ASTROLOĢIJA: Apo­ka­lip­tis­kās sti­hi­jas

© Scanpix

Lai gan as­tro­lo­ģi­ja ne­spēj pre­cī­zi prog­no­zēt da­bas ka­ta­kliz­mas, zvaig­žņu pēt­nie­ki jau la­bu lai­ku pirms ze­mes­trī­ces Ne­pā­lā no­rā­dī­ja uz sa­sprin­gtiem as­pek­tiem, kas vei­do­jās ap šo re­ģi­onu. 2015. ga­da ap­rī­lis – maijs un agrs ru­dens ir ie­spē­ja­mo ka­tas­tro­fu vai kar­di­nā­lu iz­mai­ņu pe­ri­odi, vie­nis­prā­tis ir as­tro­lo­gi un eks­tra­sen­si.

25. ap­rī­lī Ne­pā­lā no­ti­ku­ša­jā 7,8 mag­ni­tū­du ze­mes­trī­cē gā­ja bo­jā vai­rāk ne­kā 7,3 tūk­sto­ši cil­vē­ku. Ap­mē­ram 14 tūk­sto­ši cil­vē­ku ie­vai­no­ti. Šī ir spē­cī­gā­kā ze­mes­trī­ce Ne­pā­lā kopš 1934. ga­da. Sa­vu­kārt 22. ap­rī­lī Čī­les dien­vi­dos pēc 43 ga­dus il­gas klu­sē­ša­nas at­mo­dās Kal­bu­ko vul­kāns, 10 km augs­tu­mā iz­me­tot mil­zī­gu pel­nu mā­ko­ni.
 

Kad svēt­vie­tas pār­ņem ko­mer­ci­ja

As­tro­lo­gi daudz­kārt ir cen­tu­šies prog­no­zēt da­bas ka­tas­tro­fas, to­mēr al­laž cie­tu­ši fi­as­ko. Pre­cī­zi no­teikt tra­ģis­kā no­ti­ku­ma vie­tu, lai­ku un ap­stāk­ļus tā arī līdz šim nav iz­de­vies. Ņe­mot vē­rā, ka as­tro­ģe­og­rā­fis­kās prog­no­zē­ša­nas me­to­des at­ro­das ak­tī­vā at­tīs­tī­bas sta­di­jā, da­žus no­ti­ku­mus, pie­mē­ram, ku­ģa ar 700 mig­ran­tiem no Āf­ri­kas bo­jā­eju 19. ap­rī­lī ne­tā­lu no Lam­pe­dū­zas sa­las, bi­ja ie­spē­jams prog­no­zēt sa­mē­rā pre­cī­zi. Tur­pre­tim par ze­mes­trī­ci Ne­pā­lā šo­brīd ie­spē­jams iz­teikt ti­kai mi­nē­ju­mus. As­tro­logs Rus­lans Su­si, kas dzī­vo So­mi­jā, bet as­tro­lo­ģi­ju mā­cī­jis Rī­gā, no­rā­da, ka tra­di­ci­onā­li Mer­ku­ra pro­jek­ci­jas ne­uz­ska­ta par sa­sprin­gtām, jo šai pla­nē­tai pie­mīt nei­trāls rak­sturs. To­mēr dzim­ša­nas ho­ro­sko­pā Mer­ku­ra rak­sturs var mai­nī­ties at­ka­rī­bā no tā kom­bi­nā­ci­jām ar ci­tām pla­nē­tām. Da­žas die­nas pirms ze­mes­trī­ces Mer­kurs sa­vie­no­jās ar Mar­su. Pēc as­tro­lo­ga do­mām, tas ie­tek­mē­ja Mer­ku­ra pro­jek­ci­ju rak­stu­ru, kas šķēr­so­ja ze­mes­trī­ces epi­cen­tru. Sa­vu­kārt Krie­vi­jas as­tro­lo­ģe Svet­la­na Ma­nu­hi­na ru­nā par to, ka tūk­sto­šiem cil­vē­ku ie­ro­das Ne­pā­lā ga­rī­gu­ma un Šam­ba­las mek­lē­ju­mos. Tū­ris­ma in­dus­tri­ja ir pār­ņē­mu­si cil­vē­ku prā­tus. Ļau­dis no vi­sas pa­sau­les kā­pa Dha­ra­ha­ra tor­nī un Ši­vas tem­plī ce­rī­bā at­rast lai­mi. Pēc vi­ņas do­mām, vi­su­re­dzo­šā Acs il­gi cie­ta šo lie­ku­lī­bu. Ga­rī­gums ir jā­mek­lē se­vī, jā­at­ver sirds, ne­vis jā­do­das uz svēt­vie­tām, lai iz­lūg­tos sev pa­sau­lī­gus la­bu­mus. Uz­sū­tot ze­mes­trī­ci, sa­dus­mo­tie die­vi cil­vē­kiem at­gā­di­nā­ja šīs pa­tie­sī­bas. As­tro­lo­ģe no­rā­da, ka 4. ap­rī­lī bi­ja Mē­ness ap­tum­sums. Mer­ku­ra un Ra­hu lī­ni­jas gā­ja tie­ši uz Ne­pā­lu. Jā­pie­bilst, ka vē­dis­ka­jā as­tro­lo­ģi­jā Ra­hu un Ke­tu ir di­vas ne­re­dza­mās (ēnas) pla­nē­tas, ma­te­mā­tis­ki pun­kti. Tie ir pa­zīs­ta­mi arī kā dien­vi­du un zie­me­ļu mē­ness mez­gli jeb pū­ķa gal­va un as­te. Tie tiek iz­skait­ļo­ti no Mē­ness re­dza­mās or­bī­tas ap Zem­i un Ze­mes or­bī­tas ap Sau­li sa­skar­smes pun­ktiem. Svet­la­na Ma­nu­hi­na uz­ska­ta, ka zvaig­žņu kus­tī­ba vēs­ta: tie­ši Aus­tru­mu balss, nu jau ska­ļi un skaid­ri, mums no­rā­da, ka pa­sau­le ir sa­pi­nu­sies ma­te­ri­ālo vēr­tī­bu li­pī­ga­jos tī­mek­ļos, kas cil­vē­ku dvē­se­les rauj dzel­mē jeb pek­lē. Augst­ākie spē­ki mums sa­ka – ja ne­ap­stā­si­mies, ka­tas­tro­fu būs vēl vai­rāk, uz­ska­ta as­tro­lo­ģe.

