TOP 6 pazīmes, kad "sēdēšana" telefonā pietuvojusies atkarībai

 
©Publicitātes foto

Tele2 kopā ar Norstat veiktais pētījums atklāj, ka 85% cilvēku viedierīču lietošanu uzskata par jauno atkarības veidu, tādēļ psihoterapeite atklāj sešas zīmīgas pazīmes, pēc kurām katrs pats var izsecināt, ka telefona lietošanas paradumos iezagušās atkarības iezīmes.

Nr.1. Aizmirsts lādētājs=sabojāta diena

Sajūta, ka esi atslēgts no realitātes, ir teju fiziski traucējoša, grūti sevi nomierināt un nekrist izmisumā. Tu izjūti psiholoģisku diskomfortu un esi viegli aizkaitināms, ja gadījies aizmirst mājās telefona lādētāju. Pārņem nemiers, trauksme, grūti koncentrēt domas uz jebkuru citu darbību, jo visa enerģija tiek patērēta domājot, kā atkal dabūt telefonu pie dzīvības.

Nr.2. Dusmīgs, jo iztraucēts

Ikviens mājinieks jau zina nerakstīto likumu - ja tu veries telefona ekrānā, šis brīdis uzskatāms teju par svētu - neviens nedrīkst traucēt, neko jautāt, saukt palīgā klāt vakariņu galdu vai iznest miskasti. Tu pavisam droši zini, ka šī ir viena no nedaudzajām lietām, kas patiešām tevi kaitina un var likt pamosties sen dusošam dusmu vulkānam.

Nr.3. Mainās interešu loks

Vecie hobiji vairs neinteresē un tas, kas agrāk izklaidēja - tagad garlaiko. Agrāk nodarbojos ar peldēšanu, spēlēju skvošu, bet tagad domā - nu kur es iešu? Ap šo laiku pilsētā jau ir sastrēgumi, un pēdējo reizi baseinā bija ļoti auksts ūdens! Pārņem slinkums, un pēc atrunas kabatā arī nav jāmeklē.

Nr.4. Allaž meklē (un atrod!) attaisnojumu

Vai esi kādreiz piefiksējis, ka centies attaisnot laiku, ko pavadi savā viedtālrunī, sakot - es jau "nesēžu telefonā" pa tukšo - man jānopērk kurpes par labu cenu vai jāatrod lētākās aviobiļetes? Kad viedierīce arvien biežāk sāk laupīt brīvo laiku, sākumā melo citiem, ka to dari kāda jēgpilna mērķa vārdā, ka viedierīcē pavadītais laiks bijis noderīgs, bet drīz vien sāc melot arī pats sev.

Nr.5. Sākumā eiforija, tad - neapmierinātība

Arī alkohola atkarīgie sākumā no pāris glāzēm vīna jūtas laimīgi, bet ar laiku devas jāpalielina un eiforijas sajūtu nomaina neapmierinātība. Ar telefonu ir līdzīgi - ja sākumā, sērfojot internetā, jūties izklaidēts, ar laiku rodas vajadzība šai nodarbei veltīt arvien vairāk laika, bet eiforijas vietā parādās sirdsapziņas pārmetumi, dusmas, nožēla par nozagto laiku.

Nr.6. Fiziskas sāpes

Visbeidzot - pārāk aktīvi lietojot viedierīces, piespiedu pozas un saspringuma dēļ parādās sūdzības par sāpēm un sausumu acīs, muguras sāpēm, galvassāpēm. Ar steigu jāmaina paradumi, jādodas pastaigās, jāizpilda vingrinājumi acīm, pamīšus cenšoties paskatīties tuvumā un pēc tam tālumā.