Ronalds Reigans bija daudzšķautņains. Kā jau Ūdensvīrs. Vesternu aktieris un ASV prezidents. Ar skatu nākotnē un vēlmi sagraut iesīkstējušo pasaules kārtību. Cita starpā viņš varētu sekmīgi darboties arī kā astrologs, vismaz šādi dotumi redzami viņa individuālajā astroloģiskajā kartē. Interese par šo mācību Reiganam «zvaigznēs ierakstīta», un tāpēc nebūt nav jābrīnās par to, ka prezidents itin bieži izmantojis astrologa pakalpojumus, kaut gan šī aizraušanās vairāk tiek pierakstīta viņa kundzei Nensijai.
Sportiskais Ronijs
Ronalda Reigana dzīves gājums un karjera varbūt ir mazliet neparasta Rietumu pasaules politiķim, taču Amerika allaž dēvēta par iespēju zemi. No šā skatupunkta raugoties, nemaz nav jābrīnās, ka valsts prezidents iepriekš bijis gan radio sporta komentētājs, gan aktieris, gan firmas «General Electric Co» pārstāvis. Bet pirms nonākšanas visaugstākajā amatā viņš divus termiņus pildīja Kalifornijas štata gubernatora pienākumus (kā ierādīdams ceļu savam vēlākajam pēctecim, «bojeviku» zvaigznei Arnoldam Švarcenegeram).
Topošais ASV prezidents Ronalds Vilsons Reigans piedzima 1911. gada 6. februārī Ilinoisas štatā, Tampiko pilsētā, un viņa bērnību nevarētu nosaukt par īpaši saulainu. Tēvs strādāja par pārdevēju apavu veikalā, tad izveidoja savu biznesu, taču Reiganam senioram piemita divi netikumi: alkohols un azartspēles. Kad nāca «tumšie periodi», ģimene klejoja no vienas vietas uz citu, un viņiem viegli neklājās.
Skolas laiks Ronija dzīvē arī nebija diez cik sekmīgs, un vēlāk viņš publiski atzinās, ka bijis tāds riktīgs «trijnieku karalis». Iespējams, ka pie tā zināmā mērā vainojamas arī zēna redzes problēmas – viņš valkāja biezas brilles, turklāt skolasbiedri nereti šajā sakarā Roniju apcēla. Tā nu sanāca, ka zēnam labāk patika spēlēt amerikāņu futbolu, nevis urbties cauri grāmatu zinībām. Vismaz pamatskolas laikā ne. Viņš uztrenēja muskuļus un pieteicās glābējos, pludmales patruļā. Septiņas vasaras viņš tur piestrādāja un lepojās, ka izglābis gandrīz astoņdesmit cilvēku. No sapelnītās naudas viņš katru nedēļu atlika 20 dolārus, lai iekrātu mācībām koledžā.
(Ronalda Reigana astroloģiskās kartes pirmajā sektorā atrodas Marss, kas kā dzimšanas valdnieks norāda, ka cilvēkam piemīt enerģija un ka viņš sevi sekmīgi var realizēt aktīvās profesijās – sportiskās, militārās u.tml. Turklāt 6. «mājā» atrodas Plūtons, kas astroloģijā saistās ar dzīvības un nāves jautājumiem. Šādu novietojumu esmu redzējusi reanimācijas un ātrās palīdzības mediķiem, kā arī ar politiku saistītiem cilvēkiem. Šīm kombinācijām pilnībā atbilst arī militārās karjeras epizode četrdesmitā ASV prezidenta dzīvē. Proti, Otrā pasaules kara laikā viņš devās uz fronti. Diemžēl īsts dienests nesanāca (iespējams, tuvredzības dēļ), un viņš nonāca ASV gaisa spēku Kinematogrāfijas nodaļā, kas bāzējās Holivudā.
Tas, ka cilvēkam var būt pagrūti mācīties un uztvert informāciju, redzams Merkura novietojumā – to nobloķējis Saturns, turklāt Merkurs vēl arī atrodas lēnīgajā Mežāža zodiaka zīmē.)