Jaun­as ka­ta­kliz­mas – sep­tem­brī

Kad pēr­nā ga­da sep­tem­brī an­gļu eks­tra­sen­se Sa­lli­ja Mor­ga­na tele­vī­zi­jas tieš­rai­dē pa­zi­ņo­ja, ka tie­ši pēc pus­ga­da «kaut kur Hi­ma­la­jos» no­tiks spē­cī­ga ze­mes­trī­ce, kas iz­nī­ci­nās tūk­sto­šiem ar­hi­tek­tū­ras pie­mi­nek­ļu un mā­ju, ne­viens tam īpa­šu uz­ma­nī­bu ne­pie­vēr­sa. Arī krie­vu dzied­nieks un bur­vis Alek­sandrs Aga­pits, pa­zīs­tams ar to, ka pa­re­dzē­ja Bo­ri­sa Ņem­co­va slep­ka­vī­bu, ne­sen in­ter­vi­jā tei­ca, ka redz grau­jo­šu ze­mes­trī­ci, kas no­tiks ne­tā­lu no In­di­jas un Ķī­nas ro­be­žām. Pēc vi­ņa vār­diem, bo­jā aizies 5000 cil­vē­ku, bet ofi­ci­āli tiks no­saukts ma­zāks skaits.

Par ie­spē­ja­mo ze­mes­trī­ci Āzi­jas re­ģi­onā 2015. ga­da ap­rī­lī – mai­jā ru­nā­ja arī as­tro­logs Pā­vels Glo­ba. Krie­vu as­tro­logs tele­vī­zi­jā sa­cī­ja: «2015. gads ne­maz ne­var ri­tēt glu­di. Pēc per­sie­šu ka­len­dā­ra Zir­ga gads ir Gai­ļa gads, un Sa­turns Skor­pi­onā at­ro­das kri­tis­kā stā­vok­lī.» Viņš pa­skaid­ro­ja, ka de­be­su ķer­me­ņu iz­vie­to­jums no­rā­da uz ka­ta­kliz­mām, kas sais­tī­tas ar Ūdens sti­hi­ju. Vis­vai­rāk cie­tīs Āzi­jas Klu­sā oke­āna re­ģi­ona ie­dzī­vo­tā­ji. Glo­ba prog­no­zē­ja spē­cī­gas ze­mes­trī­ces un cu­na­mi. Bīs­ta­mā­kie būs Sau­les ap­tum­su­ma pe­ri­odi – ap­rī­lī, mai­jā un sep­tem­brī. Arī as­tro­logs un tele­vī­zi­jas žur­nā­lists Vik­tors Bog­da­novs prog­no­zē­ja, ka pa­va­sa­ra bei­gās būs da­bas ka­ta­kliz­mas. Sen­si­tīvs būs arī gai­dā­mā ru­dens pe­ri­ods. Gaiš­re­ģe Ze­ca Ļu­bi­ca, kas sa­vus re­dzē­ju­mus uz­ņem video un ie­vie­to in­ter­ne­tā, pirms da­žiem mē­ne­šiem stās­tī­ja, ka sap­nī re­dzē­ju­si bai­su ze­mes­trī­ci, kas mums uz­sū­tī­ta par grē­kiem. Des­mi­tiem tūk­sto­šu in­ter­ne­ta lie­to­tā­ju no­ska­tī­jās video ar no­sau­ku­mu «Nāk jaun­ais so­da laiks».

