ASTROLOĢIJA: Nomaina vārdu, uzvārdu, darbu. Kas tālāk?

Uz­ņē­mē­jam Pa­ulam Lef­le­ram in­te­re­se par as­tro­lo­ģi­ju bi­ju­si vien­mēr. Un vēl viņš vi­su pār­bau­da uz sa­vas ādas. Tā­pēc ta­gad vē­ro no­ri­ses se­vī un ap­kārt – kas mai­nī­jies pēc tam, kad no­mai­nī­jis vār­du, uz­vār­du, dzī­ves un dar­ba­vie­tu. © f64

Šīs pub­li­kā­ci­jas ini­ci­ators ir žur­nā­la «Prak­tis­kā As­tro­lo­ģi­ja» abo­nents Pa­uls Lef­lers. Cil­vēks, kurš no­mai­nī­jis vār­du, uz­vār­du, dzī­ves­vie­tu un dar­ba­vie­tu. Un nu pē­ta, kā tas ie­tek­mē­jis vi­ņa dzī­vi. Sa­ru­nā gan no­smej, ka vi­ņam ir ie­spē­ja vi­su sa­mai­nīt at­pa­kaļ, to­mēr da­žus ga­dus lab­prāt pa­va­dī­šot šā­dā – iz­mē­ģi­nā­ju­ma tru­sī­ša – am­plu­ā. Viņš vār­da no­mai­ņu sais­ta ar ini­ci­āci­jas ri­tu­ālu, kurš cil­vē­ku ved no ve­cās uz jaun­o pa­tī­bu, ra­dot jaun­u dar­bo­jo­šos per­so­nu. Tas ir sais­tīts ar iek­šē­ju pār­dzī­vo­ju­mu. Pa­uls gan maz­liet šau­bās: «Vai es rī­ko­jos pa­rei­zi, vai bi­ja vērts to da­rīt?» Un pie­bilst: «Ja in­te­re­sē mans stāsts, es­mu ar mie­ru da­lī­ties ar sa­viem no­vē­ro­ju­miem.»

Pro­tams, in­te­re­sē! Lūk, Pa­ula Lef­le­ra, ag­rāk Pā­ve­la Kud­lā­na, stāsts:

Uz­ska­tu, ka as­tro­lo­ģi­ja dod cil­vē­kam at­klās­mi un tā nāk no Vis­prā­ta – Pa­tie­sā prā­ta, Die­va, Augst­ākā spē­ka, kā nu kurš to dē­vē. As­tro­lo­ģi­jas ie­spai­dā sā­ku pē­tīt sa­vu lik­te­ni. In­te­re­se par šiem jau­tā­ju­miem bi­ju­si vien­mēr. Ma­ni ie­tek­mē­ja Ri­čar­da Ro­ra grā­ma­tu «Āda­ma at­grie­ša­nās», ku­rā teikts, ka cil­vē­ka at­grie­ša­nās īs­ta­jā pa­tī­bā sais­tās arī ar vār­da do­ša­nu. Tā rī­ko­jas Ame­ri­kas in­di­āņi ini­ci­āci­jas ri­tu­ālos, kad uz­zi­na sa­vu svē­to vār­du un sa­tie­kas ar Lie­lo Ga­ru. In­die­ši bēr­nam uz­reiz ne­dod vār­du, bet vis­pirms vi­ņu no­vē­ro. Mums, kā bērns pie­dzimst, tā pra­sa, kā sauks.

Audžu­mei­ta, la­sot žur­nā­lu «Prak­tis­kā As­tro­lo­ģi­ja», no­lē­ma mā­cī­ties as­tro­lo­ģi­ju, un mēs ko­pā no­sprie­dām, ka jā­mai­na vārds un uz­vārds. Ša­jā iz­vē­lē pa­lī­dzē­ja arī por­tāls www.astroland.ru, ku­rā ie­spē­jams «iz­mē­rīt» sa­de­rī­bu. Nu jau ga­du es­mu Pa­uls Lef­lers, ne­vis Pā­vels Kud­lāns. Sa­pro­tu, ka mēs esam ti­kai ie­sā­cē­ji, var­būt pro­fe­si­onāls as­tro­logs va­rē­tu iz­vēr­tēt, vai to va­ja­dzē­ja da­rīt? Ta­ču iz­mai­ņas uz la­bo pus­i es jau re­dzu.

