Ma­ģis­kās sti­hi­jas saul­grie­žu nak­tī: Kā at­jau­not līdz­sva­ru se­vī?

© f64

Va­sa­ras saul­grie­žu laiks ir ma­ģisks brī­dis, kad krus­to­jas, sa­plūst vi­sas sti­hi­jas – Uguns, Ūdens, Ze­me un Gaiss. Šis var būt īs­tais mo­ments, lai ie­ska­tī­tos se­vī un at­jau­no­tu arī sa­vu iek­šē­jo sti­hi­ju līdz­sva­ru.

Glu­ži kā da­bā, arī kat­ra cil­vē­ka ho­ro­sko­pā ir pār­stā­vē­tas vi­sas četr­as sti­hi­jas – Uguns, Gaiss, Ūdens un Ze­me. Tas, ja cil­vēks pēc Sau­les zī­mes ir, pie­mē­ram, Dvī­ņi, kas ir Gai­sa zī­me, ne­būt ne­no­zī­mē, ka viņš ir ti­pis­ki «gai­sīgs». Ja lie­lā­kā da­ļa pla­nē­tu at­ra­dī­sies Ze­mes sti­hi­jas pār­val­dī­ta­jās zī­mēs, rak­stu­ra ie­zī­mes būs pil­nī­gi ci­tā­das.

Kat­ram sa­va re­ak­ci­ja

Ap­ska­tot sa­vu ho­ro­sko­pu vai kon­sul­tē­jo­ties ar as­tro­lo­gu, kļūst re­dzams, vai sti­hi­jas ir līdz­sva­rā vai kā­da no tām do­mi­nē, var­būt kā­da nav pār­stā­vē­ta vis­pār (kas arī ir sva­rī­gi), un tā­dē­jā­di ie­spē­jams iz­prast sa­vas rak­stu­ra īpa­šī­bas, no­slie­ces, tiek­smes. Uguns do­mi­nan­tei rak­stu­rī­gi rī­ko­ties, Ze­mes īpat­svars iz­vē­lē­sies no­gai­dīt, Gai­sam va­ja­dzēs vi­su sa­prast, Ūdens sti­hi­jai iz­just. Pie­mē­ram, cil­vē­kam, ku­ra ho­ro­sko­pā pre­va­lē Uguns sti­hi­ja, bet Ze­mes zī­mēs vis­pār nav ne­vie­nas pla­nē­tas, var bie­ži ras­ties la­bas ide­jas, ta­ču ne­vie­nu no tām viņš ne­spēj re­ali­zēt līdz ga­lam. Vi­ņam, ie­spē­jams, pa­tīk būt sa­bied­rī­bā un uz­ma­nī­bas cen­trā, ta­ču pa­ga­lam ne­vei­cas ar sa­dzī­vis­ka­jiem jau­tā­ju­miem. Sa­vu­kārt cil­vē­kam, ku­ra ho­ro­sko­pā dau­dzas pla­nē­tas ir Ūdens sti­hi­jas zī­mēs, var būt grū­tī­bas ar ro­be­žu ie­vē­ro­ša­nu – ir tiek­sme uz at­ka­rī­bām, viņš vien­mēr un vi­sur ka­vē, ie­grimst me­lan­ho­li­jā un dep­re­si­jā. Arī uz vie­nu un to pa­šu no­ti­ku­mu sti­hi­jas re­aģē at­šķi­rī­gi – Uguns var likt aiz­svil­ties dus­mās, bet Ūdens – iz­plūst asa­rās.

Da­bis­kā tiek­sme būt līdz­sva­rā

«Jeb­ku­ram cil­vē­kam jeb­kā­dā si­tu­āci­jā ir tiek­sme sa­gla­bāt līdz­sva­ru, vien­al­ga, vai cil­vēks dzī­vo me­hā­nis­ku, ne­ap­zi­nā­tu dzī­vi vai ir pa­mo­dies Ap­zi­ņā, ir kā­dā no se­vis iz­pē­tes un piln­vei­do­ša­nas sta­di­jām,» teic as­tro­logs Di­dzis Šķi­la.

