Lai gan astroloģija nespēj precīzi prognozēt dabas kataklizmas, zvaigžņu pētnieki jau labu laiku pirms zemestrīces Nepālā norādīja uz saspringtiem aspektiem, kas veidojās ap šo reģionu. 2015. gada aprīlis – maijs un agrs rudens ir iespējamo katastrofu vai kardinālu izmaiņu periodi, vienisprātis ir astrologi un ekstrasensi.
25. aprīlī Nepālā notikušajā 7,8 magnitūdu zemestrīcē gāja bojā vairāk nekā 7,3 tūkstoši cilvēku. Apmēram 14 tūkstoši cilvēku ievainoti. Šī ir spēcīgākā zemestrīce Nepālā kopš 1934. gada. Savukārt 22. aprīlī Čīles dienvidos pēc 43 gadus ilgas klusēšanas atmodās Kalbuko vulkāns, 10 km augstumā izmetot milzīgu pelnu mākoni.
Kad svētvietas pārņem komercija
Astrologi daudzkārt ir centušies prognozēt dabas katastrofas, tomēr allaž cietuši fiasko. Precīzi noteikt traģiskā notikuma vietu, laiku un apstākļus tā arī līdz šim nav izdevies. Ņemot vērā, ka astroģeogrāfiskās prognozēšanas metodes atrodas aktīvā attīstības stadijā, dažus notikumus, piemēram, kuģa ar 700 migrantiem no Āfrikas bojāeju 19. aprīlī netālu no Lampedūzas salas, bija iespējams prognozēt samērā precīzi. Turpretim par zemestrīci Nepālā šobrīd iespējams izteikt tikai minējumus. Astrologs Ruslans Susi, kas dzīvo Somijā, bet astroloģiju mācījis Rīgā, norāda, ka tradicionāli Merkura projekcijas neuzskata par saspringtām, jo šai planētai piemīt neitrāls raksturs. Tomēr dzimšanas horoskopā Merkura raksturs var mainīties atkarībā no tā kombinācijām ar citām planētām. Dažas dienas pirms zemestrīces Merkurs savienojās ar Marsu. Pēc astrologa domām, tas ietekmēja Merkura projekciju raksturu, kas šķērsoja zemestrīces epicentru. Savukārt Krievijas astroloģe Svetlana Manuhina runā par to, ka tūkstošiem cilvēku ierodas Nepālā garīguma un Šambalas meklējumos. Tūrisma industrija ir pārņēmusi cilvēku prātus. Ļaudis no visas pasaules kāpa Dharahara tornī un Šivas templī cerībā atrast laimi. Pēc viņas domām, visuredzošā Acs ilgi cieta šo liekulību. Garīgums ir jāmeklē sevī, jāatver sirds, nevis jādodas uz svētvietām, lai izlūgtos sev pasaulīgus labumus. Uzsūtot zemestrīci, sadusmotie dievi cilvēkiem atgādināja šīs patiesības. Astroloģe norāda, ka 4. aprīlī bija Mēness aptumsums. Merkura un Rahu līnijas gāja tieši uz Nepālu. Jāpiebilst, ka vēdiskajā astroloģijā Rahu un Ketu ir divas neredzamās (ēnas) planētas, matemātiski punkti. Tie ir pazīstami arī kā dienvidu un ziemeļu mēness mezgli jeb pūķa galva un aste. Tie tiek izskaitļoti no Mēness redzamās orbītas ap Zemi un Zemes orbītas ap Sauli saskarsmes punktiem. Svetlana Manuhina uzskata, ka zvaigžņu kustība vēsta: tieši Austrumu balss, nu jau skaļi un skaidri, mums norāda, ka pasaule ir sapinusies materiālo vērtību lipīgajos tīmekļos, kas cilvēku dvēseles rauj dzelmē jeb peklē. Augstākie spēki mums saka – ja neapstāsimies, katastrofu būs vēl vairāk, uzskata astroloģe.
Jaunas kataklizmas – septembrī
Kad pērnā gada septembrī angļu ekstrasense Sallija Morgana televīzijas tiešraidē paziņoja, ka tieši pēc pusgada «kaut kur Himalajos» notiks spēcīga zemestrīce, kas iznīcinās tūkstošiem arhitektūras pieminekļu un māju, neviens tam īpašu uzmanību nepievērsa. Arī krievu dziednieks un burvis Aleksandrs Agapits, pazīstams ar to, ka paredzēja Borisa Ņemcova slepkavību, nesen intervijā teica, ka redz graujošu zemestrīci, kas notiks netālu no Indijas un Ķīnas robežām. Pēc viņa vārdiem, bojā aizies 5000 cilvēku, bet oficiāli tiks nosaukts mazāks skaits.