Lat­vi­jai plū­du ris­ki

«Cen­šo­ties prog­no­zēt vul­kā­nu iz­vir­du­mus, cu­na­mi, ze­mes­trī­ces, as­tro­lo­gi ir šķie­ta­mi pie­tu­vo­ju­šies pa­tie­sī­bai un tad at­kal cie­tu­ši ne­veik­smi. Ga­dī­jies, ka di­vas rei­zes ir sa­kri­tī­bas, pēc tam fak­tu in­ter­pre­tā­ci­ja bi­ju­si ne­pa­rei­za,» ie­sāk as­tro­logs Il­go­nis Ir­be. Ne­daudz pre­cī­zāk iz­do­do­ties no­teikt tai­fū­nu pos­tī­ju­mus. 2004. ga­da 24. de­cem­brī In­di­jas oke­ānā no­ti­ka spē­cī­ga ze­mes­trī­ce, kas ra­dī­ja mil­zu viļ­ņus. In­do­nē­zi­jā, Āf­ri­kā un Āzi­jā bo­jā aiz­gā­ja 300 000 cil­vē­ku. Iz­rā­dī­jās, ka da­ļa no­ma­ļus dzī­vo­jo­šo ie­ze­mie­šu, kā arī dzīv­nie­ki vai­rā­kas stun­das pirms ka­tas­tro­fas pa­me­ta cu­na­mi skar­tās vie­tas, no­slē­pās kal­nos un iz­glā­bās. Arī pirms 1988. ga­da ze­mes­trī­ces Ar­mē­ni­jā, kas pil­nī­bā iz­nī­ci­nā­ja Spi­ta­ku un no­da­rī­ja lie­lus pos­tī­ju­mus Ļe­ņi­na­ka­nā un Ki­ro­va­ka­nā, no pil­sē­tām no­zu­da su­ņi, ka­ķi un grau­zē­ji. Dzī­vī­bu to­reiz zau­dē­ja 25 000 cil­vē­ku. Il­go­nis Ir­be uz­ska­ta, ka no­piet­ni dzīv­nie­ku uz­ve­dī­bas un re­ak­ci­ju ie­tek­mē­jo­šo fak­to­ru pē­tī­ju­mi ļau­tu pre­cī­zāk prog­no­zēt da­bas ka­tas­tro­fas. Sa­va lo­ma va­rē­tu būt fe­no­lo­ģi­jai – ro­bež­zi­nāt­nei starp me­te­oro­lo­ģi­ju un bi­olo­ģi­ju.

Pē­tot Lat­vi­jas ho­ro­sko­pu no da­bas ka­tas­tro­fu un da­žā­du ka­ta­kliz­mu ie­spē­ja­mī­bas as­pek­ta, Il­go­nis Ir­be se­ci­na, ka pie mums ie­spē­ja­mas sti­his­kas ne­lai­mes, kas sais­tī­tas ar plū­diem. «Va­rē­tu no­tikt arī ķī­mis­ka ka­tas­tro­fa, bet ne gran­di­oza, pie­mē­ram, no­skriet no slie­dēm vil­ciens ar ķī­mis­ku kra­vu, var plīst naf­tas vads vai uz sēk­ļa uz­skriet ku­ģis, kas pār­va­dā naf­tas pro­duk­tus. Ie­spē­ja­ma deg­ša­na, kā­da avā­ri­ja. To­mēr lie­lā­ka bīs­ta­mī­ba ir sais­tī­ta ar ūde­ni.»

