Tuvākajā laikā mēs būsim izšķirošas izvēles priekšā un Latvija kā valsts stāvēs krustcelēs: viens būs mīlestības un piedošanas, otrs agresijas un posta ceļš. Bet katra cilvēka dzīvē 2015. gadā svarīgākais būs saglabāt līdzsvaru starp garīgo un materiālo pasauli.
Ko 2015. gads mums sola no bibliskās numeroloģijas skatpunkta, skaidro astropsiholoģe, numeroloģe, biedrības «Selēna Plus» dibinātāja Alla Bilde.
Skaitļa 2000 numeroloģija nozīmē gaidīšanu. Tātad gaidām to, kas saistīts ar cipara 15 simbolismu, bet dzīvojam astotnieka vibrācijās, jo skaitļa 2015 numeroloģiskais kods ir 2+1+5=8. Tātad – ir svarīgi noskaidrot ciparu 15 un 8 simbolisko jēgu.
Dievmātes zīmē
«Kristietībā ciparam 15 piemīt īpaša, apslēpta jēga, kuras mistiskā nozīme atklājas Dievmātes kultā. Tajā ir apslēptas vairākas metafiziskas idejas – mūžīgā un laicīgā, pasaulīgā un dievišķā, harmoniskas vienotības, glābšanas misijas, grēku izpirkšanas upura un mūžīgās dzīves. Šīs idejas saistītas ar Kristus misiju, kas tiek realizēta ar Dievmātes Marijas – cilvēces aizbildnes – starpniecību,» stāsta Alla Bilde.
Augusta vidū visi ceļi ved uz Aglonas baziliku, kur 15. datumā pulcējas tūkstošiem cilvēku no visas Austrumeiropas, lai svinētu Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētkus. Cilvēki tic, ka tieši šeit viņi saņems grēku piedošanu un svētību. Kristietības rituālos īpaša nozīme ir krustam, ar kura starpniecību cilvēks saņem svētību no Dieva. Latīņu krusts (Dzīvības krusts, Ciešanu krusts, «crux Immissa») kā grafisks attēlojums bibliskajā numeroloģijā atbilst ciparam 15, stāsta Alla Bilde. Kā zināms, krusts no aizvēsturiskiem laikiem gandrīz visās pasaules kultūrās kalpo kā aizsardzības simbols.
Palūkosimies tālāk: rožukronis («rosarium») ir lūgšanas veids, kurā izmanto īpašas lūgšanu krelles. Rožukroņa būtība ir lūgšanā izdzīvot Jēzus Kristus dzīvi, vienlaikus lūdzot viņa mātes, Vissvētākās Jaunavas Marijas aizbildniecību. Turklāt apļveida kustība, virpinot rokā krelles un skaitot lūgšanu, apzīmē arī Visuma vienotību. Rožukroņa krelles, kurās ir 15 lieli un 150 mazi «zirnīši», plaši izmanto dominikāņi, kas 17. gadsimtā Latvijā uzcēla Aglonas baziliku. «Jāteic, ka arī mūsdienās dominikāņu baznīcai ir īpaša starpnieka loma cilvēku un Dievmātes Marijas attiecībās. Dominikāņu klosterī Maltā ir reljefs ar Dievmātes seju, kas vairāk nekā 15 gadus nepārtraukti raud asiņainas asaras. Neviens nezina, kāpēc Dievmāte raud, bet tās radītais iespaids ir neaizmirstams. Asinis vienmēr ir upurēšanās, ciešanu un samierināšanās simbols. Tas viss liecina par svētību un piedošanu katram no mums kā galveno dzīvības faktoru.»
