Lai varētu strādāt produktīvi, turklāt - nekaitējot veselībai, darba drošības speciālisti un psihologi iesaka ieviest darba laikā reizi stundā piecas līdz desmit minūtes garas pauzes. Šajos atpūtas brīžos var ne tikai izstaipīties, iedzert kafiju, pastaigāties vai paklausīties mūziku, bet arī uzspēlēt kādu mobilo spēli.
Pierādīts, ka video spēles, tostarp spēles mobilajos telefonos, var efektīvi izmantot ne vien izklaidei, bet arī darba produktivitātes veicināšanai. Piemēram, Notingemas Tentas universitātes profesors Marks Grifits norāda, ka šo spēļu spēlēšana attīsta cilvēkos argumentācijas prasmes, emocionālo noturību, mērķtiecību, telpisko un radošo domāšanu, kā arī uzlabo reakciju, koordināciju un koncentrēšanās spējas. Ne velti vairāki tehnoloģiju giganti, piemēram, "Facebook" un "Google" integrē spēles savā darba vidē, uzskatot, ka tas palīdz strādāt efektīvāk.
Līdzīgās domās ir arī mobilo sakaru operators BITE, tāpēc uzņēmuma centrālā biroja atpūtas telpā ir iekārtota vieta, kur darbinieki var spēlēt video spēles. Tāpat BITES darbinieki darba starplaikos mēdz spēlēt dažādas mobilās spēles. Starp populārākajām ir tādi pasaules hīti kā "Candy Crush Saga" un "2048", atklāj BITES tehnoloģiju eksperts Dainis Dembovskis.
Novērojumi liecina, ka īstais brīdis spēļu pauzēm darba laikā ir brīži, kad acīmredzami krītas produktivitāte, uznāk pēcpusdienai raksturīgā miegainība vai gluži vienkārši kļūst garlaicīgi.
"Īsai atpūtai noderēs jebkas, kas ļaus ātri emocionāli "uzlādēties". Mobilās vai cita veida spēles balstās uz impulsiem, tādēļ tās ļauj viegli gūt prieku un apmierinājumu. Tas patiešām palīdz atbrīvot prātu un pārslēgt uzmanību. Taču ir ļoti svarīgi apzināties un kontrolēt savu rīcību - kad, ko un cik ilgi spēlēt. Ja izklaide traucē darbam, labāk doties īsā pastaigā vai atrast citu atpūtas veidu," skaidro psiholoģe Ilva Vanaga.
Pastāv uzskats, ka viens no veidiem, kā ātri un efektīvi atbrīvot prātu, ir vienkāršas spēles, kurās to vai citu rezultātu var sasniegt ātri. Iespējams, tieši tāpēc pasaulē populārāko mobilo spēļu topos ir atrodamas tādas spēles kā "Angry Birds", "Candy Crush Saga", "Monster Strike", "Pokemon Go", kā arī šis tas klasiskāks - "Space Impact" un "Čūska" jeb "Snake". Taču Dembovskis iesaka izmēģināt arī mazāk zināmas spēles, kas, neraugoties uz vienkāršību, spēj aizraut uz ilgu laiku. Tās gan nodrošina izklaidi, kas uzlabo garastāvokli un mazina trauksmi, gan attīsta kognitīvās spējas, tā ievērojami uzlabojot darba produktivitāti.
Šī spēle, kas ir veidota kā ciparu puzzle, lieliski attīsta loģisko domāšanu. Ideja ir ļoti vienkārša: tev jāsavieno dotie skaitļi, lai to summa dalītos ar trīs. Bāzes vienības ir viens un divi, kas kopā veido trīs. Trīs un trīs kopā veido seši, seši un seši - divpadsmit u.tml. Tā skaitļi kļūst aizvien lielāki un lielāki, kas nav slikti - jo lielāks skaitlis, jo vairāk punktu vari iegūt. Tajā pašā laikā, palielinoties skaitļu nomināliem, iespējas tos veiksmīgi savienot samazinās. Tāpēc, lai sasniegtu augstāko iespējamo skaitli - 6144, ir krietni jānopūlas. Bez īpašas spēles stratēģijas izstrādes neiztikt!