Prezidenta vēlēšanas. Kandidātus vērtē Numeroloģe

© f64

Valsts pre­zi­den­ta ama­ta kan­di­dā­tus sa­bied­rī­ba, teik­sim – tau­ta, jo­pro­jām ne­iz­vir­za un ne­iz­vē­las. Valsts pre­zi­den­tu ie­vē­lē Saei­ma, bet šim ama­tam pie­mē­ro­tā­ko kan­di­da­tū­ru – ban­di­nie­ku vai ka­ra­li, kā ku­ru rei­zi – po­li­tis­ka­jā ša­hā iz­si­jā ne­dau­dzi po­li­ti­ķi un vi­ņiem pie­tu­vi­nā­tie.

«Prak­tis­kās As­tro­lo­ģi­jas» no­do­ša­nas brī­dī jaun­ākā in­for­mā­ci­ja vēs­tī­ja, ka plā­nots iz­vir­zīt četr­us Valsts pre­zi­den­ta ama­ta kan­di­dā­tus – aiz­sar­dzī­bas mi­nis­tru Rai­mon­du Vē­jo­ni (ZZS), tie­sī­bu eks­per­tu Egi­lu Le­vi­tu, par­la­men­tā­rie­ti Ser­ge­ju Dol­go­po­lo­vu (S), kā arī de­pu­tā­tu Mār­ti­ņu Bon­da­ru (LRA).

Gu­nārs Kūt­ris no­lē­mis ne­kan­di­dēt, un arī kād­rei­zē­jā Valsts pre­zi­den­te Vai­ra Vī­ķe-Frei­ber­ga jau ie­priekš kan­di­dēt at­tei­ku­sies.

Tomēr sa­bied­rī­bas ini­ci­atī­vu plat­for­ma «Ma­na­Balss.lv» ir ra­dī­ju­si ie­spē­ju vi­siem Lat­vi­jas pil­so­ņiem (kas sa­snie­gu­ši 16 ga­du ve­cu­mu) at­klā­ti paust at­bal­stu SA­VAM Valsts pre­zi­den­tam, kā arī aici­nāt Saei­mas de­pu­tā­tus turp­māk rū­pē­ties par pre­zi­den­ta caur­ska­tā­mā­ku un sa­pro­ta­mā­ku iz­vē­li. Līdz šā žur­nā­la nu­mu­ra no­do­ša­nai ti­po­grā­fi­jā tau­ta bi­ja iz­vir­zī­ju­si se­šus kan­di­dā­tus: San­dru Kal­nie­ti, Gu­nā­ru Kūt­ri, Rai­mon­du Vē­jo­ni, Vai­ru Vī­ķi-Frei­ber­gu, Mār­ti­ņu Bon­da­ru un Egi­lu Le­vi­tu.

Šīs per­so­nī­bas vēr­tē ser­ti­fi­cē­ta nu­me­ro­lo­ģe Ine­ta Vent­nie­ce-Krī­ge­re. Pie­dā­vā­jam vi­ņas ver­si­ju par se­šu sa­bied­rī­bai tī­ka­mā­ko «pre­zi­den­tu» plu­siem un mī­nu­siem. Vi­ņa uz­reiz no­vēr­tē, ka vi­siem šeit no­sauk­ta­jiem kan­di­dā­tiem, iz­ņe­mot Vē­jo­ni, ir sa­mē­rā lie­la opo­zī­ci­ja. Pro­ti, vi­ņi vi­siem ne­pa­tiks. To­ties Vē­jo­nim va­rē­tu būt vis­lie­lā­kais at­bal­stī­tā­ju pulks, jo vi­ņa ener­ģē­ti­ka ir pie­ņe­ma­ma kriet­ni lie­lā­kam cil­vē­ku skai­tam. Ta­ču vi­siem šiem kan­di­dā­tiem paš­laik dzī­vē ie­stā­jies posms, kad jā­būt cie­ši sais­tī­tiem ar val­sti, valsts struk­tū­rām. «Ne­viens nav nedz la­bāks, nedz slik­tāks par pā­rē­jiem. Kat­ra sa­bied­rī­bas iz­vir­zī­tā per­so­nī­ba ir uni­kā­la,» uz­sver nu­me­ro­lo­ģe.