Reigans mācījā Diksonas skolā, pēc tam četrus gadus studēja ekonomiku un socioloģiju. Pēc koledžas absolvēšanas viņš sāka strādāt radio par sporta ziņu diktoru. Tie bija gadi, kad Reigans apguva saskarsmes prasmi, un vēlāk viņu mēdza dēvēt par «lielo komunikatoru». Cita starpā jāteic, ka klausītājiem Ronija balss ļoti patika.
(Taču no astroloģijas viedokļa gribas domāt, ka saskarsmes prasme tiešām ir «iemācīta», jo ar sliktu Merkuru kartē cilvēkam nav viegli komunicēt, taču to var apgūt. Te gribas piebilst, ka arī latvju politikā ir cilvēks, kura astroloģiskajā kartē Merkurs ir ļoti sliktās pozīcijās un viņam sākotnēji bija grūti formulēt domu, izteikties raiti un saprasties ar citiem, taču viņš to iemācījās un tagad prot gan izteikties, gan pasniegt sevi.)
Kādā tikšanās reizē Reigans pajokojis, ka prezidenta statusā labākais ir tas, ka viņš varētu pavēlēt FIB noslepenot viņa atzīmes skolas laikos.
Aktieris pēc būtības
Aktiera dotumi Ronalda Reigana astroloģiskajā kartē parādās visai spilgti, un, patiesību sakot, viņš kā aktieris varēja sasniegt arī vairāk. Iespējams, nenonāca pie īstajiem režisoriem. Biogrāfijā šis posms iezīmējas ar visai viduvējiem sasniegumiem vesternu žanrā. Ronija ampluā bija jauki puiši mazbudžeta filmās, kas domātas ne pārāk plašai auditorijai.
Par vērā ņemamāko panākumu laikam var uzskatīt līdzdalību kinolentē «King’s Row», kas tika nominēta «Oskaram» 1942. gadā. Kaut arī superspilgtu panākumu nebija, tomēr 1937. gadā uzsāktā aktiera karjera ilga veselus trīsdesmit gadus. Nākamais ASV prezidents paspēja nofilmēties 53 filmās. Filmēšanās laukumā iegūtā pieredze Reiganam arī noderēja, kad viņam bija jāuzrunā amerikāņu tauta. 1964. gadā televīzijā translēja Reigana runu prezidenta amata kandidāta Berija Goldvotera atbalstam, un to var uzskatīt par viņa pirmo politisko panākumu.
(Uz piemērotību aktiera profesijai norāda Reigana astroloģiskās kartes 5. un 11. sektors. Šajās horoskopa «mājās» atrodas planētas pozitīvās kombinācijās, turklāt radošais sektors savienojas ar darbu, t.i., 5. māja ar 6. caur Saturna un Plūtona trigonu, bet Jupiters 11. mājā rāda, ka cilvēks spēj iedarboties uz publiku un faktiski viņam ir arī pienākums darboties sabiedrības labā.)
Mīlestība un laulība
(Individuālās astroloģiskās kartes 5. «māju» parasti aplūkojam arī saistībā ar sirdslietām. Mēness un Saturns norāda, ka sirdslietu tēma Reiganam dzīvē ir būtiska un tajā nepieciešama stabilitāte. Šajā sektorā atrodas gan Saturns, gan Mēness, un Mēness atrašanās Vērša zodiaka zīmē šajā gadījumā norāda, ka cilvēkam svarīgs dvēseles komforts. Turklāt jāatzīmē arī Veneras atrašanās Zivju zodiaka zīmē – ļoti radošs un jūtīgs dvēseles stāvoklis. 7. sektorā, kur aplūkojam laulības dzīvi, atrodas Neptūns samērā sliktās kombinācijās. Tātad – dzīvē iespējama šķiršanās un laulībā tiekšanās pēc ideāla.)
