Džemma Skulme radījusi gleznas speciāli grupai "Instrumenti"

© F64

Grupas "Instrumenti" ceturtā studijas albuma "Atkala", kas tiks izdots 8. decembrī, vizuālā noformējumā izmantotās gleznas radījusi viena no izcilākajām latviešu gleznotājām - Džemma Skulme.

Par mijiedarbību ar Džemmu Skulmi albuma tapšanas procesā stāsta "Instrumenti" mūziķis Jānis Šipkēvics:

"Šis albums ir atgriešanās pie grupas autentiskās dabas - emocijām pilnas mūzikas īstā latviešu valodā. Skaņas patiesumu pārvērst attēlā mums palīdzēja Džemma Skulme, kas man personīgi ir vairāk kā leģendāra gleznotāja - šis ir visuzmanīgākais klausītājs, ko esmu sastapis. Džemma ir šī albuma līdzautors, jo viņas darbnīcā notika ne tikai gleznu tapšana, bet arī dziesmas caur mākslinieces skatījumu piedzīvoja savu īsto piedzimšanu."

"Klausoties "Instrumenti" jaunā albuma skaņdarbus, nepārprotami sajutu saikni ar savu glezniecības procesu - spēja savienot spēcīgo ar smalko. Albumā ir manāma izteikta dziesmu dramaturģija; katrā no tām ir savs vēstījums un neparasts noslēgums. Šai mūzikai skanot, sajūtos kā izrādē - gara acīm redzu gan kori, gan solistus un spilgtas mizanscēnas. "Instrumenti" mūzika mani vienmēr intriģējusi, un "Atkala" dziesmu iespaidā esmu radījusi atsevišķu gleznu ciklu," stāsta gleznotāja Džemma Skulme.

Gaidāmajā "Instrumenti" ceturtajā studijas albumā "Atkala" iekļautas desmit jaunas dziesmas latviešu valodā, kuru autori ir Reinis Sējāns, Jānis Šipkēvics un Gatis Zaķis.

Izklaide

Saņemot e-pastā ziņu par to, ka “kaut kāda tur” grupa ar nosaukumu “Dīkstāve” “ir publiskojusi debijas īsalbumu (EP) “Strāva”, kas pieejams gan lielākajās mūzikas straumēšanas platformās, gan grupas “Bandcamp” profilā”, neviļus izlauzās nopūta – nu, kas gan tā atkal par grupu ar tik ļoti neko neizsakošu nosaukumu?! Taču apskatoties tās sastāvu, bija skaidrs, ka jāķeras pie klausīšanās.

Svarīgākais