Vārds «Prak­tis­kās As­tro­lo­ģi­jas» eks­per­tei:

 

Vai­ra Vī­ķe-Frei­ber­ga

Ja vi­ņa ne­bū­tu klai­da lat­vie­te, es pie­ļau­ju, ka par Valsts pre­zi­den­ti Vī­ķe-Frei­ber­ga ne­kļū­tu, jo mēs Lat­vi­jā esam ten­dē­ti uz pje­des­tā­la uz­celt un res­pek­tēt ār­zem­ju lat­vie­šu vie­dok­li.

Vi­ņa ir gudrs cil­vēks, ku­ram pie­stāv dzī­vot un strā­dāt ļo­ti sa­kār­to­tā, pa­rei­zā vi­dē un sa­bied­rī­bā. Vi­ņai ne­pie­cie­ša­ma sis­tē­ma, jo Vī­ķe-Frei­ber­ga ir ļo­ti lie­tišķs cil­vēks. Ja tā ne­būs, tad vi­ņa ne­spēs se­vi pil­nī­bā re­ali­zēt. Īs­ti kar­je­ras cil­vēks nav, bet ir ļo­ti ap­zi­nī­ga un at­bil­dī­ga. Vi­ņa se­vi no­tu­rē­ju­si rām­jos vien­mēr. Pie­mīt va­dī­tā­jas ener­ģi­ja. Šā­di cil­vē­ki ag­ri vai vē­lu «iz­gais­mo­jas» ar sa­vu va­dī­tā­ja struk­tū­ru. Tur­klāt vi­ņa ir veik­smi­nie­ce, kas ļā­va no­kļūt Valsts pre­zi­den­tes ama­tā.

Vai vi­ņa tā­dam ama­tam nu­me­ro­lo­ģis­ki ir pie­mē­ro­ta? Es teik­tu, ka jā, jo, Vī­ķei-Frei­ber­gai va­dot val­sti, sa­bied­rī­ba cen­šas būt la­bā­ka un sa­kār­to­jas, vi­ņa spēj ie­mā­cīt Lat­vi­ju dzī­vot pa­rei­zi, būt sa­kār­to­tai, ba­gā­tai val­stij, jo vi­ņai pie­mīt iz­prat­ne par saim­nie­cis­kiem pro­ce­siem, ne ti­kai par kul­tū­ru. Vī­ķe-Frei­ber­ga pa­ti dzī­vo pa­rei­zu dzī­vi, tāds cil­vēks vi­ņa ir. Vi­ņai pie­mīt vī­riš­ķā ener­ģi­ja, kas pie­šķir vē­rie­nu, mā­ku iz­teik­ties un do­mi­nēt. Vi­ņai ne­sa­gā­dā grū­tī­bas ko­mu­ni­cēt ar ci­tu val­stu pre­zi­den­tiem.

Uz Vī­ķi-Frei­ber­gu var pa­ļau­ties, vi­ņa ne­mai­nīs vie­dok­li – no rī­ta ru­nās vie­nu, va­ka­rā kaut ko pa­vi­sam pre­tē­ju. Spēj pie­ņemt lē­mu­mus in­di­vi­du­āli. Nav pā­rāk dip­lo­mā­tis­ka, bet šo pras­mi, ie­spē­jams, to­mēr ir at­tīs­tī­ju­si dzī­ve sa­kār­to­tā sa­bied­rī­bā un ār­ze­mēs gū­ta iz­glī­tī­ba.

San­dra Kal­nie­te

Vai­ras Vī­ķes-Frei­ber­gas kar­mis­kā dvī­ne, to­mēr at­šķi­rī­ga kā per­so­nī­ba. Vi­ņai pie­stāv glo­bā­lā pa­sau­le. Ja Vī­ķe-Frei­ber­ga sa­ska­ta de­ta­ļas, tad Kal­nie­te ar sa­vu ener­ģi­ju māk su­ģes­tēt. Vi­ņa ir vie­da, se­na dvē­se­le, iz­teikts vī­riš­ķās ener­ģi­jas cil­vēks, bet at­šķi­rī­bā no Vī­ķes-Frei­ber­gas, kas redz at­tīs­tī­bu vie­nā vir­zie­nā, Kal­nie­te spēj lū­ko­ties un ana­li­zēt vai­rā­kos vir­zie­nos.