No­teik­ti esam pa­ma­nī­ju­ši, ka cil­vē­ku rī­cī­bas pa­ma­tā mēdz būt vai­rāk vai ma­zāk kli­še­jis­kas re­ak­ci­jas uz ār­ējiem kai­ri­nā­ju­miem. Nav ob­li­gā­ti jā­lie­to as­tro­lo­ģi­jā pie­ņem­tie ap­zī­mē­ju­mi, var teikt arī, ka cil­vēks ir ak­tīvs vai pa­sīvs, in­tro­verts vai eks­tra­verts, fleg­ma­ti­ķis vai ho­le­ri­ķis.

Jā­ņem vē­rā arī tas, ka ik­vie­nā cil­vē­kā sa­dzī­vo di­vi pre­tē­ji spē­ki – ra­do­šais un ār­do­šais, un abi ir vien­līdz no­zī­mī­gi un va­ja­dzī­gi. Līdz ar to kat­ra sti­hi­ja cil­vē­ka dzī­vē var būt pār­stā­vē­ta mai­nī­gi – gan kon­struk­tī­vi, gan grau­jo­ši. Arī kat­rā no dzī­ves tē­mām, ar ku­rām cil­vēks sa­ska­ras mū­ža lai­kā (ģi­me­ne, kar­je­ra, va­ļas­prie­ki utt.), tiek iz­dzī­vo­tas da­žā­das to sta­di­jas, da­žā­das re­ak­ci­jas. Kā­dam strī­di ģi­me­nē liek jus­ties pa­ga­lam slik­ti, bet ci­tam vis­pār ģi­me­ne tās kla­sis­ka­jā iz­prat­nē ir vien­al­dzī­ga.

Ko da­rīt ga­dī­ju­mos, kad ir sa­pro­tams, ka vie­nas sti­hi­jas trū­kums ap­grū­ti­na cil­vē­ka rī­cī­bu un veik­smī­gu dar­bo­ša­nos? «Darbs ar se­vi un piln­vei­do­ša­nās nes vē­la­mos aug­ļus,» ir pār­lie­ci­nāts Di­dzis Šķi­la. «Pie­mē­ram, man ir ga­dī­jies il­gā­ku lai­ka pos­mu pa­vē­rot tā­da cil­vē­ka ģe­nē­zi, ku­ram trīs sti­hi­jas ir ap­tu­ve­ni vie­nā­di pār­stā­vē­tas, bet Ūdens sti­hi­ja – vis­na­ba­dzī­gāk. Tad, lūk, šis cil­vēks uz­rā­da la­bas in­te­lek­tu­ālās spē­jas (Gaiss), ir ga­na prag­ma­tisks (Ze­me), var uz­ņem­ties ini­ci­atī­vu, būt lī­de­ris (Uguns), bet ir emo­ci­onā­li in­fan­tils un ne­spēj ne pats emo­ci­onā­li iz­teik­ties, ne adek­vā­ti re­zo­nēt uz ot­ra cil­vē­ka jū­tu iz­paus­mēm (iz­teikts Ūdens trū­kums). To­mēr, cau­ri dzī­vei iz­jū­tot šo trū­ku­mu, šo per­so­nu vien­mēr ir sais­tī­ju­šas Ūdens sti­hi­jai rak­stu­rī­gās jo­mas – re­li­ģi­ja, mū­zi­ka, me­di­tā­ci­ja, psiho­lo­ģi­ja, arī vien­kār­ši ūdens kā ele­ments. Vien­kār­ši eks­plu­atē­jot sa­vus ta­lan­tus, viņš bū­tu va­rē­jis kļūt par la­bu prog­ram­mē­tā­ju, veik­smī­gu uz­ņē­mē­ju vai zi­nāt­nie­ku, to­mēr trūk­sto­šais ele­ments vien­mēr it kā vil­ka uz sa­vu pus­i un, lai arī ne­kā­du iz­ci­lo pa­nā­ku­mu šim cil­vē­kam mū­zi­kā nav, to­mēr mu­zi­ka­li­tā­te tiek iz­kop­ta un piln­vei­do­ta. Kāds var­būt bil­dīs – bet kā­pēc jā­tie­cas uz to, kas nav dots? Vai tā ir pa­rei­zā for­mu­la cil­vē­ka dzī­vē? Uz to var pa­rau­dzī­ties no di­viem ska­tu pun­ktiem, jo viens no ap­gal­vo­ju­miem, un ne bez pa­ma­ta, ir tāds, ka cil­vēks vi­su as­tro­lo­ģis­ka­jā kar­tē at­ro­da­mo po­ten­ci­ālu sa­vas dzī­ves lai­kā ne­spēj īs­te­not, un tā būs tie­sa. Otrs bal­stās uz ezo­tē­ris­kām tra­dī­ci­jām, ku­rās ir vēs­tīts, ka dvē­se­le nāk uz Ze­mes ie­mie­so­ties ar no­lū­ku piln­vei­do­ties, un tas ir ie­spē­jams ti­kai caur pie­re­dzi. Pie­re­dzes re­zul­tā­tā cil­vēks ie­gūst ie­ma­ņas, kas lai­ka gai­tā pār­aug dvē­se­les īpa­šī­bās. Un ne­kā ci­tā­di. Līdz ar to var teikt, ka cil­vēks, kas eks­plu­atē sa­vus ta­lan­tus nau­das, sla­vas vai vien­kār­ši ek­sis­ten­ces lī­dzek­ļu no­dro­ši­nā­ša­nai, peld pa strau­mi un vei­ci­na en­tro­pi­ju. Sa­vu­kārt cil­vēks, kurš ap­zi­nā­ti strā­dā pie se­vis piln­vei­do­ša­nas, kaut kā­du īpa­šī­bu at­tīs­tī­ša­nas, as­tro­lo­ģis­ki va­ram teikt – sti­hi­ju līdz­sva­ro­ša­nas, har­mo­ni­zē arī kos­mo­su ap se­vi.»