Kā man vis­pār tā­da ide­ja ra­dās? Sa­ku do­māt par to, kas no­tiek ap­kārt, kas no­ti­cis ar ma­ni pa­šu. Kad vēl dzī­vo­ju Jel­ga­vas ra­jo­nā, re­dzē­ju, ka ma­ni no­vad­nie­ki, no­mai­not ne vi­sai skais­tus uz­vār­dus, kļu­vu­ši veik­smī­gā­ki cil­vē­ki, kam dzī­vē un biz­ne­sā viss sā­cis iet uz augš­u. Pa­ska­tā­mies kaut vai to, kas no­tiek Krie­vi­jas šov­biz­ne­sā. Vai tad tur cil­vē­ki ir ne­veik­smī­gā­ki, pie­ņe­mot ska­tu­ves vār­du?

Es no­do­mā­ju – kā va­ru kaut kam ti­cēt, ka­mēr ne­es­mu pa­mē­ģi­nā­jis pats? Vār­du no Pā­ve­la uz Pa­ulu mai­nī­ju ne ti­kai as­tro­lo­ģi­jas por­tā­la ie­tek­mē. Vārds Pā­vels ne­bi­ja ka­len­dā­rā. Pā­vils ir, Ser­gejs un Alek­sandrs ir, Ni­ko­lajs, Pē­te­ris ir, bet Pā­vels nav. Ta­ču tas pat ne­bi­ja gal­ve­nais ie­mesls. Reiz aiz­brau­cu pie ār­sta, tur pa­ska­tās ma­nu pa­si un lat­vie­tis sāk mo­cī­ties ru­nāt krie­vis­ki. Es sa­ku: kā­pēc ne­ru­nā­jat lat­vis­ki? Man at­bild: jums krie­vu vārds.

Vēl kas. Var­būt at­ce­ra­ties, Pa­dom­ju Sa­vie­nī­bā pa­sēs ti­kām ie­rak­stī­ti bez ga­lot­nes «s» vār­dā un uz­vār­dā. Ti­kai pa­ses pē­dē­jā lap­pu­sē bi­ja lat­vis­ki rak­stīts vārds un uz­vārds. Brī­va­jā Lat­vi­jā do­ku­men­tos pa­li­kām ti­kai ar ga­lot­ni «s». Sa­lī­dzi­nā­ju, kā­da ir vār­da un uz­vār­da sa­de­rī­ba da­žā­dā rak­stī­bā, kā­da tā bi­ju­si do­ku­men­tos. Sa­de­rī­bas pro­cen­ti ļo­ti at­šķī­rās. Sa­lī­dzi­nā­ju ar no­ti­ku­miem ag­rā­ka­jā dzī­vē. Var­būt, kad bi­ju jaun­āks, ne­sli­mo­ju, bet šķi­ta, ka dzī­vot bi­ja la­bāk.

Vār­du un uz­vār­du no­mai­nī­ju 2013. ga­da 28. de­cem­brī. To­brīd bi­ja jā­mai­na vi­si do­ku­men­ti – pa­se, au­to­va­dī­tā­ja ap­lie­cī­ba. Īpa­šu­mu, ko pār­re­ģis­trēt, ne­bi­ja. Pa­rā­dī­jās ve­se­lī­bas pro­blē­mas. No­do­mā­ju – pa­mē­ģi­nā­šu!

Mā­te man ir vā­cie­te, tā­pēc no­mai­nī­ju uz­vār­du uz mam­mas dzim­tas uz­vār­du – Lef­lers. Vār­da mai­ņu pa­ma­to­ju ar to, ka gri­bu veik­smī­gāk ie­kļau­ties sa­bied­rī­bā, gri­bu dzī­vot un strā­dāt Lat­vi­jā, emig­rēt ne­gri­bu. Pa­uls man pa­tīk tā­pēc, ka tas ir starp­tau­tisks vārds. Ame­ri­kā un An­gli­jā tas ir Pols, Vā­ci­jā Pa­uls, arī Krie­vi­jā ma­ni par Po­lu sauc.

