Pagājušās nedēļas nogalē ne tikai Stokholmā, bet arī citās Zviedrijas pilsētās atskanēja lielgabala salūta zalves.
Šādā veidā tika atzīmēts priecīgais notikums – princese Madlēna Ņujorkā laidusi pasaulē savu pirmo meitiņu. Lai gan jaundzimusī mazulīte ir tikai ceturtā rindā uz troni, kas nozīmē, ka viņai ir ļoti niecīgas izredzes to kādreiz ieņemt, šis notikums atkal atjaunojis diskusijas par karaļnama nākotni.
Piektdien Ņujorkas klīnikā notikušajā preses konferencē 31 gadu vecā Madlēna pie reportieriem neiznāca, arī meitiņu uzskatīts par pareizāku nerādīt plašākai publikai. Princeses vīrs, 39 gadus vecais finansists Kristofers O’Nīls, kuram nācās atbildēt uz žurnālistu jautājumiem, sākumā izskatījās mazliet samulsis. Piemēram, vaicāts, kāda tad ir mazulīte, viņš neveikli atbildējis, ka meitiņai ir desmit pirkstu – gan rokām, gan kājām. Pēcāk K. O’Nīls gan saņēmies, informējot žurnālistus, ka jaundzimusī svērusi 3,15 kilogramus, ir 50 centimetrus gara, viņai ir brūnas aci un mati. «Viņa pēc izskata atgādina māti,» sacījis tēvs, nodemonstrējot žurnālistiem ar tinti apvilktu meitas pēdiņas nospiedumu, kas pēc dzemdībām esot palicis uz viņa rokas. «Es biju kopā ar viņām no sākuma līdz pat beigām,» sacījis K. O’Nīls.
Naktī uz sestdienu pāris jau pametis klīniku, kas apliecina – jaunās māmiņas un mazuļa veselības stāvoklis ir nevainojams. Zviedrijas karaļnams piektdien izplatīja oficiālu paziņojumu par princeses dzimšanu. Interneta ziņu vietne The Local norāda, ka dokuments ir ļoti formāls un lakonisks, tajā nekas nav sacīts nedz par vārdu, kas izvēlēts princesei, nedz to, kur un kad notiks viņas kristības. The New York Post vēsta, ka jauno ģimeni jau apciemojis Zviedrijas karalis Kārlis XVI Gustavs un karaliene Silvija, – uzzinot par mazmeitas piedzimšanu, viņi nekavējoties sēdušies lidmašīnā un devušies uz Ņujorku. Jāatgādina, ka vēl pagājušās nedēļas vidū zviedru karaļpāris Soču olimpiskajās trasēs aktīvi juta līdzi Zviedrijas sportistiem.
Saskaņā ar protokolu mazās princeses kristībām vajadzētu notikt Zviedrijā, tomēr šīs valsts mediji norāda, ka princese Madlēna zināmā mērā sarāvusi saites ar dzimteni un likusi saprast, ka ģimene dzīvos Ņujorkā. The Local atgādina, ka uz ASV lielpilsētu Madlēna pārcēlās 2010. gada aprīlī – neilgi pēc tam, kad zviedru mediji publicēja vēstis, ka jurists, ar kuru bija saderinājusies princese, viņu krāpis. Madlēnai bijis ļoti smagi pārdzīvot šo neuzticību, tādēļ viņa nolēmusi mainīt dzīvesvietu un Ņujorkā strādājusi karalienes Silvijas 1998. gadā dibinātajā fondā World Childhood Foundation. Ar K. O’Nīlu, kurš ir kompānijas Noster Capital partneris un darba darīšanās vienlīdz bieži ir gan Londonā, gan Ņujorkā, viņa iepazinusies 2011. gada sākumā, bet kopš 2011. gada novembra dzīvo kopā apartamentos Manhatanā. 2012. gada maijā K. O’Nīls pirmo reizi piedalījās Zviedrijas karaļnama rīkotā oficiālā pasākumā – princeses Viktorijas meitiņas Estellas kristībās, gada nogalē tika paziņots par viņu saderināšanos, bet pagājušā gada 8. jūnijā abi Stokholmā nosvinēja kāzas.
Princeses Madlēnas atsvešināšanās no dzimtenes nav palikusi nepamanīta viņas tautiešiem. Zviedrijā veiktās aptaujas liecina, ka lielākā daļa cilvēku ir pārliecināti – Madlēna savu dzīvi nolēmusi lielākoties pavadīt ārzemēs un nebūs bieža viešņa karaļnama pasākumos. Zviedru žurnālists Stens Hedmans sarunā ar ziņu aģentūru TT skaidrojis, ka tas dod viņai arī lielāku rīcības brīvību, izvēloties bērna vārdu, – piemēram kroņprincese Viktorija tika samērā bargi kritizēta par to, ka meitiņu nosauca par Estellu. Jāpiebilst, ka tieši Madlēnas vecākā māsa, 36 gadus vecā Viktorija, pašlaik ir populārākā karaļnama pārstāve. Pagājušā gada decembrī laikrakstā Dagens Nyheter publicētās aptaujas rezultāti liecināja, ka 48% zviedru uzskata – karalim Kārlim XVI Gustavam vajadzētu atkāpties par labu vecākajai meitai. Tikai 39% atbildējuši, ka labprātāk tronī redz pašreizējo monarhu. Taču vēl nepatīkamāk zviedru karaļnamam ir tas, ka kopš 2011. gada ļoti ievērojami (no 6% līdz 27%) pieaudzis to iedzīvotāju skaits, kuri uzskata, ka par monarhiju piemērotāka valsts pārvaldes forma Zviedrijai būtu republika.