Tā­tad ne­pie­cie­šams ie­spē­ju ro­be­žās iz­vei­dot kom­pen­sē­jo­šo me­hā­nis­mu vai at­tīs­tīt se­vī tās īpa­šī­bas, ku­ras rak­stu­rī­gas maz pār­stā­vē­ta­jām sti­hi­jām. To var da­rīt ik­die­nas gai­tās ar īpa­šu ga­rī­go vin­gri­nā­ju­mu pa­lī­dzī­bu, ta­ču va­sa­ras saul­grie­žu nakts ir labs brī­dis tī­ri fi­zis­ku un ri­tu­ālu dar­bī­bu veik­ša­nai, tie­šai sa­skar­smei ar sti­hi­jām.

Jauns sā­kums

Ar da­bas sti­hi­jām, ele­men­tiem, mēs sa­sto­pa­mies arī ār­ējā pa­sau­lē kat­ru die­nu, tās ir mums vi­sap­kārt un da­bis­ki sa­sau­cas gan ar mū­su iek­šē­jām sti­hi­ju iz­paus­mēm, gan da­bas no­ri­sēm, arī as­tro­lo­ģis­ka­jiem cik­liem – kat­ra tā da­ļa arī pa­iet kā­das sti­hi­jas zī­mē.

Sau­le ga­da ga­ru­mā šķēr­so vi­sas zo­di­aka zī­mes. Čet­ri pun­kti ir sva­rī­gi, tie ie­zī­mē vie­na pro­ce­sa pār­eju ot­rā. Tā, pro­tams, ir ga­da­lai­ku mai­ņa. As­tro­no­mis­ki un as­tro­lo­ģis­ki ga­da­lai­ki ne­sā­kas ka­len­dā­ra­jā pir­ma­jā da­tu­mā, arī va­sa­ras sā­kums nav vis 1. jū­ni­jā, bet ap 21. jū­ni­ju (da­tu­mi pa ga­diem var mai­nī­ties pār­is die­nu ie­tva­ros). Tie arī ir va­sa­ras saul­grie­ži, kad die­na ir vis­ga­rā­kā, bet nakts – vi­sī­sā­kā.

