetiem.lv”, notiek par godu Tēva dienai - to Latvijā oficiāli atzīmē septembra otrajā svētdienā. Svētku organizēšanas mērķis ir Latvijas ģimenēs nostiprināt Tēva dienas svinēšanas tradīciju, tādējādi sakot tētiem paldies, aktualizēt tematu par tēva nozīmi bērna dzīvē, veicināt tēva iesaisti ikdienas rūpēs par bērnu un bērna brīvā laika pavadīšanā kopā.

Programma

SVĒTKU GĀJIENS

11.00 Pulcēšanās gājienam pie Brīvības pieminekļa, cienāšanās ar “Rimi” gardumiem!

11.45 Svētku kopbilde no putna lidojuma, sadziedāšanās.

12.00 Svētku gājiens virzienā uz Vērmanes dārzu. Muzikālais noformējums - LR Zemessardzes orķestris, Spānijas Operacionālo kaujas nodrošinājuma spēku orķestra ansamblis, meiteņu koris “Rīga”.

UZ SKATUVES

12.30 LR Zemessardzes orķestris.

12.35 Atklāšanas uzrunas.

12.40 Spānijas Operacionālo kaujas nodrošinājuma spēku orķestra ansamblis.

13.00 Ieskats izrādē “Smieklu sasaukšanās”. Piedalās Renārs Kaupers, Goran Gora, Inese Pudža, Klinta Reinholde u.c. mākslinieki.

13.40 Vokāli instrumentālais ansamblis “7 dēli”.

14.40 Džezfanka grupa “Very Cool People”.

15.40 Radošā aģentūra “Pasaku nams”.

16.10 Stepa dejas kompānija “Soul Tap”.

16.25 Igaunijas zinātnes centra “AHHAA” zinātniskais šovs.

VĒRMANES DĀRZA TERITORIJĀ

12.00-17.00

LIELĀ LOTERIJA

Iesaistoties noteiktās aktivitātēs, iespēja piedalīties “Lielajā loterijā”, kur visas lozes pilnas. Loterija darbojas līdz plkst. 17.00 vai kamēr ir balvu fonds.

Adrenalīna pilns brīvais kritiens, klinšu siena, ģimenes fotostudija un pašiņu spogulis, radošās dāvanu darbnīcas, tētiem dāvanā Latvijas valsts mežos auguši ozoli - “Mammamuntetiem.lv” sarūpējusi ģimenēm šīs un citas skaistas dāvanas.

Gardo vafeļu darbnīca, kur izdekorēt vafeles pēc sirds patikas, auto šķēršļu trase, “GRAND PRIX ’19” foto pjedestāls, individuālie pārbaudījumi - Rimi Bērniem aicina uz aizraujošām izklaidēm. Šeit cienāšanās ar augļiem - pret pietupieniem!

Stilīgās “PanCars” mašīnītes būs iespējams ne tikai apbrīnot, bet arī... stumt! Ātrākajiem stūmējiem - balvas! Mākslinieciski noskaņotie mašīnu varēs apgleznot ar krītiņiem.

Izmantojot virtuālās realitātes brilles, “Latvijas Zaļais punkts” piedāvā izstaigāt PET pudeļu pārstrādes rūpnīcu AS “PET Baltija”, kā arī sadzīves atkritumu poligonu “Getliņi”. Aizraujoša virtuālā ekskursija!

Tēta stils šodien un pirms 40 gadiem - nāc uz “Philips” zonu un vērtē, kā gadu gaitā ir mainījies tēvu stils! Ikvienam būs iespēja tikt arī pie savas momentfoto izdrukas.

“SILVANOLA” DABAS SPORTA ZĀLE

• Īsta sporta zāle, kas veidota no dabas materiāliem! Nodrošina Latvijas zaļās farmācijas uzņēmums “Silvanols”.

ZONAS PAŠIEM MAZĀKAJIEM

• Iespēja pārtīt mazuli ir higiēnas preču zīmola “Happy” mazuļu teltī.

• “Friso” spēļu teltī spēles, rāpošana un uzdevumi roku veiklības attīstīšanai.

• Pie “Mammamuntetiem.lv” vieta mazuļa barošanai.

“MÖLLER’S” ARĒNA

Siena ķīpu arēna azarta un smieklu pilnai lēkāšanai.

“BONAVA” kanēļmaizīšu māja

Siltu, mīkstu un smaržu pilnu kanēļmaizīšu cepšana “Bonava” mājvietā.

AR CĪŅAS SPARU

• “DEPO” raķešu palaišanas darbnīca.

• “Dinamo Rīga” sacensības ripas mešanā.

• Basketbols kopā ar BK “Latvijas Universitāte”.

• “Drako” stafete, kur laimēt gardas balvas.

• Izmēģini spēkus lāzerkaujās ar “GUNSnLASERS”!

• Spēka stafetes ar Latvijas Republikas Zemessardzi.

• Īstu vīru stafetes kopā ar #DODIEKSA.

• Futbola treniņi kopā ar “Super nova”.

“TREBŪ HOME” ZAĻĀ OĀZE

Mājīga atpūtas zona ar nozīmīšu gatavošanu tētiem, māju būvēšanu un momentfoto.

“GILLETTE” FRIZIERSALONS TĒTIEM

“Gillette” friziersalonā tētiem apmeklējums bez maksas! “Gillette” aicina arī uz momentfoto un iepazīt “Gillette Skinguard”.

CITAS AKTIVITĀTES

• “Danonki” garšīgās izklaides.

• Košas, radošas atpūtas un spēļu zona ar “Crocs”.

• Eiropas radošo uzdevumu telts “Esi “Digi”? Esi “safe”!”.

• “Latvijas Pasta” Tēva dienai veltītās pastmarkas prezentācija.

• “AB parka” robozaurs.

• Igaunijas zinātnes centra “AHHAA” eksperimenti.

• Spēļu zona kopā ar “Bauskas alu”. Balvās bezalkoholiskie dzērieni no Bauskas alus darītavas.

• CSDD “Apgāztais auto”.

• Fotoizstāde “Tētis Zviedrijā - tētis Latvijā”.

• Apslēpto dārgumu meklēšana kopā ar “Escape Room”.

• Brīvdabas boulings kopā ar izklaides centru “Bowlero”.

• Eksperimenti un prāta asināšana kopā ar “3+ Ģimenes karti”.

• Tētu portreti kopā ar “Play Doh”.

• Un daudzas citas aizraujošas aktivitātes!

Bērniem, uzrādot invaliditātes apliecību, dalība aktivitātēs bez rindas.

Atbalsta Valsts reģionālās attīstības aģentūra.

Atgādinām, ka Tēva dienas gājiens un festivāls tiks fotografēts, vizuālie materiāli var tikt izmantoti Tēva dienas un to atbalstītāju mājaslapās, medijos un sociālajos tīklos.

 

Abonē