Maģiskie cipari 8 un 15
Turpinot skaidrot skaitļa 15 maģiju, Alla Bilde cita starpā atzīmē, ka Eiropas Savienībā (ES) Latvija iestājās 2004. gada 4. maijā (4+5+2+4=15), un ar to saista vēl citas norises. Senās Krievzemes astroloģiskajos priekšstatos 15 ir sinodiskā mēneša cikla puse, respektīvi, dienu skaits (sinodiskais mēnesis ilgst 29,5 dienas. Tas ir Mēness cikls no viena jauna Mēness sākuma līdz nākamajam jaunam Mēnesim). Šis cipars saistīts ar augstāko eņģeļu spēka izpausmi, kas «iekustina» Mēnesi un Sauli. Un, kā izrādās, arī politiskos notikumus Latvijā, piebilst Alla Bilde. Viņa citē sestā (1+5=6. Un atkal parādās cipars 15) Latvijas prezidenta – Vairas Vīķes-Freibergas – atziņu: «Lai gan es neesmu māņticīga, man jau sen ir radies priekšstats, ka pilnmēness patiesi ietekmē noteiktus notikumus Latvijas politikā.» («Radio SWH», 20.03. 2006.)
«Īpaša sakrāla jēga piemīt skaitlim 21 kā ciparu 15 summai un tās bāzes cipara 6 kopējai summai (15+6=21). Kalendāros, kas reglamentēja sengrieķu baznīcas dzīvi, katra mēneša 21. diena tika īpaši izcelta. Krievu tradīcijā tai ir noteikta funkcionāla jēga Lieldienu rituālos. Par augsto spēku, kas piemīt šim skaitlim, vēsta arī slavenais Aleksandra Puškina stāsts «Pīķa dāma».
Gribētos teikt, ka 2015. gadā ikvienam cilvēkam ir svarīgas katra mēneša 15. un 21. Mēness dienas. Tās noteikt ir vienkārši: 15. Mēness diena ir pilnmēness laikā (piemēram, 5. janvārī). Savukārt 21. – sešas dienas pēc tās (precīzu Mēness dienu sākumu varat skatīt «Praktiskās Astroloģijas» Dārzkopības kalendārā – aut.). Īpaši svarīga šajās dienās ir garīga attīrīšanās. Jogas, kā arī senkrievu terapijas tradīcijas šajās dienās paredz atteikšanos no ēdiena, vēlams dzert tikai tīru ūdeni.» Alla Bilde iesaka visiem atcerieties svētkus, kas veltīti Dievmātei – 25. martā, 15. augustā, 21. jūnijā un 21. novembrī. Galvenie šo dienu vēstījumi ir piedošana, radīšana, svētība.
«Runājot par otru 2015. gada būtisko skaitli – 8, vēlos uzsvērt, ka cipars 8 pārvalda praktiskās darbības. Cilvēkiem tas ir vajadzīgs, lai realizētu idejas un veicinātu labklājību. Astoņnieks simbolizē atbildību, apdomību, naudas apgrozību, atzīšanu, varu, ambīcijas, maksimālismu. Astoņnieks mūs apvelta ar lielākām adaptācijas spējām, izturību pret stresu un iespēju ātri atgūties no nepatīkamām situācijām, principialitāti un skaidru spriestspēju. Astoņniekam nauda ir prece. Bet – kāda prece, ja savas nacionālās valūtas mums vairs nav?» retoriski vaicā Alla Bilde un skaidro: «Vērtspapīri, uzņēmumu akcijas, valsts obligācijas, zemes sertifikāti, vekseļi, zelts, sudrabs, dzintars. Pareizi izmantota enerģija, kas vērsta uz radīšanu un attīstību, dos iespēju sākt uzņēmējdarbību un realizēt jaunas idejas. Pareiza skaitļu 15 un 8 vibrāciju kombinācija veidosies, saglabājot līdzsvaru starp materiālo un garīgo.»
Ko darīt, lai mēs 2015. gadā būtu laimīgi? Alla Bilde citē Antuāna de Sent Ekziperī lūgšanu: «Kungs, es nelūdzu brīnumus un vīzijas, es lūdzu spēku ikdienai! Māci man mazo soļu mākslu. (..) Palīdzi man pašreizējo brīdi uztvert kā vissvarīgāko un pēc iespējas labi izdarīt to, kas man paveicams tūlīt.»