Vai bi­ja vērts? Zi­niet, bi­ja in­te­re­san­ti. Ne­pa­ras­ti. Ko es­mu pa­ma­nī­jis? Man bi­ja sva­rī­gi, lai ve­se­lī­ba uz­la­bo­jas. Es­mu do­nors. Il­gus ga­dus no­do­du asi­nis, un vien­mēr he­mo­glo­bīns bi­jis uz pie­ļau­ja­mās ro­be­žas. Ār­sti re­ko­men­dē­ja vi­su ko ēst un dzert, es ēdu un dzē­ru, bet iz­mai­ņu ne­bi­ja. Kad ar jaun­o vār­du un uz­vār­du no­de­vu asi­nis, viss bi­ja nor­mas ro­be­žās. Pir­mo rei­zi! Un ta­gad tā ir vi­su lai­ku. Pa­gā­ju­šo­gad asi­nis no­de­vu trīs rei­zes, šo­gad – vie­nu. Viss kār­tī­bā.

Kad vēl dzī­vo­ju Zem­ga­lē, tur bi­ja slik­ta ūdens kva­li­tā­te, un man at­klā­ja nier­ak­me­ņus. Šeit, Lie­pā­jā, tie pa­zu­da. Var­būt ūdens cits? (Sme­jas.) Ne­zi­nu. Ie­spē­jams, dzī­ve po­zi­tī­vā­ka pa­li­ku­si, ma­zāk stre­sa. Lie­pā­jā es­mu sep­ti­ņus ga­dus. Bet! Es­mu at­ra­dis in­for­mā­ci­ju, ka ir tāds Lef­le­ra sin­droms, kas sais­tīts ar elp­ce­ļiem. Zi­nu, ka mans vec­tēvs un mam­ma mo­cī­jās ar elp­ce­ļu vai­nām, un pērn, kad tik­ko no­mai­nī­ju vār­du un uz­vār­du, pats no­kle­po­ju četr­us mē­ne­šus. Tik il­gi ne­kad kle­pus ma­ni ne­bi­ja mo­cī­jis.

Sa­vu­kārt biz­ne­sa lie­tās – es­mu in­di­vi­du­ālais ko­mer­sants – vis­maz pa­gā­ju­šo­gad viss iz­lī­dzi­nā­jās. Man pa­tīk mā­cī­ties, pār­zi­nāt sa­vu lie­tu la­bi un iz­da­rīt la­bi. Es­mu no­di­bi­nā­jis fir­mu «Lef­le­ra sil­tum­sūk­ņi». In­te­re­san­ti, ka pa­ras­ti fir­mu no­dē­vē sa­vā vār­dā, bet man bi­ja pre­tē­ji – vis­pirms bi­ja fir­mas no­sau­kums, pēc tam sa­mai­nī­ju uz­vār­du uz Lef­le­ru.

Ma­ni tu­vi­nie­ki uz­reiz pie­drau­dē­ja, ka ne­būs sau­kša­na ci­tā vār­dā. Es uz to ne­pre­ten­dē­ju, bet ci­tiem, ku­ri ma­ni ie­priekš ne­pa­zi­na, stā­dī­jos priekš­ā ar jaun­o vār­du un uz­vār­du. Ne­slēp­šu, ka pats vēl jū­tos jo­cī­gi, īpa­ši tad, ja kāds sens pa­zi­ņa ma­ni uz­ru­nā par Pa­ulu vai Po­lu. Īs­ti ne­es­mu pie­ra­dis. Ne­es­mu māņ­ti­cīgs, bet pa­ma­nu, ka ci­pa­ri un zvaig­znes ie­spai­do. Man ir bi­ju­ši pro­ble­mā­tis­ki lī­gu­mi, pa­ska­tī­jos «Prak­tis­ka­jā As­tro­lo­ģi­jā», kā­dā lai­kā – lab­vē­lī­gā vai ne­lab­vē­lī­gā – es­mu lī­gu­mus slē­dzis. Kad bi­ju­si ne­rik­tī­ga die­na, ir pro­blē­mas, un tad, kad es­mu pār­cē­lis lī­gu­ma slēg­ša­nu uz ci­tu die­nu, pa­skaid­ro­jot klien­tam, viss ir ļo­ti veik­smī­gi sa­nā­cis.

Kād­reiz iz­la­sī­ju, ka ir veik­smī­gi mai­nīt dar­bu un dzī­ves­vie­tu mē­ne­si pirms sa­vas dzim­ša­nas die­nas. Es tā iz­da­rī­ju. Tie­šām, ko­pu­mā si­tu­āci­ja uz­la­bo­jās. Ag­rāk bi­ja sa­jū­ta, ka pat ne­zi­nu, kā man viss beig­sies.

