Ik pa laikam cilvēkam rodas vēlme sākt jaunu dzīvi, kaut ko darīt labāk un citādi. Daži to apņemas realizēt, sākot no dzimšanas dienas, citi 1. janvārī, citi no nākamā mēneša, vēl citi – katru pirmdienu. Kad patiesi ir labvēlīgāks laiks jaunu lietu uzsākšanai vai kaitīgu ieradumu atmešanai?
Astroloģiski iespējams atrast piemērotu laiku gan jauniem pasākumiem, gan svara mazināšanai, gan kaitīgu ieradumu izskaušanai, un šī izvēle var saistīties gan ar Mēness stāvokļiem, gan individuālo gada ciklu. Taču pirmais nosacījums gribasspēks un vēlme kaut ko mainīt. Ja to nebūs, nekādas «labās zvaigznes» nelīdzēs.
Visam pamatā cilvēka individuālais horoskops
Diezgan bieži cilvēki teic, ka ar jaunu gadu sākšot jaunu dzīvi, taču patiesībā 1. janvārī astroloģiski nekas jauns nesākas. Ir dažādas sistēmas, un vienā no tām cilvēka individuālo gada ciklu rēķina robežās pusgadu pirms un pusgadu pēc dzimšanas dienas. Kad paiet piektais mēnesis pēc dzimšanas dienas, bioritmi sāk kristies, septītajā – kāpj uz augšu. Tad ir veiksmīgāk kaut ko darīt un apņemties. Tiesa, individuālajā gadā paveicamās lietas var uzsākt, ja tikko tas iesācies. Taču visam pamatu pamatā ir cilvēka individuālais horoskops, kurā redzamas visas tēmas, ar ko cilvēkam dzīvē jāstrādā, kas var sagādāt problēmas. Ja cilvēks nedara to, kas viņam dzīvē jādara, var rasties daudz problēmu.
Urāns un četrdesmitgadnieku krīze
Vēlme kaut ko mainīt var rasties arī dažādu planētu ciklu ietekmē. Piemēram, Marsam ir 2,5–3 gadu cikls, Jupiteram – 12 gadu, Saturnam – 29,5 gadu cikls. Un ļoti bieži cilvēki pirms 30 apstājas un aizdomājas – ko esmu dzīvē sasniedzis, ko vēlos darbā, ko privātajā dzīvē? Taču visspilgtāk cilvēki izjūt Urāna ietekmi horoskopā, un šis cikls saistās ar 41–42 gadu vecumu. Psiholoģijā to pazīst kā četrdesmitgadnieku krīzi, kad vīrieši bieži vien sarauj iepriekšējās laulības saites un aiziet pie jaunākām partnerēm. Dažkārt arī sievietes meklē citas attiecības, tomēr viņām tas vairāk «strādā» uz profesionālo jomu – ne viena vien maina nodarbošanos vai pievēršas privātajam biznesam.
Vienkārši jāpaskatās debesīs
Ja nav astroloģisku zināšanu vai vēlmes doties pie astrologa, tad vienkārši jāpaskatās debesīs (un arī kalendārā). Ļoti daudzas lietas kopš senseniem laikiem tiek darītas atbilstoši Mēness fāzēm un Mēness novietojumam zodiakā, ko mūsdienās norāda daudzi kalendāru izdevēji.
Šī «Mēness filozofija» ir vienkārša – kam vajag auglīgu attīstību un «pieaugumu», tas jādara augošā Mēness fāzē, kam jāmazinās, to vēlams darīt dilstošā Mēnesī. Nu, piemēram, noguldījumu uzkrājuma veidošanai vēlams veikt augošā fāzē, bet kredītu saņemt dilstošā.
Universālais Mēness cikls – augošs, dilstošs utt. – attiecas uz visiem, tas ir enerģētiski spēcīgs.
Kad doties pie friziera?
Arī matu frizēšana pakļaujas iepriekš minētajam Mēness «likumam». Ja griezīsim augošā Mēnesī, tie ātrāk ataugs, ja dilstošā, tad lēnāk. Savukārt augošā fāze «strādā» uz kuplumu un biezumu.
