Vai sla­ve­nais fi­zi­ķis un as­tro­noms Ņū­tons mē­ģi­nā­ja pa­re­ģot pa­sau­les ga­lu?

© AFP/SCANPIX/LETA

As­tro­noms un as­tro­logs, fi­zi­kas dok­tors Ivars Šmelds at­bild ap­stip­ri­no­ši. Tik tie­šām, 17. gad­sim­tā dzī­vo­ju­šais an­gļu fi­zi­ķis, ma­te­mā­ti­ķis, as­tro­noms, te­ologs un al­ķī­mi­ķis Īzaks Ņū­tons, kurš pār­zi­nā­ja arī as­tro­lo­ģi­ju, pē­tot Bī­be­li, se­ci­nā­jis, ka pas­tar­die­na jeb pa­sau­les gals ne­ie­stā­sies ag­rāk par 2060. ga­du.

Ap­rē­ķi­nus Ņū­tons vei­cis 1704. ga­dā, ne­pil­nu ce­tur­tdaļ­gad­sim­tu pirms sa­vas nā­ves. Ivars Šmelds at­gā­di­na, ka jau ša­jā gad­sim­tā vien pa­sau­les sa­bied­rī­bu pār­is rei­žu sa­tri­ci­nā­ju­si ar pa­sau­les ga­lu sais­tī­ta aži­otā­ža. Cil­vē­ki ti­ku­ši bie­dē­ti gan ar mil­zu as­te­ro­īdu, gan ar hi­po­tē­tis­ko pla­nē­tu Ni­bi­ru, kas sa­dur­smē ar Zem­i no­mē­zīs mū­su pla­nē­tu un tās ie­dzī­vo­tā­jus. Viņš uz­ska­ta, pē­dē­jos ga­dos bie­ži ci­tē­tie mai­ji kār­tē­jos sa­va ka­len­dā­ra cik­lu mai­ņas da­tu­mus uz­ska­tī­ja par brī­žiem, kad mai­nās laik­me­ti, pie­mē­ram, Ziv­ju un Ūdens­vī­ra laik­me­ti. Ivars Šmelds ap­gal­vo, ka mai­ju ka­len­dā­rā pa­sau­les ga­la un pas­tar­die­nas sce­nā­rijs nav mi­nēts (ska­tīt «As­tro­no­mi­jas un as­tro­lo­ģi­jas avī­ze 2012»).

Fi­zi­kas dok­tors Šmelds sa­ru­nā ar «Prak­tis­ko As­tro­lo­ģi­ju» uz­sver, ka pre­cīzs pas­tar­die­nas da­tums ir zi­nāms ti­kai Tam Kun­gam, un ci­tē Bī­be­li, Mo­zus grā­ma­tas 8. no­da­ļu: «Viņš sa­cī­ja Sa­vā sir­dī: es turp­māk vairs ne­no­lā­dē­šu zem­i cil­vē­ka dēļ, jo cil­vē­ka sirds tiek­smes ir ļau­nas no ma­zām die­nām, un Es arī turp­māk vairs ne­iz­nī­ci­nā­šu vi­su dzī­vo, kā Es to es­mu da­rī­jis. Ka­mēr būs die­nas virs ze­mes, ne­mi­tē­sies sē­ša­na un pļau­ša­na, auk­stums un kar­stums, va­sa­ra un zie­ma, die­na un nakts.»

Ivars Šmelds gan Ņū­to­nu, gan Bī­be­li dē­vē par «vi­sai au­to­ri­ta­tī­viem avo­tiem».

Starp ci­tu, fi­zi­ķis un ma­te­mā­ti­ķis Īzaks Ņū­tons in­te­re­sē­jies par al­ķī­mi­ju un pē­tī­jis al­ķī­mi­jas te­ori­jas, jo, vi­ņa­prāt, tā­dē­jā­di bū­tu ie­spē­jams at­klāt Die­va no­slē­pu­mu. Ņū­tons nav slē­pis uz­ska­tu, ka Svē­ta­jos rak­stos un mī­tos, ie­spē­jams, ir ie­šif­rē­ti no­slē­pu­mi, ku­ru at­klā­ša­nai arī viņš vel­tī­jis dau­dzus ga­dus. Viņš stu­dē­jis Bī­be­les apo­ka­lip­tis­kās grā­ma­tas, lai sa­pras­tu, kad gai­dāms pa­sau­les gals, un da­rī­jis to pat 50 ga­dus no sa­vas dzī­ves, sa­ska­ņā ar da­žu pēt­nie­ku rak­stī­to. Ņū­tons uz­ska­tī­jis, ka, uz­lau­žot Bī­be­les ko­du, iz­do­sies sa­prast un pro­gno­zēt dau­dzus no­ti­ku­mus pa­sau­lē. Iz­ci­lais brits bi­jis pār­lie­ci­nāts, ka Ve­ca­jā De­rī­bā var uz­iet at­slē­gu vis­iem no­ti­ku­miem uz Ze­mes. Mē­ģi­not at­šif­rēt Bī­be­les ko­dē­to va­lo­du, Ņū­tons esot ap­strā­dā­jis kat­ru vār­du pēc sa­rež­ģī­tas sis­tē­mas.

Horoskopi

Katras zodiaka zīmes labklājības ideāls vēdiskajā astroloģijā atspoguļo dziļo savstarpējo saistību ar visumu un cilvēka dvēseles ceļu, kas palīdz ieraudzīt dzīvi kā plašu un daudzpusīgu ceļojumu uz piepildījumu un harmoniju. Katra zodiaka zīme meklē unikālu labklājības formu, kas ir saistīta ar tās garīgajiem uzdevumiem un dvēseles ceļu.

Svarīgākais