Deju pasniedzēja Agita Mironova: Lai mums Lāčplēša izturība

© f64

«To, ka man palaimējies piedzimt 11.11., sapratu tikai neatkarīgās Latvijas laikā. Jo mēs dzīvojām tādā laikā, kādā dzīvojām. Tā kā mans vecaistēvs bija izsūtīts uz Sibīriju, bērnus no tā visa centās norobežot, lai tikai, pasarg’ Dievs, nekas tāds vairs neatkārtotos. Tāpēc Lāčplēša diena netika akcentēta, vien kādreiz tikai pieminēta,» stāsta pazīstamā deju pasniedzēja Agita Mironova.

Viņa atzīstas: lai arī, piedzimušai Lāčplēša dienā, gribētos justies kā īpašāk, tā tomēr nav. «Ne dzimšanas datums, bet vecāki man devuši to izjūtu, ka esmu īpaša, – manis audzināšana un lološana ir likusi man tā justies. Milzīgs paldies viņiem par to! Lai viņiem veselība!» Agita Mironova savos svētkos sūta mīļus sveicienus mammai un tētim.

Lāčplēša dienas svinēšanas tradīciju viņas ģimenē nav. Arī svecīšu nolikšanas pasākumā pie Rīgas pils deju pasniedzēja nepiedalās, jo tajā laikā strādā, bet svecītes aizdedz savas studijas logos. Jau daudzus gadus viņa kopā ar vīru Valēriju Mironovu vada savu Deju studiju 7, kas bija likumsakarīgs rezultāts abu kopīgajai – 15 gadus ilgajai – sporta dejotāju karjerai. Ar dejām sākuši nodarboties 13 gadu vecumā, Agita un Valērijs Mironovi ir vairākkārtēji Latvijas čempioni sporta dejās, Eiropas čempionāta un kausu finālisti.

«Esmu palikusi uzticīga vecajām lietām: vīrs tas pats, darbs tas pats, un arī pati cenšos dzīvot saskaņā ar sevi,» savu pašreizējo ikdienu smaidot raksturo šodienas gaviļniece. Viņa katru dienu ir savā studijā, un viņas klienti ir visdažādākā gadagājuma: jaunākajam ir četri, vecākajam – 73 gadi. «Un tas nozīmē, ka man jāspēj nolaisties gan līdz pilnīga iesācēja līmenim, gan pacelties līdz topa dejotāju līmenim, ar kuriem jāstrādā pie tēmām, kas šobrīd valda pasaulē. Daudz jādomā, daudz jāmācās, tāpēc varu teikt, ka manā dzīvē viss notiek diezgan lielā progresijā un attīstībā. Uz priekšu un uz augšu,» Agita Mironova ir gandarīta. Viņa ir arī profesionāla sacensību tiesnese, un šogad viņai pirmoreiz bija uzticēts tiesāt pasaules čempionātu Latīņamerikas dejās pieaugušajiem, kas notika Čehijā. «Pasaules čempionātu tiesāju otro reizi, bet pieaugušo grupā – pirmoreiz. Tas man bija liels notikums. Arī ļoti atbildīgs, jo deju tiesāšanas sistēma sāk mainīties, un pasaules čempionāts bija jātiesā jau pēc jaunās sistēmas.»

Uz jautājumu, cik daudz abiem kopā sanāk padejot, Agita Mironova atteic, ka neregulāri, bet sanāk. «Ar skaidrošanu vienmēr nepietiek, kādreiz kaut kas arī jāparāda priekšā. Vēl visu varam izdejot pietiekami labā līmenī, jo mēs nemitīgi kustamies un turam sevi formā. Dejotājs jau citādi nedrīkst – ja apstājas un sāk tikai runāt, tad ir čau!» viņa domā. Bet, vai šodien sanāks padejot ar vīru, jubilāre nav pārliecināta. «Ja godīgi, mēs neesam no tiem, kuri mīl svinēt dzimšanas dienas. Ja ciemiņi atnāk, tad, protams, esam priecīgi un laimīgi. Tad ir gan pasēdēšana, gan pasvinēšana, arī pacienāt vienmēr ir ar ko. Bet, ja neviens neatnāk, ir vienkārši jauki pavadīts vakars divatā.».

Izklaide

Latviešu postfolkloras grupu “Kaligo” klausītāji, iespējams, jau iepazinuši pēc tādām dziesmām kā “Pērkons veda Saules meitu” un “Es bij’ meita”, bet nu šī apvienība laidusi klajā arī debijas albumu un pie viena izziņojuši tā prezentācijas koncerttūri, kuras laikā ticis iemests skats arī pie kaimiņiem igauņiem.