Par savu pieredzi žurnālam «Praktiskā Astroloģija» savulaik stāstīja aktrise un astroloģe Akvelīna Līvmane: «Es pati matus vienmēr griežu tikai jaunā Mēnesī, un tie ir biezi. Esmu ar sevi arī eksperimentējusi. Ziemā matus griezu, kad Mēness atrodas Lauvas zīmē, vecā Mēnesī. Nepatika. Pēc nedēļas gāju atkal pie friziera, izmaiņas bija varbūt daži milimetri, bet mati uzreiz kļuva citādi. Kāda kundze, kurai ir 80 gadu, sāka iet pie friziera, kad Mēness Lauvā vai Jaunavā. Pēc gada friziere atzina, ka mati kļuvuši labāki. Vismaz plānāki nav kļuvuši.» Viņa iesaka pierakstīt novērojumus – cik ātri atauga nagi pēc manikīra apmeklējuma, vai jaunā frizūra patika, kā reaģēja āda pēc kosmetoloģiskas procedūras. Ja ir bijis slikti, tad turpmāk šajā Mēness dienā vai Mēness fāzē konkrētās procedūras nevajag veikt.
Kad vispareizāk sākt ievērot dietas?
«Augšanas» un «dilšanas» princips darbojas arī attiecībā uz dietām. Ja ir vēlme un vajadzība tikt vaļā no kāda lieka kilograma, tad vislabāk ar to sākt cīnīties, kad Mēnestiņš sācis dilt.
Ja izlemts tievēt, nepieciešams mainīt ēšanas režīmu un ievērot to visai ilgu laiku.
Kad Mēness iziet cauri Uguns stihijas (Auns, Lauva, Strēlnieks) zīmēm, ir jāēd pārtika ar lielu olbaltumvielu saturu. Šajās dienās pārtika ar lielu olbaltumvielu saturu labi uzsūcas organismā un sniedz maksimālu labumu. Olbaltumvielām lielākoties jābūt dzīvnieku izcelsmes. No gaļas taukus labāk atdalīt un gaļu gatavot ar tvaiku. Vēlams, lai piens un biezpiens būtu ar mazu tauku saturu. No siera šajās dienās vajadzētu atteikties, tā kā tajā ir pietiekami daudz tauku.
Kad Mēness atrodas Zemes stihijas zīmēs (Vērsis, Jaunava, Mežāzis), var atļauties apēst ko sālītu. Šajā laikā sāls pat uzlabo asins sastāvu. Ja nieres ir veselas, var atļauties lietot uzturā sālītus gurķus, siļķi vai sālītus riekstiņus. Tomēr produktus ar lielu olbaltumvielu saturu vēlams tik daudz neuzņemt.
Kad Mēness pārvietojas Ūdens stihijas zīmēs (Vēzis, Skorpions, Zivis), var sevi palutināt ar ko garšīgu.
Kad Mēness nonāk Gaisa stihijas zīmēs (Dvīņi, Svari, Ūdensvīrs) – var pievienot pārtikā taukus. Tomēr labāk atteikties no taukainas gaļas un izvēlēties augu taukus, kuru ir daudz riekstos un eļļā. Šajās dienās pagatavojiet salātus ar eļļu, var arī pievienot mazliet gaļas, piena, siera.
Savukārt vienkārši atslodzes dienas var ievērot 12 stundas pirms un pēc jaunmēness un pilnmēness fāzēm.
FAKTI
Mēness gravitācijas spēks Zemes okeānos izraisa bēgumus un paisumus. Zemes ūdens apvalks izstiepjas Mēness virzienā. Uz līnijas, kas iet caur Zemes centru un Mēnesi, ir paisums – okeānos un jūrās ceļas ūdens līmenis. Perpendikulārā virzienā ūdens līmenis pazeminās, jo Mēness pievilkšanas spēks aizvelk ūdeni prom.
Interneta lietotāju aktivitāte krasi pieaug pilnmēness laikā, liecina kompānijas «British Telecom» dati. Pētnieki konstatējuši, ka interneta lietotāju aktivitātes grafiks ir ciklisks, ar kāpuma un krituma periodiem. Šie cikli ilgst 29 dienas, sakrītot ar Mēness fāzēm, turklāt aktivitātes maksimums tiek fiksēts tieši pilnmēnesī.
Sāc tievēt atbilstoši horoskopa zīmei!
Cilvēkiem, kas dzimuši Auna horoskopa zīmē, optimālo diētu veido piena produkti, dārzeņi, graudaugi, augļi un rieksti. Gaļu ēdienkartē vajadzētu iekļaut ne vairāk kā 2–5 reizes nedēļā. Ieteicamas zivis, rūgušpiens, skābpiena produkti, kas satur acidofilo nūjiņu (jogurts, acidofilais piens un pasta).