Spēj adap­tē­ties vai­rā­kos pro­ce­sos vien­lai­kus, uni­ver­sāls cil­vēks, orien­tē­jas vi­sā, tē­mas iz­urbj pa­ma­tī­gi. Daudz­pu­sī­ga. Vi­ņai sī­ku­mi ne­šķiet sva­rī­gi, vi­ņa drau­dzī­bā ar ci­tām val­stīm ne­iz­cels Lat­vi­ju kā uni­kā­lu, bet pra­tīs mū­su val­sti ie­kļaut lie­lā­kā ko­pī­bā.

Sa­va lai­ka in­di­go bērns ar ār­kār­tī­gi spē­cī­gu, su­ģes­tē­jo­šu ener­ģi­ju, ar spē­ju pār­lie­ci­nāt jeb­ku­ru. Pie­mīt iz­teik­ta in­tu­īci­ja. Tau­ta pie tā­diem cil­vē­kiem pie­vel­kas, bet vi­ņi pil­nī­gi vi­siem ne­pa­tīk, tas gan. Kal­nie­te ir spē­jī­ga tu­rē­ties pre­tim pār­spē­kam un sa­gla­bāt kon­sek­ven­tu no­stā­ju, to­mēr at­se­viš­ķos ga­dī­ju­mos vi­ņas rī­cī­ba var būt ne­prog­no­zē­ja­ma.

Iz­teikts va­dī­tā­ja tips vi­ņa nav, ļo­ti labs ot­rais nu­murs, ne­spē­lē so­lo lē­mu­mu pie­ņem­ša­nā. Es teik­tu, ka dip­lo­mā­ti­ja vi­ņai ne­pie­mīt. To, pro­tams, var ap­gūt.

Gu­nārs Kūt­ris

Ja viņš bū­tu bi­jis Saei­mā jau kopš Lat­vi­jas ne­at­ka­rī­bas pirm­sā­ku­miem, tad, ie­spē­jams, bū­tu bi­jis lie­lā­kas ie­spē­jas paš­rei­zē­jā po­li­tis­ka­jā ap­ri­tē. To­mēr šis īs­ti nav Kūt­ra laiks.

Iz­teikts va­dī­tā­ja tips, gudrs un lo­jāls, spēj ātr­i re­aģēt dau­dzās si­tu­āci­jās. Ja va­dī­tu val­sti, tad ne­bū­tu ļo­ti au­to­ri­tārs va­dī­tājs. Val­sti va­dī­tu kār­tī­gi un at­bil­dī­gi. Viņš va­rē­tu to da­rīt, jo pie­mīt lie­la iz­prat­ne par fi­nan­šu, saim­nie­cis­kiem pro­ce­siem, par li­ku­mu. Vi­ņa ener­ģē­ti­ka bū­tu da­ļai Lat­vi­jas tau­tas pie­ņe­ma­ma.

To­mēr kā sie­viš­ķās ener­ģi­jas pār­stā­vim, ie­spē­jams, bū­tu sa­rež­ģī­ti stū­rēt val­sti, jo var pie­trūkt pa­ma­tī­gu­ma un spē­jas ne­ļaut se­vi ie­tek­mēt. Pre­zi­den­tam gan jā­būt im­pro­vi­zē­tā­jam, gan jā­do­mā pa­šam ar sa­vu gal­vu, ne­vis jā­ļauj, lai vi­ņu bī­da un re­gu­lē. Ie­spē­jams, Valsts pre­zi­den­ta ama­tā viņš bū­tu par pa­kļā­vī­gu.