Arī vai­rā­ki paš­mā­ju gaiš­re­ģi no­rā­dī­ju­ši uz ie­vē­ro­ja­mu plū­du drau­diem nā­kot­nē: kli­mats strau­ji mai­nās, tā­pēc ūdens lī­me­nis pa­ma­zām cel­sies, un cil­vē­ki ne­spēs uz­veikt da­bu. Vai­rā­kas Lat­vi­jas pil­sē­tas vai to da­ļas var no­nākt zem ūdens. Dzied­nie­ce Aud­ra sa­ka, ka pie­nāks die­na, kad Dau­ga­vas ūdens ne­būs val­dāms. Celt jaun­o bib­li­otē­kas ēku upes kras­tā bi­ja kļū­da. Arī jū­ras krasts reiz tiks no­ska­lots – mā­jas, kas at­ro­das ne­tā­lu no ūdens, viļ­ņi aiz­slau­cīs kā sēr­ko­ci­ņu kār­bi­ņas. Ie­spē­jams, arī ba­gā­tās Rie­tu­mu val­stis cie­tīs no ne­val­dā­mas ūdens sti­hi­jas. Ne vel­ti gud­ri rie­tum­nie­ki iz­pērk zem­i Lat­vi­jā, ku­ras vi­die­ni ūdens sti­hi­ja sau­dzēs. Il­go­nis Ir­be tur­pi­na: «Viens no fak­to­riem ir Sau­les ak­ti­vi­tā­te, kas ie­tek­mē cil­vē­ku paš­sa­jū­tu, it īpa­ši sir­di un asins­ri­ti. Sau­les ak­ti­vi­tā­te sais­tī­ta ar re­vo­lū­ci­jām, ap­vēr­su­miem, ka­ra­dar­bī­bu, te­ro­ris­mu, epi­dē­mi­jām. Plū­to­na un Urā­na kvad­ra­tū­ras as­pekts šo­ru­den at­ne­sīs tā­du kā iz­lā­di, kar­di­nā­lu, asu ri­si­nā­ju­mu, jo Plū­tons un Urāns ir glu­ži kā di­na­mī­ta sa­vie­no­jums, bet Marss ir kā pro­ce­su pa­lai­ša­nas po­ga. Tas no­zī­mē, ka va­sa­ras bei­gās ie­spē­ja­ma tā­da kā eks­plo­zi­ja, jau­tā­jums – kā­dā vir­zie­nā. Urā­na un Plū­to­na kvad­ra­tū­ra vei­do­jas pēc vai­rāk ne­kā 20 ga­diem, opo­zī­ci­ja ik pēc ap­tu­ve­ni 40, un tie ir sen­si­tī­vi pun­kti, kas var ra­dīt sa­rež­ģī­ju­mus sa­bied­rī­bā, arī ka­tas­tro­fas. Cik­lis­kums da­bā ie­spai­do pil­nī­gi vi­su. Arī kopš Lat­vi­jas valsts di­bi­nā­ša­nas 1918. ga­dā ik pēc kā­diem 20 ga­diem se­ko kri­tisks pe­ri­ods,» stās­ta Il­go­nis Ir­be.