As­tro­lo­ģi­jā pa­va­sa­ra sā­ku­mu ie­zī­mē Auna zī­me (Uguns sti­hi­ja, jauns im­pulss), va­sa­ras – Vē­zis (Ūdens, at­tīs­tī­ba), ru­dens – Sva­ri (Gaiss, kon­tak­ti, do­mā­ša­na), zie­mas – Me­žā­zis (Ze­me, sa­gla­bā­ša­na, re­zul­tāts). Šīs zī­mes aiz­sāk jaun­u pro­ce­su, kas ir lie­lā cik­la sa­stāv­da­ļa.

Zie­me­ļu tau­tām, ku­rām sau­les tiek ma­zāk, iz­se­nis tie­ši pa­va­sa­ra un va­sa­ras saul­grie­ži ba­gā­ti ar da­žā­diem ri­tu­āliem. Va­sa­ras saul­grie­ži no se­niem lai­kiem mūs­ze­mē (un ne ti­kai) uz­ska­tī­ti par ma­ģis­ku brī­di, kad sa­tie­kas vi­sas sti­hi­jas.

Arī lī­got­nēs šis vie­nī­bas, har­mo­ni­jas kul­mi­nā­ci­jas, vi­sa ko­pī­bas punkts ir bie­ži mi­nēts:

Ai, Jā­nī­ti, Die­va dēls(i), lī­go, lī­go,

Ta­vu pla­tu ce­pu­rī­ti,

Vi­sa pla­ša pa­sau­lī­te

Apakš ta­vas ce­pu­rī­tes.

 

Jānīt’s sa­vu ku­me­li­ņu

Jū­ri­ņā(i) pel­di­nā­ja:

Pats sē­dē­ja kal­ni­ņā,

Zel­ta gro­ži ro­ci­ņā.

Viss ir sa­vā star­pā sais­tīts, un viens bez ot­ra past­āvēt ne­var. Arī mēs ne­va­rē­tu ek­sis­tēt uz šīs pa­sau­les, ja te bū­tu ti­kai Uguns vai ti­kai Ze­me. Ne­pie­cie­ša­ma vi­su četr­u sti­hi­ju klāt­būt­ne, kā arī mij­ie­dar­bī­ba, har­mo­nis­ka ie­dar­bī­ba. Uguns ne­va­rē­tu degt, ja ne­bū­tu Gai­sa, ta­ču pā­rāk daudz Gai­sa un Uguns no­da­ra ti­kai pos­tu, tā­pēc to ap­dzēst steidz Ūdens un Ze­me.

Sak­rā­lie ri­tu­āli

Ār­ējie spē­ki ie­tek­mē arī cil­vē­ka ga­ru, iek­šē­jo sa­tva­ru. Un ot­rā­di.

Esam ta­ču no­vē­ro­ju­ši – rei­zēm vēt­ra un lie­tus lie­kas tie­ši tas, kas va­ja­dzīgs, tā vien gri­bas iet ār­ā, braukt pie jū­ras, li­dot līdz­i, ta­ču rei­zēm tie šķiet vien­kār­ši ār­kār­tī­gi trau­cē­jo­ši da­bas ap­stāk­ļi. Tā­pat arī ar sti­hi­ju iz­paus­mēm mū­sos – ir vie­tas un rei­zes, kad va­ja­dzīgs «ugu­nīgs» tem­pe­ra­ments, aiz­rau­tī­ba, deg­sme, ta­ču ir si­tu­āci­jas, ku­rās ne­pie­cie­šams Ūdens dziļ­do­mī­gums.

Lai sa­vie­no­tos ar da­bu, ar kos­mo­su un līdz­sva­ro­tu arī sa­vu iek­šē­jo pa­sau­li, no se­niem lai­kiem veik­ti da­žā­di ri­tu­āli:

Pie avo­ta lī­got gā­ju

Pa­šā zā­ļu va­ka­rā;

Iz­lī­go­ju zel­ta kro­ni

Ar vi­sām la­pi­ņām.