Mār­tiņš Bon­dars

Kur veik­sme vi­ņu vir­zīs, tur va­rē­tu aiz­pel­dēt. Dzī­vē daudz kas at­ka­rīgs no veik­smes fak­to­ra. Gud­ra dvē­se­le, va­dī­tā­ja ener­ģi­ja pie­mīt, var un grib būt lī­de­ris, to­mēr valsts va­dī­tā­ja krēs­lā, ie­spē­jams, vē­lē­sies iz­man­tot tā re­pre­zen­ta­tī­vās ie­spē­jas, ne­vis kļūt par au­to­ri­tā­ti. Viņš vai­rāk vērsts uz sa­vas per­so­nī­bas pre­zen­tē­ša­nu.

At­vai­no­jos, ka tāds sa­lī­dzi­nā­jums, bet valsts nav Dis­nej­len­da, valsts sa­stāv no daudz vai­rā­kām «sa­stāv­da­ļām», ku­ras vi­sas jā­sa­liek vie­nā me­hā­nis­mā, vie­nā ve­se­lu­mā. Vai Bon­dars spēs ar to tikt ga­lā? Pre­zi­den­ta ama­tā viņš bū­tu, pro­tams, glīts no vai­ga, ar la­bu ģi­me­ni, bet arī pā­rāk maigs va­dī­tājs. Šau­bos, vai viņš spē­tu kā­du at­laist no dar­ba vai skar­bāk ru­nāt ar ci­tu val­stu lī­de­riem. At­bil­dīgs viņš ir, bet diem­žēl pie­trūkst lo­ģi­kas. Viņš pa­ļau­jas, bal­stās uz iz­jū­tām, pie­mīt in­tu­īci­ja. Bon­dars ir ļo­ti vis­pu­sīgs un ta­lan­tīgs, bet vi­ņam ne­pie­mīt saim­nie­cis­ka do­mā­ša­na. Lat­vi­ja no tā ne­zau­dē­tu, ja viņš kļū­tu par pre­zi­den­tu. Ta­ču, ja būs jā­pie­ņem sva­rī­gi, kar­di­nā­li un kon­struk­tī­vi lē­mu­mi, vi­ņam bū­tu grū­ti tā­dās si­tu­āci­jās iz­šķir­ties. Tad val­dī­tu emo­ci­jas.

Egils Le­vits

Ļo­ti vieds cil­vēks, aka­dē­mis­ki gudrs. Ci­tiem kan­di­dā­tiem nav tik mil­zīgs in­te­lekts, kāds pie­mīt Le­vi­tam. Ie­spē­jams, sen­čos va­rē­tu at­rast aristo­krā­ta sak­nes. Pie­mīt va­dī­tā­ja do­tu­mi. Ša­jā cil­vē­kā ap­vie­nots in­te­lekts, kul­tū­ra, iz­prat­ne par pro­ce­siem val­stī. Vi­ņam pie­mīt vēl­me uz­tu­rēt un at­svai­dzi­nāt zi­nā­ša­nas. Spēj būt elas­tīgs, adap­tē­ties da­žā­dos ap­stāk­ļos. Ļo­ti spē­cī­ga lo­ģi­ka. Spēj ie­dzi­ļi­nā­ties gan glo­bā­los pro­ce­sos, gan de­ta­ļās.

Diem­žēl nav dots veik­smes fak­tors, tā­pēc dzī­vē nā­kas iz­sis­ties ar aka­dē­mis­ko gud­rī­bu. Tā vi­ņam pa­līdz, ne­vis ga­dī­jums vai veik­sme. Vien­mēr mā­cēs se­vi pa­sniegt, ne­lēks uz ecē­šām. Dip­lo­mā­tisks cil­vēks, bet bū­tis­kās si­tu­āci­jās va­rē­tu ne­no­stā­vēt pār­spē­ka priekš­ā. Lat­vi­jai tāds pre­zi­dents bū­tu ie­gu­vums, bet bez veik­smes fak­to­ra nu­me­ro­lo­ģis­ka­jā mat­ri­cā vi­ņu diez vai ie­vē­lēs ša­jā ama­tā.

Rai­monds Vē­jo­nis

Pie­mīt uni­ver­sā­la ener­ģi­ja, vi­ņam ir vis­ma­zā­kā opo­zī­ci­ja. Po­zi­tīvs, ļo­ti gaišs cil­vēks, ar lie­lu at­bil­dī­bas iz­jū­tu. Tā­du, kā mēdz teikt, la­bu, cil­vē­ku at­bal­stīs gan­drīz vi­si.

