IZZINI SEVI! Krāsas palīdz izprast dvēseli

 
©Ģirts Ozoliņš/F64 Photo Agency

Saruna ar astroloģi un krāsu terapeiti Santu Pīlāci varētu būt kā āķis lūpā. Tā aizāķē interesi, bet, manuprāt, nepaguvām izrunāt pat niecīgāko daļu no tā, ko slēpj krāsu pasaule. Par sevi viņa saka to pašu, ko daudzi, kuri meklē atbildes uz lielajiem jautājumiem – neba no vieglas dzīves tas noticis. Lasītājiem piedāvājam padomāt par to, cik cieši šajā dzīvē viss ir saistīts. Parausi vienu diedziņu, un atvelsies kamols. Lūk, Santas stāsts:

Metode, kuru izmatoju, ir krāsu terapijas sistēma aura soma, un nosaukums paskaidro, ka ir darīšana ar cilvēka smalkajiem ķermeņiem. Aura - tā ir vibrācija, starojums, bet soma ir ķermenis. Latviski varētu teikt - starojošais ķermenis. Šī sistēma ir pašizvēle bez iejaukšanās, tas nozīmē, ka cilvēks izvēlas konkrētas krāsu kombinācijas, paskatoties uz tām. Tās daudz ko izskaidro par viņa dvēseli, jo katrā no mums ielikta krāsu simbolika. Dvēselē ir visas atbildes, bet bieži vien mēs netiekam tām klāt. Šī ir viena no metodēm, kā izdzirdēt atbildes un pietuvoties dvēselei. Uzskatu, ka šī ir maiga, brīnišķīga metode, kā atgriezties pie sevis, pie tā, kas es esmu.

Astroloģija un trīsvienība

Es izmantoju arī astroloģiju. Ja redzu, ka kartē Venera spēcīga, tad cilvēku tieši krāsu terapija varētu uzrunāt vairāk. Vai, gluži pretēji, ja Venera ir ievainota vai pastāv šai planētai nelabvēlīgi apstākļi, arī tad šī metode varētu uzrunāt. Nekad neviena metode nav universāla, neko nevajag uztiept. Man šī metode ļoti patīk, jo tā ir maiga, un pret dvēseli taču nedrīkst izturēties vardarbīgi. Mēs jau tāpat esam traumas piedzīvojuši. Katram ir jāieklausās sevī, jāsaprot, kas vairāk piesaista. Kļūdu nav, ja vien ļaujamies. Krāsu terapija ļoti labi sader ar astroloģiju, homeopātiju, ājurvēdu, ar visām lielākajām sistēmām, kas pēta cilvēka dvēseli. Daudzās praksēs pamatā ir trīsvienība, un krāsu terapijā arī tāda ir. Jāatgādina, ka gaisma, laužoties caur prizmu, veido varavīksni, bet pirmkrāsas ir zila, dzeltena, sarkana. Tās ir trīsvienība krāsu terapijā. Šīs savā starpā veido nākamās, otrās pakāpes, krāsas, un ir vēl trešās pakāpes krāsas.

Man bija kāds atklājums, ko neviens nebija mācījis un stāstījis. Pamanīju, ka cilvēki, kuriem Saule un Mēness (Ziemeļu) mezgls ir vienā astroloģiskajā zīmē, kombinācijās izvelk... Bet sākšu ar garāku skaidrojumu. Viens variants: parasti cilvēks izvēlas četras pudelītes, un sākas mūsu kopējais ceļojums krāsu pasaulē. Otrs veids, ko piedāvāju - izlikt viņa dzimšanas datumu pudelītēs (uz tām ir cipariņi). Bieži vien dzimšanas datuma skaitlis sakrīt ar to skaitli, kas veidojas, saskaitot visus ciparus kopā. To atklāju nejauši, vēl jāpārliecinās, vai tā ir likumsakarība. Lūk, arī numeroloģija kā metode, kas papildina krāsu terapiju! Dzimšanas datums izsaka cilvēka būtību, un ciparu gala summa ir dzīves uzdevums, tātad Saule ir būtība, bet Mēness mezgls ir uzdevums.

Bieži cilvēki man jautā: kā jūs to zināt? Es nezinu. Tikai pastāstu, ko krāsa ietver. Kad lasīju lekciju astrologiem, atnāca doma, ka pirmā pudelīte, ko cilvēks izvēlas, ir viņa natālā karte jeb dzimšana. Mēs sakām - tie ir mūsu talanti, potenciāls. Otrā pudelīte arī saistīta ar natālo karti, bet parāda, kādas ir problēmas, kas mums traucē īstenot talantus, kur esam aizķērušies. Trešā pudelīte ir - šeit un tagad situācija jeb tranzīts astroloģijā. Ceturtā ir nākotne. Vēl kāds novērojums. Ja vairāki cilvēki uz konsultāciju nāk vienā dienā, tad viņi kā trešo pudelīti izvelk vienu un to pašu krāsu. Tas nozīmē, ka sajūt dienas fonu.