Par iespējamo zemestrīci Āzijas reģionā 2015. gada aprīlī – maijā runāja arī astrologs Pāvels Globa. Krievu astrologs televīzijā sacīja: «2015. gads nemaz nevar ritēt gludi. Pēc persiešu kalendāra Zirga gads ir Gaiļa gads, un Saturns Skorpionā atrodas kritiskā stāvoklī.» Viņš paskaidroja, ka debesu ķermeņu izvietojums norāda uz kataklizmām, kas saistītas ar Ūdens stihiju. Visvairāk cietīs Āzijas Klusā okeāna reģiona iedzīvotāji. Globa prognozēja spēcīgas zemestrīces un cunami. Bīstamākie būs Saules aptumsuma periodi – aprīlī, maijā un septembrī. Arī astrologs un televīzijas žurnālists Viktors Bogdanovs prognozēja, ka pavasara beigās būs dabas kataklizmas. Sensitīvs būs arī gaidāmā rudens periods. Gaišreģe Zeca Ļubica, kas savus redzējumus uzņem video un ievieto internetā, pirms dažiem mēnešiem stāstīja, ka sapnī redzējusi baisu zemestrīci, kas mums uzsūtīta par grēkiem. Desmitiem tūkstošu interneta lietotāju noskatījās video ar nosaukumu «Nāk jaunais soda laiks».
Latvijai plūdu riski
«Cenšoties prognozēt vulkānu izvirdumus, cunami, zemestrīces, astrologi ir šķietami pietuvojušies patiesībai un tad atkal cietuši neveiksmi. Gadījies, ka divas reizes ir sakritības, pēc tam faktu interpretācija bijusi nepareiza,» iesāk astrologs Ilgonis Irbe. Nedaudz precīzāk izdodoties noteikt taifūnu postījumus. 2004. gada 24. decembrī Indijas okeānā notika spēcīga zemestrīce, kas radīja milzu viļņus. Indonēzijā, Āfrikā un Āzijā bojā aizgāja 300 000 cilvēku. Izrādījās, ka daļa nomaļus dzīvojošo iezemiešu, kā arī dzīvnieki vairākas stundas pirms katastrofas pameta cunami skartās vietas, noslēpās kalnos un izglābās. Arī pirms 1988. gada zemestrīces Armēnijā, kas pilnībā iznīcināja Spitaku un nodarīja lielus postījumus Ļeņinakanā un Kirovakanā, no pilsētām nozuda suņi, kaķi un grauzēji. Dzīvību toreiz zaudēja 25 000 cilvēku. Ilgonis Irbe uzskata, ka nopietni dzīvnieku uzvedības un reakciju ietekmējošo faktoru pētījumi ļautu precīzāk prognozēt dabas katastrofas. Sava loma varētu būt fenoloģijai – robežzinātnei starp meteoroloģiju un bioloģiju.
Pētot Latvijas horoskopu no dabas katastrofu un dažādu kataklizmu iespējamības aspekta, Ilgonis Irbe secina, ka pie mums iespējamas stihiskas nelaimes, kas saistītas ar plūdiem. «Varētu notikt arī ķīmiska katastrofa, bet ne grandioza, piemēram, noskriet no sliedēm vilciens ar ķīmisku kravu, var plīst naftas vads vai uz sēkļa uzskriet kuģis, kas pārvadā naftas produktus. Iespējama degšana, kāda avārija. Tomēr lielāka bīstamība ir saistīta ar ūdeni.»
Arī vairāki pašmāju gaišreģi norādījuši uz ievērojamu plūdu draudiem nākotnē: klimats strauji mainās, tāpēc ūdens līmenis pamazām celsies, un cilvēki nespēs uzveikt dabu. Vairākas Latvijas pilsētas vai to daļas var nonākt zem ūdens. Dziedniece Audra saka, ka pienāks diena, kad Daugavas ūdens nebūs valdāms. Celt jauno bibliotēkas ēku upes krastā bija kļūda. Arī jūras krasts reiz tiks noskalots – mājas, kas atrodas netālu no ūdens, viļņi aizslaucīs kā sērkociņu kārbiņas. Iespējams, arī bagātās Rietumu valstis cietīs no nevaldāmas ūdens stihijas. Ne velti gudri rietumnieki izpērk zemi Latvijā, kuras vidieni ūdens stihija saudzēs. Ilgonis Irbe turpina: «Viens no faktoriem ir Saules aktivitāte, kas ietekmē cilvēku pašsajūtu, it īpaši sirdi un asinsriti. Saules aktivitāte saistīta ar revolūcijām, apvērsumiem, karadarbību, terorismu, epidēmijām. Plūtona un Urāna kvadratūras aspekts šoruden atnesīs tādu kā izlādi, kardinālu, asu risinājumu, jo Plūtons un Urāns ir gluži kā dinamīta savienojums, bet Marss ir kā procesu palaišanas poga. Tas nozīmē, ka vasaras beigās iespējama tāda kā eksplozija, jautājums – kādā virzienā. Urāna un Plūtona kvadratūra veidojas pēc vairāk nekā 20 gadiem, opozīcija ik pēc aptuveni 40, un tie ir sensitīvi punkti, kas var radīt sarežģījumus sabiedrībā, arī katastrofas. Cikliskums dabā iespaido pilnīgi visu. Arī kopš Latvijas valsts dibināšanas 1918. gadā ik pēc kādiem 20 gadiem seko kritisks periods,» stāsta Ilgonis Irbe.
