MĀJOKLIS UN ASTRODIZAINS. Kad celt māju, kad pirkt īpašumu?

 
©Pixabay

Astroloģijā katrai planētai ir savas «ietekmes sfēras», un arhitektūru un būvniecību ietekmē Saturns. Tā stāvokļi ir jāņem vērā, uzsākot mājas būvniecību.

Pirmajā mirklī brīdinājums nebūvēt, neuzsākt ilgtermiņa plānus un neiegādāties neko vērtīgu un «ilgspēlējošu» - māju, dzīvokli, citu īpašumu - šķiet pārspīlēts. Kristapa Baņķa sacītais reizēm ir ass kā skalpelis, bet viņš ir gatavs pamatot savas prognozes un uzņemties atbildību par tām.

Kā rodas kļūdas

2019. gadā Saturns nelabvēlīgo retrogrādo stāvokli ieņem aprīļa beigās. Bet kad vēl sākt būvniecību, ja ne pavasarī?

Kristaps Baņķis skaidro - mājas kvalitāti nosaka pamati, par ko ir atbildīgs Saturns, tāpēc no aprīļa līdz pat septembra sākumam, kad noslēdzas retrogrādā Saturna cilpa, būvētās ēkas būs ar defektiem, laika zobs tās ātri sadrupinās, to būvniecība stipri ieilgs un prasīs vairāk resursu, nekā plānots. Turklāt pastāv liels risks, ka pasūtītāju rezultāts neapmierināts. Tādējādi tiks radīti nākotnes grausti vai nelaimīgu cilvēku mājvietas, kur ļaudis nejutīsies komfortabli, pat var izirt ģimenes. Iemītniekiem gribēsies ātrāk mājokli atstāt vai pārdot, bet to būs sarežģīti izdarīt, iespējams, darījums būs finansiāli neizdevīgs pārdevējam. Diemžēl šīs likumsakarības varēs pārbaudīt tikai pēc laika, kad ēkas būs uzbūvētas, bet no tām izvairīties var jau tagad.

Astrologs skaidro, kā jāizvērtē topošā būvobjekta nākotne. Viņš skarbi noteic, ka tiem, kuri kopumā seko astroloģiskajiem ieteikumiem, šī publikācija nebūs kā zibens spēriens no skaidrām debesīm. Par iespējamām problēmām viņš ir brīdinājis kopš 2017. gada. Ja cilvēks šogad grib īstenot savu mērķi (piemēram, uzbūvēt māju) iespējami izdevīgāk, tad viņš par to nesāk domāt pēdējā brīdī. Teiksim, šajā pavasarī.

Kā jārīkojas, lai nekaitētu sev

Tātad. Mājas būvniecība tiek plānota jau ilgi pirms reālajiem celtniecības darbiem. Vispirms ir ideja. Bet ideju var būt vairāk nekā saprašanas. Visas diez vai tiek īstenotas. Ja ideja ir laikam un vietai atbilstoša (ēka ir īstajā vietā, tās gabarīti atbilst šai vietai, telpu izvietojums nav pretrunā ar kosmosa (lasi - senlatviešu, fenšui vai citiem) principiem, tad viss ritēs ātrāk. Ja būvniecības ideja ir startēta labā laikā, tad pretestības nebūs.

Nākamais posms ir tas, kas «uzlikts» uz papīra jeb materializēts - parakstīta vienošanās, apstiprināta skice, kam ideja jāīsteno līdz gatavai ēkai vai vismaz pamatakmenim. Ja papīra darbi nav uzsākti īstā laikā, tad radīsies laika nobīdes, atklāsies, ka ēkai nav vēlamā forma, materiāli, vai būs citas pretenzijas.

«Ja šie divi nosacījumi ir īstenoti astroloģiski labā laikā un ēka ir piemērota vietai, debess pusēm, tātad ideja ir saņēmusi Saturna papildatļauju. Šie divi nosacījumi paredz to, ka arī turpmākais - pamatakmens ielikšana - īstenosies bez šķēršļiem. Ja iepriekšējie divi nosacījumi bijuši nelaikā, tad arī nākamais būvniecības etaps radīs problēmas,» saka Kristaps Baņķis. «Saturns paredz rūpīgu plānošanu, noteiktā laikā, pēc noteiktiem nosacījumiem. Ja Saturna izpausmes principi ievēroti, respektēti, darīti pareizā laikā, tad visas formalitātes ar birokrātiskajām institūcijām varēs saskaņot ātrāk, būvniecība būs raita.»

Vērts apsvērt, vai pamatakmeni ielikt pavasarī un visu vasaru muļļāties vai nogaidīt un rudenī straujā tempā visu paveikt. To var salīdzināt ar braucienu sastrēgumstundā. Var izbraukt pulksten 8 no mājām un būt darbā pēc stundas vai arī izbraukt pulksten 9 un būt darbā pēc 15 minūtēm.

Starp citu, pamatakmeni nav vēlams likt virs vecas ugunskura vietas, lai nepiesaistītu sarkano gaili. Labāk akmeni novietot gruntsgabala ziemeļaustrumu pusē, bet ieejas durvis veidot ēkas vidū rietumos vai ziemeļos.

Kāpēc Latvijā jārespektē Saturns

«Siltās zemēs, kur ar Saturnu attiecības ir brīvākas, piemēram, Grieķijā, var redzēt, ka mājas netiek pabeigtas. Uzceļ divus stāvus un atstāj nepabeigtus pīlārus. Tur spēcīgāka ir Neptūna ietekme. Savukārt Latvijā Saturnam ir spēcīga iedarbība. Tāpēc te kārtība ir viena no dzīves organizētības veidiem. Tāpēc mums vajag celt ēkas, ievērojot debess puses, noteiktā teritorijā un respektēt astroloģiskos aspektus,» vērtē astrologs.