NU­ME­RO­LO­GA KO­MEN­TĀRS

Ser­ti­fi­cē­ta nu­me­ro­lo­ģe Ine­ta Vent­nie­ce-Krī­ge­re: 

Sa­ska­ņā ar ezo­tē­ri­kas fi­lo­zo­fi­ju Pā­vels un Pa­uls ir si­no­nī­mi, vār­da no­zī­me ir «ma­ziņš». Vār­da un uz­vār­da no­mai­ņa šī cil­vē­ka dzī­vi bū­tis­ki nav ie­tek­mē­ju­si, jo abos ga­dī­ju­mos vār­da un uz­vār­da sum­ma ir viens un tas pats skait­lis, tā pa­ti vib­rā­ci­ja. Vi­ņam ir sva­rī­gi iz­cel­ties, re­ali­zēt se­vi kā per­so­nī­bu, ie­spē­jams, vār­da un uz­vār­da mai­ņa no­ti­ku­si arī tā­lab. To­mēr katrs vārds un uz­vārds ra­da at­šķi­rī­gas ni­an­ses.

Pā­vels un Kud­lāns – sav­star­pē­ji la­ba kom­bi­nā­ci­ja. Šis vārds un uz­vārds vei­do ener­ģi­ju, kas sar­gā ve­se­lī­bu. Pā­vels Kud­lāns vi­ņam ener­ģē­tis­ki pie­stāv la­bāk, šo vār­du ener­ģē­ti­ka kon­krē­to cil­vē­ku vei­do par lī­de­ri. Va­rē­tu teikt, ka tā sa­skan ar vi­ņa kar­mis­ko ener­ģi­ju. Vārds Pā­vels ak­ti­vi­zē do­mā­ša­nu, ļauj pie­ņemt sva­rī­gus lē­mu­mus.

Pa­uls un Lef­lers – arī sav­star­pē­ji sa­ska­nī­gi, abiem vār­diem ir vī­riš­ķā ener­ģi­ja, kas ak­ti­vi­zē cil­vē­kā vī­riš­ķo ener­ģi­ju, no­stip­ri­na mu­gur­kau­lu – pār­nes­tā no­zī­mē. Vārds Pa­uls pa­da­ra traus­lā­ku ve­se­lī­bas zi­ņā, ie­spē­jams trau­ma­tisms. Tā­pēc ne­drīkst ris­kēt un da­rīt kaut ko eks­trē­mu. Ja viņš ir ap­mie­ri­nāts ar dzī­vi, tad ve­se­lī­bas pro­blē­mas ne­mo­ka. Sva­rī­gi ir, kā viņš jū­tas. Es to­mēr uz­ska­tu, ka Pa­uls vib­rā­ci­ju zi­ņā nav la­bā­kais kon­krē­ta­jam cil­vē­kam.

Pol Lef­ler – ie­sa­ku šā­du vār­da un uz­vār­da for­mu sa­dar­bī­bā ar ār­zem­ju par­tne­riem. Vārds Pol dod veik­smi biz­ne­sā, jo šim cil­vē­kam dzī­vē viss jā­iz­cī­na sa­viem spē­kiem. Ne­va­ru teikt, ka vi­ņam kas bū­tu no­kri­tis no gai­sa, bet vār­da for­ma Pol pie­šķir veik­smi. Pol Lef­ler pie­mīt po­zi­tī­va ener­ģē­ti­ka, biz­ne­sa par­tne­ri vi­ņu lab­prāt pie­ņem. Viņš ir lo­ģisks un mērķ­tie­cīgs vī­rie­tis. Šā­da vār­da un uz­vār­da for­ma vi­ņu pa­da­ra iz­jū­tām ba­gā­tā­ku, ak­ti­vi­zē in­tu­īci­ju.

Horoskopi

Daži cilvēki, kas dzimuši zem noteiktām zodiaka zīmēm, nevar lepoties ar finansiālo stabilitāti, bet citi pārliecinoši virzās uz saviem mērķiem, cenšoties sasniegt bagātību un atzinību. Uzziniet, kam būs pārtikusi dzīve.

Svarīgākais