Astroloģijā praktiski nekas jauns nesākas 1. janvārī, jo eksistē dažādi cikli. Kosmosā viss kustas un mainās, planētas savstarpēji novietojas dažādās pozīcijās un maina savu atrašanos zodiaka zīmēs. Kad to visu saliek kopā, veidojas aina, atbilstoši kurai varam prognozēt tendences.
Patlaban un vēl turpmākajos gados debesīs ir ilglaicīgas kombinācijas, piemēram, saspringts aspekts starp Urānu un Plūtonu, kas norāda uz globālām pārmaiņām, varas transformāciju un visai nemierīgu periodu. Tāpat arī Plūtons ilglaicīgi atradīsies Mežāža zodiaka zīmē (līdz 2024. gadam), kas rosina mainīt ierasto lietu un pasaules kārtību. Secinājums viens – pasaulē miera nebūs.
Lielvaru pārmaiņas
Līdzīgas planetārās kombinācijas cilvēce jau piedzīvojusi, tāpēc ir vērts atskatīties pagātnē, lai saprastu, kā tās darbojas.
Kad Plūtons atradās Mežāzī 16. gadsimtā, Eiropā sākās reformācijas kustība, bet spāņu kolonizatori iznīcināja trīs lielas kultūras: acteku, maiju un inku. Savukārt 18. gadsimtā (Plūtons Mežāzī 1762–1777) veidojās jaunas politiskās un ekonomiskās struktūras. Krievijā Katrīnas II valdīšanas sākumā bija pirmais Krievu–turku karš (1768–1774), kurš izcēlās, saskaroties abu valstu interesēm pie Melnās jūras. Asiņaino politisko notikumu rezultātā Katrīna II uzsāka plašas reformas. Valstī tika sāka profesionālas administrācijas veidošana. Nopietni un pasaules vēsturē svarīgi notikumi risinājās arī Amerikā. 18. gadsimta vidū Apvienotā Karaliste no Francijas ieguva Kanādu un daļu Luiziānas. Kolonijās sāka veidoties kapitālisma iekārtas principi. Nesaskaņas starp kolonijām un Apvienoto Karalisti pieauga, un masu nemieri pārauga Neatkarības karā (1775–1783). 1776. gada 4. jūlijā ASV pieņēma Neatkarības deklarāciju (kad ar Francijas līdzdalību bija sakauta Apvienotās Karalistes armija). Ar šo dokumentu tika pasludināta koloniju neatkarība no Lielbritānijas, un kolonijas izveidoja savienību.
Arī pašreizējā ciklā ir notikušas dažādas globālas pārmaiņas. Teju vai līdz ar Plūtona ieiešanu Mežāža zīmē par ASV prezidentu tika ievēlēts Baraks Obama, kurš ir pirmais melnādainais ASV prezidents, un tolaik nenoliedzami nāca ar jaunām vēsmām un idejām. Arī traģiskos Ukrainas notikumus, Krimas aneksiju un Krievijas agresīvo ārpolitiku varam iekļaut Plūtona ietekmes zonā.
Otra ilglaicīgā kombinācija ir negatīvs aspekts (kvadrāts) starp Plūtonu un Urānu.
Urāns mundānajā (jeb valstu) astroloģijā atbild par revolūcijām, jaunām sabiedrības tendencēm, dumpīgumu, jaunām vajadzībām u.tml. (Interesanti, ka Urāna atklāšanas laiks sakrīt ar revolucionārajām vēsmām Eiropā 18. gadsimta beigās, ko aizsāka Anglijas industriālā revolūcija. Kā jau zinām, tajā periodā parādījās jaunas tehnoloģijas, piemēram, tvaika mašīnas, cilvēki sāka izmantot jaunus energoresursus: petroleju, akmeņogles.)
Atskatoties uz iepriekšējiem Plūtona–Urāna kvadrāta periodiem, varam minēt kaut dažus politiskos faktus: 1887. gadā Amerikā tapa tā dēvētais Douza akts, kas paredzēja atņemt indiāņiem lauksaimniecībai derīgās zemes; 1933. gadā Vācijā pie varas nāca Ādolfs Hitlers, tika aizliegtas visas partijas, izņemot nacistu partiju, sākās nacisma ideoloģijas propaganda; 1934. gadā Latvijā notika Kārļa Ulmaņa valsts apvērsums.
Arī šī planetārā kombinācija pastiprina gan cīņu par varu, gan resursiem, gan vēlmi pēc pasaules pārdales. Šīs tendences turpināsies arī 2015. gadā.
