Intervijā ar šā gada Purvīša balvas ieguvēju gleznotāju Miķeli Fišeru («Praktiskā Astroloģija», Nr. 4, 2015.) minēta «New Age» kustība, pēc kā saņēmām lūgumu plašāk pastāstīt par šo kustību un tās filozofiju.
Faktiski «New Age» jeb jaunā laikmeta filozofijas pamati nāk no slavenās krievu ezotēriķes Helēnas Blavackas. 1875. gadā viņa dibināja Teozofisko biedrību, kura izstrādāja kustības vadlīnijas, kas ir spēkā arī mūsdienās. Šī kustība sevī sintezē moderno psiholoģiju, zinātni, mākslu, pedagoģiju, medicīnu, ekonomiku un politiku. Tas viss savīts ar okultismu, mistiku, ezotēriku. «New Age» filozofijas pamatā ir ideja par jaunu, labāku laikmetu, kurš nāk ar jaunām, tostarp kosmiskām zināšanām un citu garīgo līmeni. Kustības pretinieki, it īpaši tradicionālo reliģiju pārstāvji, savukārt uzskata to par sektantisku veidojumu, kas noliedz Kristu un vēlas mainīt līdzšinējo lietu kārtību.
Rietumos šī kustība uzplaukumu piedzīvoja pagājušā gadsimta septiņdesmitajos gados, un «New Age» idejām ir sekotāji visā pasaulē.