JAUTĀJUMS – ATBILDE: kā palīdz gongu meditācijas?

© Pixabay

Skaņu terapijai ir vairāki virzieni, bet gonga terapija tiek pieskaitīta pie vibroakustiskās masāžas. Uz organismu tā iedarbojas divējādi – kā akustika un vibrācija. Liekas, kas gan var būt, tā ir tikai skaņa.

Bet uz ultraskaņas terapiju cilvēki iet, vai ne? Arī tā ir skaņu terapijas nozare. Gongam ir spēcīgas vibrācijas. Gonga skaņu iedarbības pamatā ir šūnu elpošanas aktivizācija un mitohondriālā fermenta darbība. Iedarbība notiek metafiziskā līmenī, ko mēs nevaram atpazīt, un psihofizioloģiskā līmenī. To nodrošina spēcīgas dažādu amplitūdu skaņu svārstības. Gonga skanējuma laikā mainās asins bioķīmija, tas nozīmē, ka palielinās eritrocītu spēja piegādāt skābekli audiem un orgāniem. Pētījumi pierāda, ka notiek iedarbošanās uz imūnsistēmu un muskuļu relaksāciju, smadzenēs rodas teta un delta viļņi. Vibroakustiskā iedarbība ir arī arfai, bet vibrācijas ir vājākas. Arfa der emocionālā stāvokļa atslābināšanai, bet skaņas neietekmēs organismu kopumā. Mūsdienu pētījumi parāda, ka gonga terapiju var izmantot baiļu, fobiju ārstēšanā, ir labi rezultāti narkomānu rehabilitācijas procesā, arī ar bezmiegu var ļoti labi strādāt.

No Antras Gabres intervijas ar skaņu terapeiti Ilzi Pastari

Horoskopi

Novembris solās būt salīdzinoši mierīgs mēnesis. Tā galveno daļu iezīmēs mērens optimisms – tā sauktais “glāze puspilna” princips. Taču pēc 25. datuma situācija var mainīties Merkura retrogrāda dēļ, kas radīs apjukumu. Tāpēc svarīgākās lietas labāk neatlikt uz pēdējām novembra dienām.