Vērša horoskopa zīmes pārstāvjiem ieteicami skābpiena produkti, kas uzlabo zarnu trakta darbību un uztur to kārtībā. Ir jāievēro atslodzes dienas, diētas, jāveic fiziskie vingrinājumi. Vajadzīgs sabalansēts uzturs un aktīvs dzīvesveids.
Dvīņu zīmē dzimušajiem monotonas diētas nederēs. Vēlami piena produkti, bet ir jāizvairās no miltu izstrādājumiem. Jālieto minerālūdens, nesaldinātas tējas vai dārzeņu buljons. Ieteicams ēst sešas reizes dienā. Ja ir problēmas ar veselību, pirms sākt diētu, vēlams konsultēties ar dietologu.
Lēnīgajiem Vēža zīmes pārstāvjiem ir nepieciešama sabalansēta diēta, kas ietver gaļu, piena produktus, dārzeņus, graudu putraimus, augļus un zaļumus. Vēža ēdienkartē jāiekļauj putraimi un graudzāles (neattīrītā veidā), kā arī dārzeņi – gan svaigi, gan sautēti, sevišķi bietes, kāļi un burkāni. Jāēd augļi, bet jāizvairās no produktiem, kas satur daudz cukura.
Lauvas zīmē dzimušie iecienījuši daudzveidīgu, bet viegli pārstrādājamu uzturu ar nelielu nepiesātināto taukskābju daudzumu. Nav vēlams ēst stresa stāvoklī. Ieteicami produkti, kas palīdz atjaunot spēkus.
Jaunavām garšo siers, saldumi un kafija. Nereti šajā zodiaka zīmē dzimušie ievēro veģetāriešu diētu, tomēr uzturā ir jābūt arī skābpiena produktiem, kas normalizē zarnu trakta mikrofloru. Uzturā jālieto kefīrs, jogurts, mīkstie sieri, vairāk dārzeņu un augļu salātu, kas palīdz izvadīt šlakvielas.
Svariem ir nepieciešams uzturs, kas izvada no organisma sārņus un uztur skābju un sārmu līdzsvaru. Ir vajadzīgas regulāras fiziskās aktivitātes. Efektīvai notievēšanai derēs jebkura diēta ar zemu tauku un ogļhidrātu saturu ēdienkartē.
Zivju un Skorpiona zodiaka zīmes pārstāvjiem piemīt palēnināta spēja asimilēt olbaltumvielas, tāpēc viņiem būtu ieteicama veģetārā diēta. Ēdienkartē jāiekļauj viegli pārstrādājamas dzīvnieku valsts olbaltumvielas, vistas, liesa tītara un teļa gaļa, liellopu aknas. Jālieto rieksti, soja un graudaugi, nedrīkst aizrauties ar saldumiem, alkoholu un treknu gaļu. Ja ir problēmas ar veselību, pirms sākt diētu, vēlams konsultēties ar dietologu.
Strēlnieka zīmē dzimušo uzturā jābūt daudz augu valsts olbaltumvielām, ko satur soja, pupiņas, dažādu dārzeņu sēklas, valrieksti un citi rieksti. Strēlniekam vēlams ēst neattīrītus rīsus, žāvētas melnās plūmes. No ēdienkartes jāizslēdz trekni ēdieni. Nepieciešamība ievērot diētu rodas reti, un vēl viena labā ziņa – derēs jebkura.
Mežāža zīmes pārstāvjiem vajadzīgs proteīniem bagāts uzturs, piemēram, putna gaļa, liesa teļa gaļa, jūras dzīvnieku gaļa, zivis. Jālieto vairāk jogurta, acidofilās pastas, netrekns biezpiens, kas uzlabo kuņģa mikrofloru. Vēlamas bietes, burkāni, āboli. Ēdienkartē noteikti jāiekļauj sezonas dārzeņi un augļi, tajā skaitā arbūzi, vīnogas, melones.
Ūdensvīra zīmē dzimušajiem formu palīdzēs uzturēt fiziskās aktivitātes. Ēdienkartē jābūt piena produktiem, jūras veltēm, zaļumiem, cietajiem sieriem. Nepieciešams daudzveidīgs uzturs. Cukuru labāk aizstāt ar medu. No kūkām un ceptiem ēdieniem jāatsakās.