Jupitera aizgādībā
Astroloģijā katram gadam ir sava valdošā planēta, un 2015. gads aizritēs Jupitera aizgādniecībā. Tas tiek dēvēts par «lielo labvēli», kas nodrošina veiksmi, ļauj uzkrāt viedumu, taču dažkārt veicina arī pārmērības. Gada valdniekam gan ir vairāk simboliska nozīme, un konkrētās norises jāskata konkrētos horoskopos. Gada valdnieku «sarakstā» ir tikai septiņi debesu ķermeņi un nav iekļautas transsaturna planētas – Urāns, Neptūns, Plūtons (kam astronomi salīdzinoši nesen atņēma planētas statusu, pārdēvējot par pundurplanētu). Planētu–gada valdnieku saraksts un tulkošana saglabājusies no tiem laikiem, kad astrologi strādāja ar tā dēvēto septeneri, savos skaidrojumos izmantojot Sauli, Mēnesi, Merkuru, Veneru, Marsu, Jupiteru un Saturnu.
Praktiski gandrīz visu debess ķermeņu nosaukumi ir saistīti ar mitoloģiju. Jupiters romiešu mitoloģijā bija dievu valdnieks un varenākais no visiem. Viņš (tāpat kā grieķu Zevs) tika godināts kā debesu un pērkona dievs, kas pārvalda laika apstākļus. Jupitera uzraudzībā bija arī labā un ļaunā izpausmes uz Zemes. Bet svarīgākais Jupitera darbs bija izdot likumus, rūpēties, lai dievi un cilvēki ievērotu noteikto kārtību. Jupiters bija taisnīgs, sargāja tos, kas viņam deva zvērestus, un vēroja, lai zvēresti tiktu pildīti.
Astroloģijā par planētu aizbildniecības perioda sākumu tiek uzskatīts tā dēvētais pavasara punkts jeb Saules nonākšana Auna zodiaka zīmē, kas sakrīt arī ar astronomisko pavasara iestāšanos. Šogad tas notiks 21. martā plkst. 0.45. No gada sākuma līdz 11. augustam planēta atradīsies Lauvas zodiaka zīmē, bet līdz gada beigām Jaunavā.
Jupiters Lauvas zodiaka zīmē veicina tieksmi attīstīties, piešķir optimismu un pārliecību par savām spējām, taču pretī vēlas saņemt apbrīnu un novērtējumu. Savukārt Jaunavas zodiaka zīmē Jupiters ir pazemināts. No vienas puses, tas nav slikti, jo cilvēki ciena darbu. Tomēr Jaunavas pedantiskums un detalizētā pieeja var nonākt pretrunā ar Jupitera tendenci uz paplašināšanos un vērienu.
Jābūt apdomīgiem
No pagājušā gada nogales līdz 7. aprīlim Jupiters atrodas retrogrādajā (atpakaļejošā) kustībā, kas var rosināt uz pārmērībām, savu spēju un iespēju nepareizu novērtējumu, kā rezultātā bremzējas veiksmes momenti. Valda vispārējs uzskats, ka retrogrādā Jupitera laiks nav veiksmīgs uzņēmējdarbībai, taču skaidrs, ka mēs nevaram mēnešiem atlikt nedz biznesa darījumus, nedz firmu reģistrāciju. (Kā reiz teica kāds kolēģis: «Nejēga var sabojāt pat vislabāko datumu.») Viens pats Jupiters nevar nedz pacelt, nedz nogremdēt. Jāskata situācija detalizēti – gan konkrētie datumi, gan cilvēka, gan firmas horoskops. Tomēr retrogrādā Jupitera laikā jābūt apdomīgiem un viss jāizvērtē vairākkārt. Tāpat arī šajā gadā jāpievērš uzmanība periodiem, kad retrogrādajā stāvoklī atradīsies Merkurs:
* no 21.01. līdz 11.02. (Ūdensvīra zīmē);
* no 19.05. līdz 12.06. (Dvīņu zīmē);
* no 17.09. līdz 9.10. (Svaru zīmē).
Tas ir laks, kad var rasties dažādi pārpratumi, jukas, nesaprašanās, kad nav vēlams plānot svarīgus darbus un atvērt uzņēmumus. Tomēr šim vispārējam uzskatam pilnībā piekrist nevarētu. Prakse rāda – ja uzņēmums darbojas izglītības, kursu, projektu, izdevējdarbības (periodikas), valodniecības sfērā, tad arī šiem periodiem nav ne vainas.