Ri­tu­āls ir kon­krē­ta dar­bī­bu vir­kne, kas ra­da dro­šī­bu, vie­no­tī­bas iz­jū­tu ar ci­tiem ko­pie­nas lo­cek­ļiem un Vi­su­mu, da­bu, kos­mo­su, pa­sau­li. Ri­tu­āli pa­līdz to pie­dzī­vot. Tiem ir sak­rā­la jē­ga, tā­pēc tos veic īpa­šās vie­tās un lai­kos. Tie­ši tā­pēc vie­tā ir pie­bil­de, ka, vei­cot ri­tu­ālus ar īpa­šu, ma­ģis­ku no­zī­mi, jā­būt ļo­ti uz­ma­nī­giem! Tie vei­do tā­dus kā sa­vie­no­ju­ma pun­ktus starp pa­sau­lēm. Ne­zi­not, kā un ko pre­cī­zi da­rīt, ar kā­diem spē­kiem ir da­rī­ša­na, var sa­gā­dāt gan sev, gan ap­kār­tē­jiem kriet­nas ne­pa­tik­ša­nas. Pat ja arī cil­vē­kam ir spē­jas, ne­re­ti viņš ne­zi­na, kas tās ir un kas ri­tu­ālos īs­ti no­tiek. Se­kas var būt pat diez­gan bai­sas un ilg­sto­šas. Vien­kār­ši ru­nā­jot – at­vēr­sies dur­vis, ku­rām la­bāk pa­likt ciet, uz­sē­dī­sies jums tāds ne­re­dzams mū­dzis uz kak­la, un tad nu tie­ciet no vi­ņa va­ļā. Ne­ļau­jie­ties da­žā­du pseido­zi­nā­tā­ju aici­nā­ju­miem veikt, pie­mē­ram, at­tī­ro­šos uguns ri­tu­ālus, tā vie­tā la­bāk ie­klau­sī­ties sa­vās sa­jū­tās, ap­kār­tē­jā pa­sau­lē, bau­dīt da­bu, pa­me­di­tēt vai vien­kār­ši dzie­dāt lī­got­nes – arī tām ir dzi­ļa iek­šē­ja no­zī­me.

Saul­grie­ži ie­zī­mē jaun­u sā­ku­mu, tā­pēc šo brī­di ik­katrs var iz­man­tot ne ti­kai ār­ējai līk­smī­bai, bet arī iek­šē­jās har­mo­ni­jas vei­ci­nā­ša­nai, vien­kār­ši sa­kot – arī sev ie­zī­mēt jaun­u, piln­vēr­tī­gā­ku dzī­vi; sa­prast, ka esam ne ti­kai tā­di kā bi­oro­bo­ti, bet cil­vē­ki ar Ap­zi­ņu.

Sa­ru­na ar se­vi un pa­sau­les ele­men­tiem

Va­sa­ras saul­grie­žu nak­tī vi­sa pa­sau­le lī­go­jas, šū­po­jas, prie­cā­jas vie­nā rit­mā, pat Sau­le, de­be­sis, ūde­ņi. Gaiss trīs, uguns prie­cī­gi sprē­gā, ze­me ir dās­na, viss plaukst un zeļ, un tū­līt dos la­bus aug­ļus. Ze­me ir kā sie­vie­te pirms dzem­dī­bām – apaļ­a, lek­na, pil­na no­jau­ša­mas dzī­vī­bas, brī­dis pirms aug­ļa nāk­ša­nas pa­sau­lē. Lī­go nak­tī ir la­ba ie­spē­ja sa­just sti­hi­jas ap­kār­tē­jā pa­sau­lē un sa­vā iek­šē­jā pa­sau­lē, ar tām pa­ru­nā­ties, var­būt at­vai­no­ties, var­būt pa­lūgt Ugu­nij kļūt rā­mā­kai vai Ze­mei – dās­nā­kai. Tiem, kam bū­tis­ki do­mas kon­kre­ti­zēt, pa­sau­les tī­mek­lī var at­rast (arī lat­vie­šu va­lo­dā) lūg­ša­nas sti­hi­ju ga­riem, me­di­tā­ci­jas tek­stus, kā arī me­di­ta­tī­vās de­jas u.c. To­mēr tik­pat la­bi var vien­kār­ši pa­būt vie­nat­nē ar se­vi, vis­maz uz brī­di, un mē­ģi­nāt sa­just pa­sau­les ele­men­tus. Pat ja ne­esat lau­ku klu­su­mā, jeb­ku­rā Lat­vi­jas pil­sē­tā ir ie­spē­ja aiziet pie upes vai ci­ta ūdens, pie ko­ka, uz par­ku, ga­lu ga­lā – ap­sēs­ties dzī­vok­lī pie lo­ga, at­vērt ūdens­krā­nu, ska­tī­ties de­be­sīs, uz is­ta­bas augu vai sve­ci un brī­di no sirds pa­ru­nā­ties pa­šam ar se­vi un pa­sau­li ap se­vi. Mū­su ga­ra prog­ram­mas, iek­šē­jās un ār­ējās dzī­ves ap­stāk­ļu iz­mai­ņa nav ie­spē­ja­ma bez pa­sau­les ener­ģi­ju at­bal­sta.

