VAKARA ZIŅAS: Vai Patmalnieces mērkaķi izkonkurē gailis?

© F64

Tautā mīlētā māksliniece Elita Patmalniece aicināja savus draugus un talanta cienītājus uz galeriju «Istaba», kur atklāja savu jaunāko personālizstādi «Skatlogs». Starp mākslas darbiem un tik mīļo un delverīgo mērkaķi, kas ir Patmalnieces beidzamā laika firmas zīme, parādījies īsts lauku sētas gailis un cukurgailis.

Kā zināms, 2017. gads pēc ķīniešu kalendāra būs Ugunīgā gaiļa gads. Tādēļ arī Elitas Patmalnieces jaunajā izstādē bija skatāmi gaiļi kā dizaina elementi. Elita gan smejot atzina, ka pērtiķi, kas pēc austrumnieku tradīcijām ir šā gada simbols, gailis neizkonkurēs. Taču arī gailim būs ierādīta būtiska vieta. «Gaiļi man šoreiz tādi dikti lieli sanākuši. Bet viņi jau arī prot pievērst sev uzmanību, jo spiedz kā traki. Nākamais gads ir gaiļa, un mana māsa (tērpu māksliniece Ilze Patmalniece - red. piez.) arī ir dzimusi gaiļa gadā. Gaiļi jau vispār ir tādi traki, bet tajā pašā laikā arī latviešu mājas saimnieki. Un gailis ir arī vīrietis,» savu redzējumu pauž māksliniece.Izklaide

Prieki Latvijas mūzikas vēstures cienītājiem un plašu kolekcionāriem - džeza mūzikas izdevniecība “Jersika Records” laidusi klajā kvarteta 2R+2B jeb trompetista Gunāra Rozenberga, saksofonista Raimonda Raubiško, basista Borisa Banniha un bundzinieka Vladimira Boldireva uzstāšanās 1978. gada Tbilisi džeza festivālā ierakstu.

Svarīgākais