Tendences Latvijā
Aplūkojot tieši Latvijas valsts astroloģisko karti, redzams, ka gada pirmā puse (apmēram līdz maija beigām) solās būt nemierīgāka. Vairāk valdīs emocijas, varas lēmumi var būt mainīgi. Problēmas visdrīzāk skars tādas jomas kā valsts pārvalde, veselības aprūpe, aizsardzība (bruņotie spēki), iespējami darba ņēmējiem nelabvēlīgi lēmumi. Tajā pašā laikā labvēlīgs periods izglītības, kultūras, bērnu un jaunatnes, sporta jautājumu risināšanai, kā arī dažādiem sakariem ar ārvalstīm. Sākot no maija beigām/jūnija sākuma, daudzās jomās iespējama bremzēšanās, taču ir iespējas ielikt labus pamatus ilgtermiņa pasākumiem. No jūnija izglītības, kultūras, bērnu un jaunatnes, sporta jautājumu risināšanai un dažādiem sakariem ar ārvalstīm vairs nav tik labs periods, tad situācijas var kļūt mainīgas, neprognozējamas, amatpersonu lēmumi pēkšņi un nepamatoti. Grūtības var izjust nekustamā īpašuma un finanšu sektors. No šī laika arī iespējama nestabilitāte un pēkšņi strīdi valdībā.
Šobrīd Valsts prezidenta vēlēšanu datums vēl nav zināms, tāpēc nav iespēju analizēt konkrēto dienu. Taču Latvijas valsts horoskopā redzamās kombinācijas mudina domāt, ka sacensībā uz augsto valsts amatu konkurēs vīrietis un sieviete. (Un vīrieša izredzes, pēc vispārējām kombinācijām, izskatās labākas.)
Kazas gada solījumi
Svētku nekad nevar būt par daudz, un, ja ir vēlme, tad varam pēc austrumnieku tradīcijām nosvinēt Zaļās (zilās) koka kazas gadu, kas sāksies 19. februārī plkst. 1.47.
Kaza pēc austrumnieku skaidrojuma ir radošs, māksliniecisks, zinātkārs, kaprīzs un spītīgs dzīvnieks. Tāpēc paredzamas gan radošas aktivitātes, gan badīšanās.
Nākamā gada stihija ir koks, bet zaļās un zilās krāsas sajaukums simbolizē mūsu planētu, sākotni, nākotnes cerības, kosmiskus attālumus un klajumu pār bezdibeni. Kazas gadā dominēs spītīga virzīšanās uz priekšu, mērķtiecība un neatlaidība. Koks nozīmē tiekšanos uz augšu, par spīti vējiem, sniegam, sausumam. Virzoties augšup, koks neaizmirst iepriecināt ar ziediem un lapām, dāvāt skābekli, pabarot ar augļiem un nobriedināt sēklas dzīvības turpināšanai. Tas cieši turas zemē, bet vienmēr skatās debesīs, vēsta žurnāla «Praktiskā Astroloģija» speciālizlaidums 2015. gadam.
Pucējamies un ballējamies!
Lai nākamā gada valdnieci Kazu noskaņotu pret sevi labvēlīgi, ir jāievēro noteikti rituāli. 2015. gada saimnieces mīļākās krāsas ir zaļa, zila, gaiši zila, tirkīza krāsa un violetie toņi. Tērpā droši var izmantot arī pelēko un balto krāsu. Kaza novērtēs arī gaiši brūnu siena, rozā un oranžas puķu krāsas. Turklāt atcerieties, ka Kazai patīk dabiski materiāli – lins, samts, zamšs, vilna, kašmirs, āda. Izvēlieties rotas ar dārgakmeņiem zilganā vai zaļganā krāsā: briljantu, topāzu, safīru, akvamarīnu. Kosmētikai jāakcentē dabisks skaistums un izcila veselība.
Kaza vēlas, lai mēs austrumnieku jauno gadu sagaidītu ar oriģinalitāti un zināmu noslēpumainību.
Galdautam un salvetēm, kā arī traukiem vajadzētu būt zaļā vai zilganzaļā nokrāsā, turklāt traukiem un galda piederumiem vajadzētu būt vienā stilā. 2015. gadu derētu sagaidīt ar veģetāriem ēdieniem, nevis gaļas delikatesēm. Dzeriet dabiskus pašmāju vīnus. Izvēlieties pieneņu, ceriņu, aveņu, zemeņu vai ābolu vīnu. Konjaku, viskiju un degvīnu atstājiet citai reizei.