Ja grū­ti me­di­tēt vai iz­tē­lo­ties ab­strak­ci­jas, pa­lī­dzēs arī tī­ri fi­zis­kas dar­bī­bas, ti­kai tās jā­pie­pil­da ar jē­gu un ie­dzi­ļi­nā­ša­nos. Glu­ži tā­pat kā mū­su iek­šē­jās pa­sau­les iz­mai­ņas ie­tek­mē mū­su ap­kār­tni, arī ār­ējās iz­paus­mes ie­tek­mē mū­su iek­šē­jo pa­sau­li. Ir daudz pa­vi­sam prak­tis­ku un ne­pa­vi­sam ne augs­ti ezo­tē­ris­ku pie­mē­ru – jūs iz­do­mā­jat, ka laiks uz­la­bot fi­zis­ko for­mu, un, zo­bus sa­ko­dis, kat­ru rī­tu vai va­ka­ru ar div­ri­te­ni no­brau­cat div­des­mit kilo­met­rus. No sā­ku­ma ir grū­ti un tā vien gri­bas at­rast at­tais­no­ju­mu, lai to ne­da­rī­tu. Pēc kā­da lai­ka jūs sa­pro­tat, ka jau gai­dāt šos iz­brau­cie­nus. Vēl pēc kā­da lai­ka jūs sa­pro­tat, ka uz­la­bo­ju­sies ne ti­kai fi­zis­kā paš­sa­jū­ta, bet arī gal­va strā­dā la­bāk. Jūs ie­rau­gāt da­žā­dus no­stū­rus un de­ta­ļas, ko, ar ma­šī­nu brau­cot, ne­var pa­ma­nīt. Jūs at­ro­dat ve­lo­ka­fej­nī­cas, sa­pa­zīs­ta­ties ar ci­tiem ve­lo­brau­cē­jiem, tā vie­tā, lai piekt­die­nu va­ka­ros do­tos uz klu­bu, ar do­mu­bied­riem do­da­ties ve­lo­pār­gā­jie­nos. Tā ne­ma­not pēc ga­da jūs re­dzat, ka esat, tā sa­kot, kļu­vis par pil­nī­gu ci­tu cil­vē­ku un pa­tī­kat sev un ci­tiem daudz la­bāk.

Arī ar trūk­sto­ša­jām sti­hi­jām ir līdz­īgi, un var mek­lēt tie­ši fi­zis­ku sa­ska­ri ar to, kā pie­trūkst. Lat­vie­šu tau­tas­dzies­mās un ti­cē­ju­mos jau viss pa­teikts priekš­ā – par maz­gā­ša­nos ra­sā, vai­na­gu pī­ša­nu, dzie­dā­ša­nu. Katrs var pa­ņemt sev to, kas vai­rāk va­ja­dzīgs. Ja pie­trūkst Ūdens – maz­gā­ties upē, jū­rā, ra­sā; braukt uz avo­tu pēc ūdens; Ze­me – ēst rupj­mai­zi, stai­gāt ba­sām pē­dām pa zem­i, sa­just kat­ru olī­ti, smil­šu grau­di­ņu; ie­stā­dīt pu­ķi po­di­ņā un kopt to. Gaiss – dzi­ļi el­pot, ār­ā ga­vi­lēt un ska­ļi dzie­dāt, sa­ru­nā­ties ar ci­tiem, mā­cī­ties spē­lēt sta­bu­li, svil­pau­nie­ku, trom­pe­ti. Uguns – ie­kurt uguns­ku­ru, ie­degt sve­ci, gu­lēt kai­lam sau­lē. At­likt ma­lā prā­tu, ego, ļau­ties sa­jū­tām. Šā­das tī­ri prak­tis­kas dar­bī­bas (un, pro­tams, arī ga­rī­gās prak­ses) var veikt vi­sa ga­da ga­ru­mā, jo, kā uz­sver arī Di­dzis Šķi­la – saul­grie­žu lai­kā veik­ti ri­tu­āli un dar­bī­bas kā­das sti­hi­jas stip­ri­nā­ša­nai vai har­mo­ni­zē­ša­nai var būt labs aiz­sā­kums, to­mēr pa­lie­ko­šu efek­tu var sa­sniegt ar re­gu­lā­ru un ik­die­niš­ķu dar­bu, ne­vis vien­rei­zē­ju, kaut arī spil­gtu epi­zo­di.  

