Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) dalījies ar ļoti neparastu stāstu par pagātni, atklājot, kā darbojusies pirmā Rīgas ātrās palīdzības stacija.
"Vai zināji? Šeit, Jēkaba kazarmu galā no Jēkaba ielas puses reiz atradās pati PIRMĀ RĪGAS ĀTRĀS ĀRSTA PALĪDZĪBAS STACIJA. To dibināja 1904.gada 1.martā (pēc vecā stila) pēc ievērojamā ārsta un Rīgas domnieka Ādolfa fon Bergmana iniciatīvas.
Stacijas izveidei un uzturēšanai ziedoja turīgie Rīgas iedzīvotāji - ārsti, rūpnieki, fabrikanti, baņķieri un uzņēmēji, savukārt pilsētas pārvalde apņēmās bez maskas dot telpas, kā arī dzīvokļus feldšerim un vienam nesējam, segt komunālos maksājumus, bet zirgiem un transporta līdzekļiem ierādīt vietu ugunsdzēsēju depo.
Tā sastāvēja no divām telpām kazarmu 1.stāvā - priekštelpas ar operāciju galdu, instrumentiem, medicīniskajiem materiāliem un medikamentiem, un dziļākās telpas, kurā uzturējās dežūrārsts.Stacijā bez atlīdzības strādāja 8 ārsti; dienā viņi mainījās ik pēc četrām stundām, bet nakts dežūra ilga no plkst. 22:00 līdz plkst. 8:00. Pastāvīgi stacijā uzturējās viens feldšeris un divi algoti nesēji.
Uz vietas stacijā apkalpoja pacientus, kas bija ieradušies paši, pārsvarā palīdzība tika sniegta bez maksas notikuma vietā - nelaimes gadījumos uz ielām, sabiedriskās vietās, fabrikās, uz dzelzceļa, ugunsgrēkos u.c. Rīgas pilsētas robežās. Pārvešana no mājas uz slimnīcu bija maksas pakalpojums, ko mazturīgākajiem pacientiem dažkārt "atlaida"," raksta NMPD.