PRAKTISKĀ ASTROLOĢIJA. Ekstrasensus Latvijā nesertificē
 
©F64/attēlam ir ilustratīva nozīme

Profesionālas biedrības ir astrologiem, numerologiem, dziedniekiem, bet vai tāda ir arī ekstrasensiem?

«Lursoft» datu bāzē ir reģistrēta Latvijas Profesionālo ekstrasensu federācija. Tās darbības mērķi ir veicināt biedrības locekļu profesionālo attīstību un izaugsmi, sniegt savu vērtējumu, rekomendāciju, atzinumu un atestāciju, kā arī izvērtēt atbilstību par ekstrasensorikas skolotāju zināšanām, spējām un iemaņām; sava mērķa sasniegšanai biedrība piesaistīs dažādus speciālistus un ieinteresētas personas gan no Latvijas, gan ārpus tās robežām; atbalstīt, nodrošināt ar informāciju jebkāda veida izglītojošus procesus, kas saistīti ar ekstrasensorikas attīstību u.c.

Saskaņā ar definīciju ekstrasenss ir cilvēks, kam piemīt spēja (pagaidām zinātniski nekonstatēta) uztvert un raidīt dažādus ar zināmajiem jutekļiem neuztveramus biofizikālos impulsus; cilvēks, kam ir spējas telepātijā, gaišredzībā u. tml.

«Praktiskā Astroloģija» noskaidroja, ka iepriekš minētajā federācijā gan ir komisija, kas izvērtē, vai cilvēkam piemīt ekstrasensoras spējas, taču nesertificē. Latvijā var uzdoties par ekstrasensu, var šo nosaukumu piešķirt, bet jebkādam «papīram» (diplomam, izziņai, sertifikātam u.tml.), kas apliecina ekstrasensoras jeb maģiskas spējas, nav leģitīms spēks.