1940. gadā Ronalds Reigans apprecēja aktrisi Džeinu Vaimenu, un viņiem piedzima divi bērni. Toreiz mēļoja, ka šo pasākumu inscenējuši Holivudas aizkulišu «režisori», lai radītu kārtējo «sapņu fabrikas» saldo stāstu. Lai vai kā, bet šī laulība izjuka, un aktieris apņēma par sievu aktrisi Nensiju Deivisu. Pāris 2002. gadā nosvinēja zelta kāzas. Tiesa, šis nozīmīgais notikums bija skumīgu noskaņu aizēnots, jo bijušais ASV prezidents sirga ar Alcheimera slimību, kas iznīcina cilvēka atmiņu.
«Šī ir viena no tām dienām gadā, kuras es gaidīju īpaši, jo es vienmēr zināju, ka no Ronija saņemšu īpašu vēstuli,» Nensija raksta savā grāmatā «I Love You, Ronnie». Grāmatu pirmo reizi izdeva 2000. gadā, un tajā iekļautas eksprezidenta vēstules, kurās paustas viņa dziļās jūtas pret sievu. «Viņš man vēstules rakstīja visu laiku, ieskaitot parastas dienas, un reizēm pat biežāk nekā vienu reizi dienā, taču mūsu kāzu gadskārta vienmēr bija īpaša,» atzinās Nensija.
Pēc atentāta... pie astroloģes
Mīļotā sieva Nensija esot bijusi arī tā, kura piesaistījusi Baltā nama administrācijai astroloģi. Tas notika pēc atentāta pret ASV prezidentu.
1981. gada 30. martā Vašingtonā pie viesnīcas «Hilton» no savas 22. kalibra pistoles uz Reiganu sešas lodes izšāva Džons Hinklijs, nopietni ievainojot prezidentu plaušā. Hinklijs ievainoja arī prezidenta preses sekretāru, miesassargu un policistu. Reiganam paveicās, jo sprāgstošā lode, kuru izmantoja Hinklijs, nesprāga un iestrēga divu centimetru attālumā no viņa sirds.
Kad notikuma vietā aizturēto Hinkliju sāka nopratināt, viņš vispirms painteresējās, kā viņa rīcība atspoguļojusies gadskārtējā Kinoakadēmijas balvu «Oskars» pasniegšanas ceremonijā. 1982. gadā medicīniskā ekspertīze un tiesa Hinkliju atzina par garīgi slimu.
(Nonākot pie šīs prezidenta dzīves epizodes, jāatzīmē, ka viņa kartē nav tādu kombināciju (saistībā ar «sliktu» Marsu un 8. «māju») kā Džonam Kenedijam, kurš gāja bojā no slepkavas lodes. Kenedija astroloģiskajā kartē iespējamais atentāts un dzīvības apdraudējums iezīmējas ļoti konkrēti, savukārt Reiganam ne.)
Pēc šā satraucošā notikuma pirmā lēdija Nensija Reigana sāka sadarboties ar astroloģi Džoanu Kvigliju (izvērstā versijā šis stāsts bija publicēts «Praktiskās Astroloģijas» 1. numurā, 2012. gadā). Un 1988. gada maijā ASV bija šokā, jo amerikāņi uzzināja, ka prezidents Ronalds Reigans gandrīz septiņu gadu garumā ikvienu savu darbību saskaņojis ar astroloģi, kura savas rekomendācijas viņam nodevusi, regulāri konsultējot pirmo lēdiju Nensiju Reiganu. Toreiz savu memuāru grāmatu publicēja bijušais Ronalda Reigana administrācijas vadītājs Dons Rīgans, kuram nebija izveidojušās īpaši labas attiecības ar pirmo lēdiju. «Prezidenta darba kārtību un līdz ar to arī visu viņa dzīvi, kā arī amerikāņu nācijai svarīgāko lēmumu pieņemšanu lielā mērā kontrolē pirmās lēdijas astroloģe,» rakstīja Dons Rīgans, piebilstot, ka gan viņam, gan citiem administrācijas darbiniekiem nākas pakļauties šiem noteikumiem un ņemt vērā astroloģes noteiktās «nelabvēlīgās dienas», izstrādājot prezidenta darba grafiku. «Šī pareģotāja kļuva par mana darba noteicošo faktoru – man uz galda bija kalendārs, kurā katra diena bija iekrāsota ar atšķirīgas krāsas tinti (zaļā krāsa simbolizēja labvēlīgas, sarkanā – nelabvēlīgas, bet dzeltenā – neitrālas dienas), lai es vienmēr atcerētos, kad plānot prezidenta ceļojumus, viņa publiskās uzstāšanās vai sarunas ar ārvalstu līderiem,» rakstīja Dons Rīgans.