Lūkojoties nākotnē
«Ielūkojoties Latvijas vēsturē, redzam vairākas uzkrītošas tendences,» turpina Alla Bilde. Pirmā tendence: režīmu maiņa. 1917.–1918. gadā sabruka Krievijas impērija un varu sagrāba boļševiki. Izšķirošā loma šajos vēsturiskajos notikumos bija latviešu sarkanajiem strēlniekiem 1991. gadā sabruka Padomju Savienība, un atkal jau Baltijas valstis šajos notikumos «spēlēja pirmo vijoli». Abos gadījumos notika īpašuma un zemes pārdale, bet atšķirībā no citām padomju republikām 20. gadsimta nogales notikumi Baltijā pagāja bez masveida asinsizliešanas. Otrā: bieža varas maiņa. Otrajā Latvijas Republikā teju ik pēc diviem gadiem mainās valdība, kas liecina par politiskas stabilitātes trūkumu. Trešā: tiekšanās iekļauties savienībās un apvienībās. «Kādreiz bijām Padomju Savienības, tagad Eiropas Savienības sastāvā. Turklāt ir nonivelētas tradicionālās valstiskuma pazīmes: teritoriālā vienotība, neatkarīga valsts banka, sava valūta, vienota daudznāciju tauta. 2015. gadā Latvijā ir konstitucionāla valdība ar aizsardzības un policejisku sistēmu un divu kopienu sabiedrība.
Un, lūk, no 2015. gada 1. janvāra līdz 30. jūnijam Latvija ir ES prezidējošā valsts. Latvijas valstij šajā laikā ir 96 gadi, kas numeroloģiski veido 9+6=15. Tāpat kā Latvijas iestāšanās ES datums.» Alla Bilde uzskata, ka tas liecina par Latvijas kā miera un līdzsvara nesējas misiju. Tomēr skaitlis 15 atspoguļo arī upurēšanos mūžīgas dzīves vārdā un izvēli starp labo un ļauno. Tātad mūsu priekšā ir divi ceļi – mīlestības, ko norāda Dievmāte, un mīlestību noliedzošais agresijas un kaislību ceļš.
«Okultisti skaitli 15 redz kā enerģētisku virpuli ar divējādu dabu. Virpulis virzās pa spirāli, bet ar šādu kustības formu ir saistīts astotnieks,» stāstu turpina Alla Bilde. Izrādās, ka Latvijas ģeogrāfiskais centrs atrodas koordinātu punktā: 56N57, . Un tā numeroloģiskais kods ir 8 (5+6+5+7+2+4=35=8). Vārdiem Latvija un Latvijas Republika ir numeroloģiskais kods 8. Savukārt jogi uzskata, ka dzīvības enerģija ķermenī virzās pa astotnieka shēmu. Tāpēc cilvēks, esot lūgšanu transā, sevī sajūt gaismu. Varbūt sagadīšanās pēc (bet varbūt nē) ES padome Latvijā izvietojusies Nacionālās bibliotēkas ēkā, ko dēvējam par Gaismas pili. Jebkurā gadījumā 8 – tas vienmēr ir jauns sākums, kas ietver sevī atteikšanos no iepriekšējām neveiksmēm un miera iemantošanu.
«Interesanti, ka Latvijas premjerministre un arī Eiropas Padomes priekšsēdētāja Laimdota Straujuma ir 13. Latvijas premjerministrs. Šis skaitlis nozīmē upurēšanos, par ko liecina arī viņas dzimšanas skaitlis 24.02.1951. (2+4+2+1+9+5+1=6=15!!). Savukārt Andris Bērziņš – bijušais komunists un miljonārs – ir astotais Latvijas prezidents. Tas nozīmē, ka astoņnieka enerģija Latvijā ir īpaši spēcīga.
Latvijas kā EP prezidējošās valsts izvirzīto prioritāšu sarakstā ir konkurētspējīga, digitalizēta un integrēta Eiropa, bet tajā nav Eiropas stabilitātes un mierīgas līdzāspastāvēšanas, tāpēc būs jāizvēlas starp diviem astoņnieka jēdzieniem: grieķu «dzemdēt» un hetu «nāve». Par laimi, astoņnieka enerģija ir likteņa enerģija ar tās neatvairāmību – pati Temīda kā taisnīguma princips,» saka Alla Bilde.