Terorisms, ielu laupītāji, epidēmija - no kā visvairāk baidās ceļotāji?
 
©Kaspars Krafts/f64

Lielākā daļa iedzīvotāju, kas dodas komandējumos, par satraucošāko risku darījumu brauciena laikā uzskata terorisma draudus, liecina starptautisks pētījums, ko veikusi “Global business travel association” (GBTA).

Pētījumā noskaidrots, ka gandrīz puse ceļotāju (45%) terorisma riskus pretstatā citiem ierindojuši pirmajā vietā. Tikmēr 15 % respondentu visvairāk satrauc iespējamā noziedzība uz ielas, 13 % - slimību uzliesmojumi, 12 % - zādzību iespējamība. Vēl 8 % norādījuši, ka svešā zemē, pirmkārt, baidās no nolaupīšanas draudiem, bet 6 % - no dabas katastrofām.

Saskaņā ar pētījuma rezultātiem, darījumu ceļotāji ne tikai uzskata terorismu par lielāko apdraudējumu brauciena laikā, bet arī piekrīt, ka tas var ietekmēt biznesa ceļojumu industriju un pat mainīt braucienu regularitāti vai veidu, kādā cilvēki ceļo. Ja vērtē dažādu faktoru ietekmi uz darījumu ceļojumiem, tad 10 punktu skalā respondenti terorismu ierindo pirmajā vietā ar gandrīz 8 punktiem.

Biznesa ceļotājiem tika jautāts arī par, viņuprāt, “drošākajiem” un “nedrošākajiem” galamērķiem. Noskaidrots, ka par darījumu braucienam visdrošākajām lielākā respondentu daļa uzskata attīstītās Ziemeļamerikas un Dienvideiropas pilsētas. Vienlaikus gan salīdzinoši augsts respondentu skaits (vairāk nekā 20%) tās atzīmēja kā “visticamāk drošas” nevis “drošas” vai “ļoti drošas”. Tas varētu atspoguļot ceļotāju kopskatu uz mūsdienu pasauli, apliecinot, ka jebkura pasaules pilsēta var tikt uzskatīta par augsta riska galamērķi.

“Ceļotājiem nākas saskarties ar dažādiem riskiem, sākot no ikdienišķiem līdz pat katastrofāliem, proti, no kabatzagļiem līdz pat globālam terorismam. Mūsdienu pasaulē, neatkarīgi no ceļojuma galamērķa, ir svarīgi būt gataviem arī dažādām nepatīkamām situācijām,” skaidro ceļojumu aģentūras “Latvia Tours” korporatīvās apkalpošanas vadītāja Karina Bezzubova.