Viņš ir iz­ci­li pie­mē­rots paš­rei­zē­jam ama­tam Aiz­sar­dzī­bas mi­nis­tri­jā, arī vi­des lie­tas bi­ja vi­ņam at­bil­sto­ša no­za­re. Ļo­ti lo­ģisks, starp kan­di­dā­tiem lo­ģis­kā­ka par vi­ņu nav. Spē­cīgs tak­ti­ķis un stra­tē­ģis. Vis­pu­sīgs, gudrs, bet nav va­dī­tājs, jo pie­trūkst stin­grī­bas. Tā­pēc var ras­ties jau­tā­ju­mi: kam ir iz­de­vī­gi, lai Vē­jo­nis bū­tu pre­zi­dents; kurš vi­ņu grib gro­zīt un bī­dīt pēc sa­va prā­ta? Viņš vis­la­bāk spēj dar­bo­ties ko­man­dā. Vai so­lo kar­je­rā Vē­jo­nim klā­sies vieg­li? Ja būs la­ba ko­man­da, tad viņš būs spē­cīgs, bet viens – diez vai.

Vē­jo­nis ir at­ka­rīgs no ci­tu vie­dok­ļa, grū­ti pie­ņemt pa­šam sa­vu lē­mu­mu. To­mēr var ne­sa­klau­sīt, ko vi­ņam sa­ka, ko jau­tā. Tā­dē­jā­di var pa­laist ga­rām bū­tis­ko. 

Ie­tu­rēs pau­zi, pirms lēks uz ecē­šām. Dū­ri gal­dā ne­trieks. To­le­rants, priekš­plā­nā ne­lī­dīs, drī­zāk stā­vēs ci­tiem bla­kus, ta­ču pre­zi­den­tam ir jā­būt vēl­mei iz­iet priekš­plā­nā, bet Vē­jo­nim ne vien­mēr tas šķiet ne­pie­cie­šams. Pre­zi­dents ne­var būt no­slē­pu­mains un slēp­ties di­ben­plā­nā, būt tik dis­tan­cēts, ka cil­vē­ki ap­jūk, jo ne­sa­prot, ko viņš do­mā. Tā­du rī­cī­bu var pār­prast.

Vē­jo­nis ir veik­smi­nieks, un tas vi­ņu dzī­vē ie­bī­da īs­ta­jās vie­tās. Šo­brīd dzī­vē ir pie­tie­ka­mi veik­smīgs pe­ri­ods, lai va­rē­tu iz­vir­zīt sa­vu kan­di­da­tū­ru Valsts pre­zi­den­ta ama­tam. Ja Vē­jo­ni ie­vē­lēs, ie­gū­sim Val­dim Dom­brov­skim līdz­īgu per­so­nī­bu. Vai Lat­vi­jai tas kai­tēs? Do­mā­ju, ka ne.

Pēc at­se­viš­ķu po­li­ti­ķu do­mām, ti­ca­māks sce­nā­rijs bū­tu ie­vē­lēt pre­zi­den­tu ot­ra­jā kār­tā, pie­sais­tot opo­zī­ci­jas bal­sis. Tiek pie­ļauts, ka viens no ie­spē­ja­ma­jiem kan­di­dā­tiem ot­ra­jā kār­tā va­rē­tu būt Lat­vi­jas vēst­nieks NA­TO Mā­ris Riek­stiņš vai kāds no kan­di­dā­tiem, kas vēl nav pub­lis­ki mi­nēts.

Saei­mas ār­kār­tas sē­de, ku­rā tiks vē­lēts nā­ka­mais Valsts pre­zi­dents, pa­re­dzē­ta 3. jūnijā plkst. 10:00

Horoskopi

Karstās šokolādes malkošanas zem siltās, omulīgās segas sezona beidzot ir klāt, un visi ziemas mīļotāji var justies vienādi. Ziemas sezona ikvienam sniedz ļoti dīvainu komforta sajūtu, jo viņi var omulīgi pavadīt laiku iekštelpās, skatoties brīvdienu filmas un ērti iejūtoties zem silta pleda.

Svarīgākais