Viņš joprojām ir dzīvs. Viņa dziesmas turpina skanēt, mantinieki pelna miljonus, fani dievina. Ir kapavieta, ir piemiņas pasākumi, taču publikas uzkurināšanai laiku pa laikam tiek piemesta mistikas pagalīte – varbūt rokenrola karalis tomēr nav miris?
«Pirms Elvisa nebija nekā,» sākot stāstu par pasaulslaveno mūziķi, mediji gandrīz vienmēr citē šos Džona Lenona vārdus. Protams, Elviss Preslijs rokenrolu neradīja, toties pārliecinoši uznesa to viļņa virsotnē. Vēl šodien dēvējam viņu par rokenrola karali. Raugoties uz viņa astroloģisko karti, redzams, ka mūziķim piemitušas gan lielas darba spējas (dubulta Mežāža zodiaka zīmes ietekme, tajā atrodas Saule, kas parāda cilvēka personības kodolu jeb ego, un Merkurs, kas atbild par domāšanu, interesēm un komunikāciju), gan tiekšanās pēc panākumiem un karjeras, gan radošais gars (Mēness Zivju zīmē, uzsvērta astroloģiskās kartes radošā 5. māja un 10. karjeras mājā Neptūns, kura pārziņā cita starpā ir dažādas mākslas nozares, ieskaitot mūziku).
No elektriķa pretī mūzikas virsotnēm
Rokenrola karaļa biogrāfijas bērnības posms ne ar ko īpašu neizceļas. Kā jau daudzi muzikāli zēni, arī Elviss bērnībā dziedāja korī un vēlāk piedalījās jauno talantu konkursā. Kā balvu tēvs viņam uzdāvāja akustisko ģitāru, taču desmitgadīgais puika par instrumentu īpaši nepriecājās. Bet, kā smejies – dāvātam zirgam zobos neskatās. Elviss ņēma to rokās un iemācījās piespēlēt blūza un gospeļu dziesmās. (Viņa astroloģiskās kartes 3. mājas aktivitāte norāda uz to, ka Elvisa dzīvē bērnības periods ir nozīmīgs, un ar šādu novietojumu nereti agrās jaunības intereses dzīves gaitā attīstās un dažkārt cilvēka hobijs pārvēršas profesijā.)
Pēc skolas beigšanas Elviss strādāja par kravas automašīnas šoferi, bet vēlējās kļūt par elektriķi, tāpēc vakaros sāka apmeklēt kursus. Tad kādu dienu 1953. gadā Elviss nolēma iedziedāt dziesmu, jo gribēja ar šādu dāvanu iepriecināt mammu. Memfisas ierakstu studijā samaksājis četrus dolārus, viņš iedziedāja divas dziesmas – «My Happiness» un «That’s When Your Heartaches Begin».
Studijā viņš atgriezās nākamā gada janvārī, lai ierakstītu vēl dažas dziesmas, un šoreiz satika studijas īpašnieku Semu Filipsu, kam bija liela ietekme viņa sākotnējā dziedātāja karjerā.
Tālākie ierakstu mēģinājumi nebija diez ko veiksmīgi, bet 1954. gada jūlijā Elviss izmēģināja mazliet paātrinātā tempā iedziedāt Artūra Kradapsa dziesmu «That’s All Right». Tā Elviss tika pie pirmā singla. Dziesmai nebija lielu panākumu – ASV dienvidu štatos to uzskatīja par pārlieku kantri stilā ieturētu, savukārt citviet radio darbiniekiem tā šķita pārlieku «melnādaina». Tomēr drīz dīdžeji saprata, ka šī mūzika piesaista publiku.
Šarms, seksapīls un dziesmas, kas «paņem»
Dažus gadus vēlāk Elviss iepazinās ar menedžeri Tomu Pārkeru, kas panāca, ka viņa klients noslēdz līgumu ar vienu no tolaik pasaulē lielākajām sakņu ierakstu kompānijām «RCA Records». Tas savukārt Preslijam pavēra ceļu uz iespējām uzstāties televīzijā.
Jaunatne bija sajūsmā, jo no Preslija staroja šarms un seksapīls. (Dziedātāja astroloģiskajā kartē vīriešiem tik svarīgais Marss atrodas Svaru zodiaka zīmē. Šajā stāvoklī tas pavājināts, tomēr piešķir šarmu, spēju labi izskatīties un vēlmi saposties. Savukārt lielā Mežāža zīmes ietekme dod arī seksapīlu.) Viņš paņēma publiku ar savu jauneklīgumu un dziedājuma manieri. Taču ASV cenzūrai, ai, kā nepatika šis jauneklis. Pat līdz tam, ka viņa uzstāšanās Eda Salivana raidījumā kļuva par bargās cenzūras paraugstundu – dziedātājs tika rādīts tikai līdz viduklim, lai skatītāji nevarētu redzēt viņa gurnu kustības. Producenti uzskatīja tās par nepiemērotām, lai izrādītu plašai auditorijai.
Savukārt Frenks Sinatra reiz pat atļāvās izteikties, ka mūzika, ko dzied Elviss, ir «pēc puvuma smirdošs, dzimumtieksmi rosinošs līdzeklis, kas gandrīz pilnībā negatīvi un graujoši ietekmē jauniešus».
Taču klausītāji domāja citādi. 1956. gadā dziesma «Heartbreak Hotel» astoņas nedēļas turējās ASV populārāko dziesmu sarakstu pirmajās vietās. Nākamajos gados turpat ierindojās arī vairāki albumi.
