VAKARA ZIŅAS: Fredis beidzot var no rītiem izgulēties

 
©F64

Jau pērnā gada nogalē sociālajos tīklos tika sacelta pamatīga vētra, jo klajā nāca fakts, ka «Radio SWH» ēterā pēc 20 darba gadiem Andris Freidenfelds jeb Fredis vairs nevadīs rīta programmu. Ļaudis metās aizstāvēt Fredi un pat veltīja niknus komentārus radio vadībai. Taču ne viss ir tik bēdīgi, kā sākotnēji izklausījās. Fredis pārņēmis radio ētera dienas programmas vadības grožus un pie klausītājiem devies jaunā ampluā.

Savukārt radio rīta programmas ierasto «Rīta svītas» tandēmu nomainījis jauns rīta šovs «Tik tik tik», kuru vada jau iepriekš radiostacijā iepazītie Kaspars Breidaks un Valdis Sils.

«Jaunais rīta tandēms jau ir sabiedrībā zināms un labi saspēlējies - gan uz improvizācijas teātra skatuves, gan «Radio SWH» raidījumā «Piektdienas bole», gan aizvietojot «Rīta svītu» vasaras atpūtas laikā. Bet šoreiz puišiem prātā kas jauns, kas neredzēts, kas pilnībā ārpus rāmjiem - jaunas spēles, drosmīgi izaicinājumi un daudz lielāka klausītāju iesaiste lieliska šova tapšanā. Tas būs īsts pozitīvo emociju kāpinātājs,» sola «Radio SWH».

Savukārt dienas programmā jaunu elpu iedvesīs «Radio SWH» ētera lielmeistars Andris Freidenfelds, kurš iejutīsies pavisam jaunā un harismātiskā tēlā - Fredosaurus Rex. «Tā būs Dienasgrāmata. Reptiloīdi, kas pārsvarā uzturas paralēlā Visumā, pārvērta viņu par sev līdzīgu. Viņš mēģinās atcerēties savu pasauli, saprast to un iegaumēt.» Turpmāk darba dienās no pulksten 12 līdz 15 būs «Dienasgrāmata», kuru tikai Fredosaurus Rex pasaules uztveres spēks ir spējīgs iedzīvināt ēterā.

«Radio SWH» valdes priekšsēdētājs Jānis Šipkēvics notikušās pārmaiņas vērtē kā pamatotu un izsvērtu nākotnes perspektīvu. «Visiem zināmā Raiņa prātula par pārmaiņām kā pastāvēšanas un izaugsmes virzītājspēku ir sevi daudzkārt pierādījusi - radio nav izņēmums, pārmaiņas dod spēku jaunam daudzsološam cēlienam. Ja radio formāts un saturs ir akmenī cirsts, tas nozīmē, ka tas nedzīvo līdzi izmaiņām auditorijā, un tas nav pareizi. Mūsu galvenais vērtētājs ir radio klausītājs, tieši tādēļ bija svarīgi stiprināt gan dienas ētera laiku, gan dot jaunu elpu rīta programmai. Lēmums par izmaiņām ir pieņemts un balstīts uz auditorijas pētījumiem. Svarīgi ir tas, ka jaunās programmas būvētas no pārbaudītām kvalitātēm, no mūsu pašu ētera personībām.