Muzeju naktī Jelgavā piedāvās minēt rēbusu par prezidentiem
 
©f64

Muzeju naktī, 19.maijā, no plkst.19 līdz plkst.1 Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī varēs piedalīties pasākumā "Jelgava - prezidentu šūpulis", minot rēbusu par Latvijas prezidentiem, norāda Jelgavas reģionālā tūrisma centra sabiedrisko attiecību speciāliste Sandra Grigorjeva.

Starptautiskās Muzeju nakts laikā, kam šogad dota tēma "Šūpulis", tornis piedāvās bez maksas piedalīties pasākumā "Jelgava - prezidentu šūpulis" ar spēli "Atpazīsti prezidentu", pastāvīgās ekspozīcijas "Zemgale - Latvijas prezidentu šūpulis" iepazīšanu un naksnīgu pastaigu "Prezidentiem pa pēdām".

Spēle "Atpazīsti prezidentu" būs veidota kā rēbuss par prezidentiem Jāni Čaksti, Albertu Kviesi, Gustavu Zemgalu un Kārli Ulmani, kuru dzīve bija cieši saistīta ar Zemgali un Jelgavu. Spēlē ar dažādām maņām interaktīvā veidā būs jāatpazīst lietas, kas saistās ar šīm personībām. Lai labāk veiktos spēlē, dalībniekiem iepriekš ir iespēja torņa ekspozīcijā "Zemgale - Latvijas prezidentu šūpulis" iepazīties ar Latvijas valsts prezidentu dzīvesgājumu un darbu, virtuāli ieejot prezidentu kabinetā un pāršķirstot lapas grāmatā ar to biogrāfijām.

Plkst.21 interesenti aicināti piedalīties naksnīgā pastaigā "Prezidentiem pa pēdām" gides Sarmītes Bērziņas vadībā. Pastaiga būs pusotru stundu gara un vedīs pa pilsētu, piestājot Hercoga Jēkaba laukumā, Vecpilsētas ielas kvartālā, pie Academia Pertina ēkas, Lāčplēša pieminekļa fragmenta un citiem objektiem. Ekskursijā varēs uzzināt gan vēstures faktus, gan arī leģendas un nostāstus par prezidentiem.

Muzeju naktī bez maksas varēs apskatīt visas Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas torņa ekspozīcijas, vērot Jelgavas panorāmu no skatu laukuma 37 metru augstumā, kā arī apskatīt mākslinieka Ulda Zutera gleznu izstādi .

Darbosies Tūrisma informācijas centrs ar iespēju uzzināt par sezonas aktualitātēm, atpūtas iespējām Jelgavā un apkārtnē, saņemt 2018.gadatūrisma materiālus un kartes, kā arī iegādāties suvenīrus ar Jelgavas simboliku.

Torņa astotajā stāvā būs atvērts restorāns "La tour de Marie", bet pagalmā darbosies restorāna pop-up stends ar dzērieniem un konditorejas izstrādājumiem par atsevišķu samaksu. Katrs stenda pircējs saņems kuponu bezmaksas kafijas baudīšanai restorānā.