Preslija menedžeris virzīja Elvisu arī kino virzienā. Taču tie bija viduvēji mūzikli, kam panākumus nodrošināja vienīgi Preslija piedalīšanās. Bet par kinozvaigzni viņš tomēr nekļuva. (Viedokļi par atslēgas vārdu «kino» astroloģijā atšķiras. Savulaik to ierindoja Urāna aizbildniecībā kā tehnoloģisku jaunumu, vēlāk «piekabināja» arī Neptūnam – kā pārdodamus sapņus un ilūzijas. Preslija kartē Urāns atrodas 5. radošajā mājā, taču ir ar saspringtiem aspektiem, kas rada problēmas. Līdz ar to varam pieļaut, ka kino nebija gluži tā joma, ar ko Preslijam jānodarbojas. Šajā sektorā skata arī mīlestības tēmu, un atbilstoši astroloģiskajai kartei sirdslietās mūziķim varēja būt raibi piedzīvojumi, taču partnere vajadzīga stabila un ar statusu. Viņš ilgus gadus bija kopā ar vienu sievieti, un par iespējamām dēkām ziņu nav.)
Lakoniski par sirdslietām
Par Elvisa Preslija sirdslietām mediji daudz neraksta. Pārsvarā tiek minēts fakts, ka viņš no 1967. līdz 1973. gadam bija precējies ar Priscillu Beljē, ar kuru pirms tam draudzējās vairākus gadus. Abu laulībā piedzima meita Lisa Marija.
Sieva centās viņu pasargāt no nepareizajiem draugiem, alkohola un narkotikām, bet pēc šķiršanās neviena glābēja vairs nebija... 70. gados Elvisa Preslija veselība pasliktinājās bīstamā dzīvesveida, zāļu un sliktas pārtikas dēļ, viņš sāka apvelties miesās. 1973. gada oktobrī Preslijs izšķīrās no Priscillas un nonāca slimnīcā, kur viņam tika konstatētas visdažādākās kaites – plaušu karsonis, plaušu plēves iekaisums, resnās zarnas kaites un hepatīts. Viņam izdevās atlabt, un decembrī viņš turpināja darbu studijā un uzstājās koncertos, bet turpmākajos gados slimnīcā nonāca aizvien biežāk.
Pēdējais Elvisa koncerts notika 1977. gada 26. jūnijā. Savas nāves dienā 16. augustā viņš bija palicis nomodā līdz septiņiem no rīta un pēc tam devās pie miera. Pēcpusdienā draudzene Džindžera Alena viņu atrada vannasistabā bezsamaņā guļam uz grīdas. Viņš tika nogādāts slimnīcā, taču bija par vēlu. Sākotnējā diagnoze bija sirdslēkme, bet sekcijas rezultāti lika domāt, ka pie vainas narkotiskās vielas. Pēc gadiem viņa ārsts nāca klajā arī ar versiju, ka nāve varētu būt saistīta ar biežiem aizcietējumiem.
Tajā pašā laikā slepeno teoriju piekritēji turpina kultivēt domu, ka Preslijs ir dzīvs, vienkārši atteicies no iepriekšējās dzīves un kaut kur klusi un mierīgi vada savas dienas. Vieni apgalvo, ka viņš rāmi vada vecumdienas kādā Argentīnas fermā, citi ir pārliecināti, ka Elviss pārcēlies uz Austrāliju, vēl citi domā, ka viņš noslēpies britu salu ziemeļos, taču visvairāk, protams, ir patriotu, kuri uzskata, ka mūziķis nemaz nav pametis dzimto Ameriku un dzīvo kaut kur Teksasā, Misūri vai Klinšu kalnu piekājē. 2002. gadā pamatīgu jezgu sacēla Misūri štata psihiatrs Donalds Hinktons, kurš apgalvoja, ka visus šos gadus Preslijs sekmīgi slēpies vietā, kur neviens viņu neiedomātos meklēt – proti, psihiatriskajā klīnikā.
Internetā funkcionē arī pāris mājaslapu, kurās ļaudis, kuri, pēc viņu domām, sastapuši Elvisu, aktīvi apmainās ar jaunāko informāciju – 1991. gadā viņš redzēts Berlīnes centrā, 1996. gadā – Ohaio štatā, 2001. gadā – Kalifornijā, bet pirms pāris gadiem – tirgojam dažādu grupu krekliņus Glastonberijas mūzikas festivālā. Cita starpā eksistē arī šāds ieraksts: «Mēs kopā ar viņu, Amēliju Erhārtu un Hovardu Hjūzu dzīvojam Argentīnā.» Paraksts – Džims Morisons.
(No astroloģiskā viedokļa šāda slēpšanās un slepenības «opcija» ir maz ticama. Uz dzīvi slepenībā vai noslēgtībā, tostarp psihiatriskajā klīnikā, visdrīzāk norādītu Saules atrašanās 12. mājā, bet tās tur nav. Visticamākā nāves versija, raugoties uz Neptūna stāvokļiem, tiešām varētu būt saistīta ar narkotiskām vielām, medikamentiem, infekcijām. Atbilstoši mūziķa kartei, viņam ļoti būtu palīdzējusi garīgā attīstība un ezotērika, bet tai, cik zināms, viņš pievērsās tikai pašā mūža nogalē.)