Interesanti: Četras pazīmes, kas raksturo uzņēmīgus cilvēkus Latvijā

 
©Dmitrijs Suļžics/ F64 Photo Agency

Uzņēmīgie cilvēki Latvijā velta laiku darbam arī brīvdienām, novērtē miega nozīmi un spēj atrast laiku sev, kā arī ievēro ikdienas rituālus. Uzņēmīgo paradumi noskaidroti pirmajā Luminor Collective Mind aptaujā.

Brīvdienās laiks jāvelta arī darbam

Tikai 6% no aptaujas dalībniekiem brīvdienās nepievēršas darba jautājumiem, pārējie 94% atzīst, ka nereti nākas strādāt arī tajās, lai visu pagūtu. “Uzņēmīgajiem svarīgie jautājumi, protams, ir aktuāli arī man. Piemēram, cenšos brīvdienās nestrādāt, bet nevaru noliegt, ka dažkārt tomēr nākas to darīt. Savukārt uz paveiktajiem darbiem apzināti atskatos nākamajā rītā - kad varu izdarīt secinājumus un saplānot nākamos soļus,” stāsta Kerli Gabrilovica, Luminor vadītāja Latvijā.

Novērtē miega nozīmi

Uzņēmīgie cilvēki Latvijā lielākoties dodas gulēt vēlu, teju puse (47%) pat pēc plkst. 23.00. Tie, kuri dodas vēlāk gulēt, vēlāk arī ceļas, nodrošinot nepieciešamo miega minimumu, vidēji guļot aptuveni 7,5 stundas. Lielākā daļa (54%) no rīta ir nomodā jau pirms septiņiem, un, kā atzina daļa aptaujāto - velta šo laiku tikai sev, pirms mostas pārējā ģimene.

Spēj izbrīvēt laiku sev

Teju visi aptaujas dalībnieki (92%) konkrētā laikā nepievēršas darbam, bet velta savu uzmanību, piemēram, vakariņām ar ģimeni vai hobijiem. Viens no Luminor Collective Mind* dalībniekiem, uzņēmumu stratēģiskais un vadības konsultants Jānis Kļaviņš atzīst, ka laiks sev ir svarīga tradīcija: “No rītiem es meditēju vismaz 15 minūtes un cenošos arī atrast laiku, lai vismaz stundu pavadītu, lasot grāmatu. Tad pēc tam pārējā dienā man laiku sev vairs nevajag.” Tāpat lielākā daļa aptaujāto atzīst, ka svarīgi ir veltīt laiku, lai apzināti atskatītos uz dienā paveikto - to dara 55% no aptaujātajiem.

Uztur ikdienas rituālus

Lielākā daļa aptaujāto (55%) regulāri brokasto, savukārt vēl 17% atzīst, ka cenšas to darīt, bet tomēr ne vienmēr izdodas. Savukārt 80% vismaz reizi nedēļā sporto, daļa sporto arī vairākas reizes nedēļā vai pat katru dienu. To, cik svarīgi ir uzturēt rituālus ikdienā, atklāj Luminor Collective Mind* dalībniece, Amoralle zīmola radītāja Inese Ozola: ”Esmu rituālu pavēlniece ar vismaz divpadsmit rīta rituāliem. Domāju, ka visa enerģija slēpjas piecos no rīta, kad arī ceļos - eju ārā pastaigāties, man ir mana mīļākā rīta dzēriena tasīte un vēl daudz citas, it kā sīkas, bet svarīgas lietas, kas palīdz no rīta noskaņoties veiksmīgai un produktīvai dienai. Mans ieteikums tiem, kas vēlas izdarīt vairāk un būt uzņēmīgi - celties agri.”