Dvēseles terapija

Es vienmēr uzsveru, ka prātam jāļauj ganīties zaļā pļavā, jo tāpat jau to daudz lietojam. Šī tomēr ir dvēseles terapija. Protams, ka pastāv sistēma un zināšanas par katru krāsu, kas vajadzīga, lai kaut ko stimulētu vai, tieši pretēji, mazliet notušētu. Bet vajag ļauties sajūtai. Ir cilvēki, kuri nesajūt, viņi dzīvo galvā. Viņiem izvēle būs balstīta uz analīzi. Bet tik un tā nav noslēpjams, ka šī terapija viņus interesē. Piemēram, Zemes stihijas cilvēks katru reizi ņem vienu un to pašu pudelīti. Iespējams, viņš ilgi strādā pie problēmām. Paskaidrošu. Kad cilvēks izvēlas otro, terapeitisko krāsu pudelīti, diagnosticējam viņa situāciju un viņš var pudelītes saturu smērēt uz ķermeņa, jo tajā atrodas sinerģētisks šķīdums: ēteriskā eļļa, krāsa un kristālu jeb akmeņu enerģija. Katra daļa strādā - ar krāsu var uzlādēt ūdeni, akmeņi dziedina, un šajā sistēmā tas ir apvienots, lai viens otru paspilgtinātu un darbotos efektīvāk. Pirms lietošanas cilvēks pudelīti sakrata ar kreiso roku, jo tā ir problēma, ar kuru viņš sāk strādāt.

Vajag ļauties sajūtām, jo mūsu smalkais instruments jūt to, kas tobrīd nepieciešams. Tad izkristalizējas cilvēka zvaigžņu karte, ja tā var teikt. Katrreiz tai ir sava tēma, konkrētas problēmas, kas cilvēkam ir. Ja smarža vai krāsa patīk un ja nepatīk, tad tā ir jūsu tēma. Ja ir neitrāla attieksme, tad viss ir kārtībā. Tikko patīk vai ļoti nepatīk, tad tas jau ir stāsts par cilvēku, un tur nekad nav nejaušību.

Kas notiks, ja pudelīti sakratīs ar labo roku? Nekas nenotiks. Bet kreisā roka ir saistīta ar labo smadzeņu puslodi, un tā ir intuitīvā, sievišķā daļa. Sakratot uzlādējam pudelīti ar savu enerģētiku, lai tā strādātu tieši mūsu labā. Pudelīti vajadzētu iztukšot 21 dienas laikā, jo tas ir laika periods, kurā nomainās šūnas. Katrai pudelītei ir arī afirmācija, ko varam runāt sakratot. Labāk to sacīt skaļi, jo tad vārdus dzirdam, un, ja kaut ko atkārtojam, sākam ticēt. Tādā veidā var paspilgtināt iedarbību. Tie, kuri gadiem darbojas ar krāsu terapiju, izdomā vēl visu ko. Piemēram, saistībā ar Kabalas koku izrēķina Zelta diegu - secību, kādā lietot pudelītes. Arī es esmu pamēģinājusi, bet ir jājūt, ko vajag. Tas bija interesants process, kā var nonākt pie savas esības. Pa dzīvi ejot, daudziem no mums mācību stundas ir līdzīgas, bet katrs tās piedzīvojam atšķirīgā secībā. Astroloģijā var teikt, ka skatāmies progresijas un direkcijas. Tāpēc katram no mums laiku pa laikam dzīvē aktualizējas kāda tēma, kas piesaista konkrētas krāsas. Notiek pat tā, ka cilvēks neko nezina par krāsu terapiju, bet, uz viņa garderobi paskatoties, redzams, kādu periodu pārdzīvo. Vai viņam ir sarkanais, zilais vai kāds cits periods. Tad viņš nopērk atkal tās pašas krāsas drēbes.

Debesu krāsas

Aura soma runā par debesu krāsām. Par varavīksni, kur brūnā nav. Es teiktu, ka brūnais ir tas pats sarkanais, jo tā ir matērijas, zemes krāsa. Brūnais bieži vien norāda uz ieciklēšanos materiālas dabas jautājumos, kad cilvēks neko citu neredz. Kafija arī ir brūna, bet to uzskata par sarkano dzērienu, jo tas rada enerģiju. Redz, aknas ir saistītas ar koku, ar zaļo krāsu, un atkal nav nepareizi, jo abas krāsas ir pārītis. Katrai krāsai ir papildinošā jeb komplimentārā krāsa, ar ko tā savienota. Cilvēku interesē, piemēram, oranžā krāsa, bet zilā ir turpat un arī ir viņa tēma. Tāpēc jāmeklē, kā izpaužas otra krāsa, kas ir slēpta. Es šodien esmu ģērbusies oranžā, bet telpa, kurā runājam, ir zila. Tā sanāca it kā netīšām. It kā. Ļoti bieži notiek tā, ka eju ciemos vai uz tikšanos un paklausu impulsam. Tad tas nostrādā. Reizēm gadās tik fenomenāli, ka nesarunājot cilvēki ir vienādi apģērbušies, jo jūt dienas noskaņu.

Man savulaik bija nometne, un sanāca tā, ka pirmā diena bija vairāk dzeltena, uz zināšanām vērsta. Stāstīju par arhetipiem, dieviem un dievietēm. Otrā diena bija meditatīva, par madalām un skaņu terapiju. Tā bija zilā, zili violetā diena. Daži piedzīvoja ļoti īpašas sajūtas. Pēdējā bija madžentas, aveņu krāsas diena. Šī krāsa ir jauna, mēs to pazīstam tikai divsimt gadu. Interesanti, ka pirmā sintētiskā anilīna krāsa bija tieši aveņu krāsa. Pirmatnējais cilvēks redzēja vispirms sarkanu, bet pārējās krāsas sāka atpazīt pamazām. Apziņa evolucionē kopā ar cilvēku.

Vienmēr aicinu: nekad nevajadzētu vakarā izvēlēties, ko vilksim nākamajā dienā, jo jauna diena nāk ar jaunu enerģiju. Tikai no rīta varam patiesi saprast, ko vajadzēs. Vajag ļauties konkrētam brīdim šeit un tagad un sajust, bet mēs pieslēdzam galvu. Un vēl. Mēs uzskatām, ka diena mainās pusnaktī, bet indiešiem diena mainās līdz ar saules lēktu. Tā ir jauna Saule.

 

Abonē