Su­per­vul­kā­na apo­ka­lip­se

Ame­ri­kā­ņu gaiš­re­ģis Džo­dijs Sen­kirks 2015. ga­dā redz kaut ko pa­vi­sam ne­pa­ras­tu un ne­no­teik­tu. Tas sāk­šo­ties jū­ni­jā At­lan­tī­dā un skars Dien­vid­ame­ri­kas zie­meļ­aus­tru­mu da­ļu. Pēc pa­re­ģa do­mām, tas būs kaut kas līdz­īgs cu­na­mi. Šaus­mi­no­šos pro­ce­sus iz­rai­sīs da­žā­du cē­lo­ņu kom­bi­nā­ci­ja. Pos­ta­ža pa­ma­zām ap­tvers ASV aus­tru­mu pie­kras­ti, ūde­nī pa­zu­dīs Ka­rī­bu jū­ras zem­āk iz­vie­to­tās sa­las. 2015. ga­da bei­gās grau­jo­šais pro­cess būs skā­ris Eiro­pas kras­tus. Tas no­zī­mē, ka lo­kā­las ka­tas­tro­fas pār­augs glo­bā­lās. Jā­teic, ka Sen­kir­ka pa­re­ģo­ju­mus pa­ras­ti rak­stu­ro ba­žas par cil­vē­ka ie­jauk­ša­nos da­bas pro­ce­sos un glo­bā­lās kli­ma­ta iz­mai­ņas. Tik­mēr «SaxoBank» eks­per­ti par vie­nu no 2015. ga­da lie­lā­ka­jām bries­mām uz­ska­ta Is­lan­des vul­kā­nu Bar­dar­bun­gu, kas ak­ti­vi­zē­jās pēr­nā ga­da va­sa­rā. Ir pa­mats uz­ska­tīt, ka šo­va­sar tas uz­ņems ap­grie­zie­nus. Vul­kāns at­ro­das pie lie­lā­kā Is­lan­des le­dā­ja. Pē­dē­jo 10 tūk­sto­šu ga­du lai­kā no Bar­dar­bun­gas vul­kā­na ir iz­li­jis vai­rāk la­vas ne­kā no jeb­ku­ra ci­ta vul­kā­na uz Ze­mes. Ja vul­kāns sāks dar­bo­ties ar pil­nu jau­du, le­dājs sāks kust, un ak­ti­vi­zē­sies vir­kne ma­zā­ku vul­kā­nu, kas vei­do ķē­di no 110 krā­te­riem 25 km ga­ru­mā. Kad vul­kāns iz­vir­da 1783. ga­dā, mo­ko­šā nā­vē no no­kai­tē­tiem pel­niem un la­vas bo­jā aiz­gā­ja des­mi­tiem tūk­sto­šu cil­vē­ku. Dau­dzi sai­ndē­jās ar gā­zēm, bet pēc tam sā­kās bads.

Il­go­nis Ir­be par vie­nu no lie­lā­ka­jiem drau­diem pla­nē­tai uz­ska­ta snau­do­šo su­per­vul­kā­nu Je­lo­us­to­nas Na­ci­onā­lā par­ka te­ri­to­ri­jā ASV. Vul­kāns ir mil­zīgs pa­ze­mes mag­mas re­zer­vu­ārs, kas aiz­ņem 3825 km2 lie­lu te­ri­to­ri­ju – tik lie­lu kā di­vas pun­dur­val­stis ko­pā. Jaun­ākie seis­mis­kie rā­dī­ju­mi lie­ci­na, ka vai­rā­kos gei­ze­ru eze­ros ūdens tem­pe­ra­tū­ra pa­cē­lu­sies līdz 20 grā­diem pēc Cel­si­ja. Tur­klāt jau pērn bi­zo­nu ba­ri skrie­šiem de­vās prom no Je­lo­us­to­nas Na­ci­onā­lā par­ka te­ri­to­ri­jas. Kopš pēr­nā ga­da zi­nāt­nie­ki fik­sē­ju­ši vai­rāk ne­kā 60 pa­ze­mes grū­die­nu. Eks­per­ti uz­ska­ta – ja vul­kāns pa­mo­dī­sies, ie­stā­sies apo­ka­lip­se.

Pla­nē­tas vēs­tu­rē ir bi­ju­ši trīs Je­lo­us­to­nas vul­kā­na iz­vir­du­mi – pirms 2,1 mil­jo­na ga­du, pirms 1,3 mil­jo­niem ga­du un pirms 630 000 ga­du. Iz­vir­du­mi no­ti­ku­ši ar 600 000–700 000 ga­du in­ter­vā­liem. Sprie­žot pēc šiem ap­rē­ķi­niem, tu­vo­jas brī­dis, kad vul­kāns at­kal uz­sprāgs. Sprā­dzie­na spēks pār­sniegs vis­jau­dī­gā­ko atom­bum­bu. Jau pir­ma­jās se­kun­dēs ies bo­jā ap 200 000 cil­vē­ku. Trīs mē­ne­šu lai­kā pel­ni aiz­segs Sau­li uz vi­sas Ze­mes. Pla­šas te­ri­to­ri­jas pār­klā­sies ar le­du. Zie­ma ilgs vis­maz pus­ot­ru ga­du, vi­dē­jā gai­sa tem­pe­ra­tū­ra būs mī­nus 25 grā­di. Ie­stā­sies sals, tum­sa un skā­bie lie­ti, ku­ros ies bo­jā dau­dzas dzīv­nie­ku un augu su­gas.

Horoskopi

Zaļās koka čūskas gads būs pilns ar pārmaiņām un pārsteigumiem, kas ietekmēs mūsu dzīvi. Pēc astrologu un tarologu domām, mūs sagaida personīgās pārvērtības, un tiem, kas nebaidās pamest komforta zonu, liktenis var sagādāt negaidītas dāvanas.

Svarīgākais