Pa­zīs­ti sti­hi­jas se­vī!

Uguns – ini­ci­atī­va, im­pulss, centrs, lī­de­ris, ide­ja, uz ār­u vēr­sta ak­ti­vi­tā­te, dros­me, mērķ­tie­cī­ba, di­na­mi­ka, strau­jums, spēks, gri­ba, ātr­as dus­mas, spējš prieks. Ātr­i uz­švirkst, ātr­i iz­dziest.

Gaiss – in­te­lekts, sa­skar­sme, ziņ­kā­re, zi­nāt­kā­re, mā­cī­bas, ko­mu­ni­kā­ci­ja, daudz­vei­dī­gas in­te­re­ses, dip­lo­mā­ti­ja, prāts, in­for­mā­ci­ja, iz­glī­tī­ba, jau­nu­mi, pļā­pī­gums. Vai­rāk ru­nu, ma­zāk dar­bu. Ja nav va­ja­dzī­bas mo­bi­li­zē­ties, da­rīt­spē­ja iz­plēn.

Ūdens – dvē­se­le, dzī­ve, sa­turs, at­mi­ņa, emo­ci­jas, re­li­ģi­ja, māk­sla, mis­ti­ka, in­tu­īci­ja, sap­ņi, at­tie­cī­bas, ģi­me­ne, vi­de, līdz­jū­tī­ba. Tiek­sme uz me­lan­ho­li­ju, ira­ci­onā­lo. Pie­lā­go­jas ap­stāk­ļiem, to­mēr tos ne­ma­nā­mi ie­tek­mē­jot.

Ze­me – ma­tē­ri­ja, for­ma, re­zul­tāts, pat­stā­vī­ba, ap­strā­de, krā­ša­na, ob­jek­ti­vi­tā­te, ana­lī­ze, lo­ģi­ka, pie­rā­dī­ju­mi, pie­re­dze, sta­bi­li­tā­te, prak­tis­kums, ēr­tī­bas. Da­ra lē­ni, bet pa­ma­tī­gi. Vēr­tī­ba ir vi­sam, kam ir for­ma un ko var sa­taus­tīt, sa­krāt, uz­celt, pa­ņemt.

! Sa­vu in­di­vi­du­ālo as­tro­lo­ģis­ko kar­ti tieš­sais­tē ie­spē­jams iz­vei­dot šeit: http://www.astrologi.lv/astro_karte/horoskopu-aprekini/. La­ba­jā ma­lā no­rā­dī­ta pla­nē­tu at­ra­ša­nās zo­di­aka zī­mēs. At­tie­cī­gi var iz­pē­tīt, ku­ras sti­hi­jas zī­mes do­mi­nē, ku­ras ir ma­zu­mā vai ku­ru vis­pār trūkst.

Horoskopi

Zaļās koka čūskas gads būs pilns ar pārmaiņām un pārsteigumiem, kas ietekmēs mūsu dzīvi. Pēc astrologu un tarologu domām, mūs sagaida personīgās pārvērtības, un tiem, kas nebaidās pamest komforta zonu, liktenis var sagādāt negaidītas dāvanas.

Svarīgākais