Kad pirkt, kad pārdot

Pircējs, kurš nopērk māju retrogrādu planētu cilpu laikā vai dižčikā, nav pats laimīgākais. Viņš ir vai nu pārmaksājis, vai nav redzējis kādu defektu, proti, saņēmis «iesmērētu» mantu. Astrologa praksē bijis gadījums, kad sieviete iegādājusies īpašumu gleznainā vietā, kur dvēsele gavilējusi.

Daba, miers, stārķi lido… Diemžēl tikai vasarā viņa konstatējusi, cik tā vieta ir smirdīga. Netālu atradusies cūku ferma, un vasarā valdošie vēji smakas dzimuši pāri viņas īpašumam.

No pārdevēja viedokļa ir pretēji. «Man bijuši piemēri, kad cilvēks saka: gribēju pārdot par 5000 eiro, bet nepārdevu, taču kad uzliku 8000 eiro dižčikā, visu pārdevu. Ja pie astrologa vienlaikus atnāktu divi cilvēki un viens gribētu pārdot, bet otrs pirkt, es vienam teiktu: super, labāka laika pārdošanai nav. Bet otram teiktu: nepērc no viņa. Gribu uzsvērt, ka pārdot var arī tad, ja godīgi visu izstāsta. Arī par defektiem,» saka Kristaps Baņķis.

Ja izvēlas darījumam labu laiku un nodrošina labvēlīgus apstākļus, tad no situācijas var iegūt maksimālu labumu. «Kāda kundze piecus gadus nevarēja pārdot māju. Rezultāta nebūs, ja tikai sēdēs un gaidīs. Šai sievietei bija jāizdara vēl kādas lietas, kas palīdzētu īstenot mērķi. Bija jāiestāda augi, piekoriģēju pārdošanas summu. Tā kļuva lielāka. Pēc tam pie viņas ieradās pircēja, kura teica: es pirkšu šo īpašumu konkrētā datumā, ko esmu izrēķinājusi pēc Baņķa kalendāra. Blakus pārdeva citu īpašumu, bet viņa gribēja šo. Un nopirka,» stāsta astrologs.

Šo periodu, kad Saturns dumpojas, var pārlaist īrētā mājoklī un sākt būvēties labvēlīgā laikā. Astrologs neslēpj, ka starp viņa klientiem daudz ir tādu, kuri rīkojas tieši tā.

«Ja tev pakaļ met dzīvokli vai māju, kas maksā uz pusi lētāk, nekā ir tirgus cena, skaidrs, ka jāņem, kāds tur vairs astrologs,» smejas Kristaps Baņķis. Arī tādā situācijā ir iespējams saregulēt, lai pircējs gūtu maksimālu labumu. Teiksim, lodžija iestiklota bez atļaujas un apstiprināta projekta, bet dzīvokli vajag ierakstīt zemesgrāmatā. Kad doties uz valsts iestādēm kārtot dokumentus? «Planētu necilpu laikā,» atbild astrologs. «Ja ir iepriekš uztaisīts projekts, kas jāpārskaņo, tad to var darīt arī cilpu laikā. Bet ierakstīt zemesgrāmatā šādā laikā nevajag, jo tas ir saistīts ar valsti, bet Latvijas valsts ir Saturns. Ar valsti visas lietas kārto tad, kad samazinās kontrole. Bezcilpu laikā pret klientu ir normāla, standartizēta attieksme, bet cilpu laiks rada izņēmumus. Piemēram, būvinspekcijā būs desmit «normāli» darbinieki, bet ar tevi strādās viens, pats piekasīgākais. Gadījums no dzīves. Cilvēks pārdeva māju. Darbiniece nepieņēma nevienu čeku, jo bija nokavēts termiņš, nepareizi norādīta adrese. Citā astroloģiskajā periodā darbiniece pieņēma visus dokumentus, lieku jautājumu nebija. Retrogrāds Saturns rada klapatīgu papildu interesi,» skaidro Kristaps Baņķis.

Kad kurpnieks bez/ar kurpēm

Viņš novērojis, kā rīkojas cilvēki, kuri dzimuši retrogrāda Saturna laikā. Lielākoties viņi izdarīs tā, lai sarežģītu sev dzīvi. Astrologs viņiem saka, kad ir labākais laiks rīkoties, bet cilvēki nopūšas: eh, nesanāca tajā brīdī, es visu izdarīšu tagad. Taču stundu vēlāk vairs nav tas pats. Tu esi nokavējis savu laimīgo stundu un turpmāk ieceri īsteno ar lielāku enerģijas patēriņu, zaudējumiem vai pat jāgaida fiasko. Uz šādu situāciju attiecas teiciens: liela brēka, maza vilna.

Kristaps Baņķis Saturnu savā horoskopā respektē. «Es cēlu māju 2008. gadā, kad bija krīze, toties būvnieki bija lēti, materiāli lēti, lai gan materiālus nevarēja dabūt. Tagad es tādus materiālus redzu veikalos, toties par tādām naudām, kā toreiz, vairs neko nevar uzbūvēt. Tagad ir jāiekļaujas vāveres ritenī, ja grib kaut ko uzbūvēt. Visiem vajag, visi prasa. Vai to vajag? Es māju šobrīd neceltu. Uzskatu, ka ir jāgaida jauninājumi, citi materiāli. Desmit gadu laikā tiem ir jāparādās, jo tad sāksies Ūdensvīra laikmets.»