Par to, kādas bija tieši paša prezidenta attiecības ar astroloģiju, vēsture klusē. Taču, iespējams, Dons Rīgans un amerikāņu tauta būtu ļoooti pārsteigta, uzzinot, ka pats Reigans varētu kļūt par talantīgu astrologu. Un, iespējams, astroloģiskās informācijas izmantošana varēja būt ne tikai pirmās lēdijas iniciatīva.
(Uz astroloģiskām interesēm un dotībām Ronalda Reigana kartē norāda vairāku kombināciju kopums: Saule Ūdensvīra zīme, Urāns kā dzimšanas valdnieks, plus Urāna un Merkura konjunkcija. Katra atsevišķi šī kombinācija var nozīmēt daudz ko, bet šādā apvienojumā iezīmē interesi par astroloģiju. Vēl Urāns kā dzimšanas valdnieks nenoliedzami personībai piešķir oriģinalitāti, novatoriskas idejas un revolucionāras domas, tāpēc nav arī brīnums, ka lielāko daļu savas prezidentūras Reigans veltīja cīņai pret komunismu un sagatavoja augsni Padomju Savienības sabrukumam.)
RONALDA REIGANA ASTROLOĢISKAIS CV
Saule – Ūdensvīrā (personības kodols, «ego»).
Mēness – Vērsī (emocijas, iekšējā pasaule).
Merkurs – Mežāzī (prāts, domas, uztvere, komunikācija).
ASC – Strēlniekā (ascendents jeb ārējais tēls un izpausmes).
*
Dzīves fakti
* Ronalds Vilsons Reigans bija četrdesmitais ASV prezidents (1981–1989), kā arī trīsdesmit trešais Kalifornijas gubernators (1967–1975).
* Dzimis Ilinoisas štatā, Reigans pagājušā gadsimta 30. gados pārcēlās uz Losandželosu Kalifornijas štatā. Viņš bija aktieris, aktieru ģildes (SAD, «Screen Actors Guild») prezidents, kā arī «General Electric» (GE) pārstāvis.
* Politisko karjeru viņš sāka tieši laikā, kad strādāja GE. Sākotnēji Reigans bija Demokrātu partijas biedrs, bet 1962. gadā, kad viņam bija 51 gads, pievienojās Republikāņu partijai.
* 1964. gadā, pēc saviļņojošas runas, kurā tika sniegts atbalsts Berija Goldvotera kandidatūrai uz ASV prezidenta krēslu, Reigans tika pārliecināts pieteikt savu kandidatūru uz Kalifornijas gubernatora amatu. Divus gadus vēlāk viņš to ieguva, kā arī 1970. gadā atkārtoti tika ievēlēts šajā amatā. 1968. gadā Reigans pirmo reizi startēja uz ASV prezidenta amatu, bet priekšvēlēšanās zaudēja. Arī 1976. gadā viņš zaudēja jau priekšvēlēšanās, bet 1980. gadā viņš ne tikai uzvarēja priekšvēlēšanās, bet arī prezidenta vēlēšanās.
* Reigans aizstāvēja konservatīvus uzskatus politikā un ekonomikā un deva lielu ieguldījumu padomju impērijas sabrukumā.