Supervulkāna apokalipse
Amerikāņu gaišreģis Džodijs Senkirks 2015. gadā redz kaut ko pavisam neparastu un nenoteiktu. Tas sākšoties jūnijā Atlantīdā un skars Dienvidamerikas ziemeļaustrumu daļu. Pēc pareģa domām, tas būs kaut kas līdzīgs cunami. Šausminošos procesus izraisīs dažādu cēloņu kombinācija. Postaža pamazām aptvers ASV austrumu piekrasti, ūdenī pazudīs Karību jūras zemāk izvietotās salas. 2015. gada beigās graujošais process būs skāris Eiropas krastus. Tas nozīmē, ka lokālas katastrofas pāraugs globālās. Jāteic, ka Senkirka pareģojumus parasti raksturo bažas par cilvēka iejaukšanos dabas procesos un globālās klimata izmaiņas. Tikmēr «SaxoBank» eksperti par vienu no 2015. gada lielākajām briesmām uzskata Islandes vulkānu Bardarbungu, kas aktivizējās pērnā gada vasarā. Ir pamats uzskatīt, ka šovasar tas uzņems apgriezienus. Vulkāns atrodas pie lielākā Islandes ledāja. Pēdējo 10 tūkstošu gadu laikā no Bardarbungas vulkāna ir izlijis vairāk lavas nekā no jebkura cita vulkāna uz Zemes. Ja vulkāns sāks darboties ar pilnu jaudu, ledājs sāks kust, un aktivizēsies virkne mazāku vulkānu, kas veido ķēdi no 110 krāteriem 25 km garumā. Kad vulkāns izvirda 1783. gadā, mokošā nāvē no nokaitētiem pelniem un lavas bojā aizgāja desmitiem tūkstošu cilvēku. Daudzi saindējās ar gāzēm, bet pēc tam sākās bads.
Ilgonis Irbe par vienu no lielākajiem draudiem planētai uzskata snaudošo supervulkānu Jeloustonas Nacionālā parka teritorijā ASV. Vulkāns ir milzīgs pazemes magmas rezervuārs, kas aizņem 3825 km2 lielu teritoriju – tik lielu kā divas pundurvalstis kopā. Jaunākie seismiskie rādījumi liecina, ka vairākos geizeru ezeros ūdens temperatūra pacēlusies līdz 20 grādiem pēc Celsija. Turklāt jau pērn bizonu bari skriešiem devās prom no Jeloustonas Nacionālā parka teritorijas. Kopš pērnā gada zinātnieki fiksējuši vairāk nekā 60 pazemes grūdienu. Eksperti uzskata – ja vulkāns pamodīsies, iestāsies apokalipse.
Planētas vēsturē ir bijuši trīs Jeloustonas vulkāna izvirdumi – pirms 2,1 miljona gadu, pirms 1,3 miljoniem gadu un pirms 630 000 gadu. Izvirdumi notikuši ar 600 000–700 000 gadu intervāliem. Spriežot pēc šiem aprēķiniem, tuvojas brīdis, kad vulkāns atkal uzsprāgs. Sprādziena spēks pārsniegs visjaudīgāko atombumbu. Jau pirmajās sekundēs ies bojā ap 200 000 cilvēku. Trīs mēnešu laikā pelni aizsegs Sauli uz visas Zemes. Plašas teritorijas pārklāsies ar ledu. Ziema ilgs vismaz pusotru gadu, vidējā gaisa temperatūra būs mīnus 25 grādi. Iestāsies sals, tumsa un skābie lieti, kuros ies bojā daudzas dzīvnieku un augu sugas.