ASTROLOĢIJA: Kādi dārgakmeņi der katrai horoskopa zīmei?

© f64

Dārgakmens ir kā sīks piliens, kurā koncentrējies Visuma bezgalība, dzīvās dabas mutuļojošais spēks, žilbinošā Saule un biedējošās okeāna dzīles. Viss vienā lāsē!

Kopš senseniem laikiem Rietumu, Indijas, Ēģiptes un Mezopotāmijas civilizācijas ticēja, ka ar dārgakmeņu palīdzību iespējams ietekmēt likteni. Senatnē dārgakmeņu īpašības pētīja izglītoti astrologi un alķīmiķi. Vēsture rāda – dārgakmeņiem piemīt maģisks spēks, kas dažreiz sargā savus īpašniekus, nesot tiem veiksmi un panākumus, bet citkārt padara sava nēsātāja dzīvi nepanesamu un reizēm pat atņem to. Liktenīgās dārglietas aiz sevis atstājušas arī ne mazums asiņainu pēdu.

«Meiteņu labākie draugi»

Viņas kino tēli, seksapīls un sievišķīgi apburošās manieres joprojām ir Holivudas laiskās un izšķērdīgās dzīves etalons. Platīna krāsas cirtas, koši sarkanas lūpas, zīda un samta kleitas ar dziļu dekoltē, mežģīņu cimdi virs elkoņa, kažokādu manto, kruzuļaini boa un daudz, daudz briljantu. To stiklaini baltajā gaismā Merilina Monro (1926–1962) pati izskatījās kā dārgakmens – viņa aizvien ir skaistuma un seksualitātes dieviete. Slavenā replika «Meiteņu labākie draugi – briljanti» pieder Monro varonei no filmas «Džentlmeņi izvēlas blondīnes» (1953.). Pati aktrise vienmēr uzsvēra: «Sievietes ir pelnījušas tiesības mirdzēt.» ASV Juveliermākslas akadēmija par kaislību pret dārgakmeņiem Merilinu apbalvoja ar diplomu «Labākajai briljantu draudzenei». Lai peldētu briljantos un varētu tos bieži mainīt, leģendārā kinodīva nolēma dārgās rotaslietas īrēt. Tieši viņa iedibināja šo tradīciju, ko labprāt turpina mūsdienu slavenības. Arī savu briljantu Merilinai bija ne mazums. Viena no dārglietām, platīna kaklarota ar 35 briljantiem un nosaukumu «Mūžības rota», joprojām notur savas pozīcijas pasaules dārgāko dāvanu TOP 10. Šo dāvanu aktrise saņēma no otrā vīra, basketbola zvaigznes Džo Dimadžio. Tomēr laulība ilga tikai kādu gadu, jo basketbolists nespēja izturēt, ka viņa sieva visai pasaulei demonstrē savas kailās kājas un visu laiku ir vīriešu uzmanības centrā. Superdārgie, salti mirdzošie akmentiņi Holivudas skaistuli nepasargāja no narkotikām, atkarības no medikamentiem un miega zālēm, depresijas, vairākiem pašnāvības mēģinājumiem un nāves, pārdozējot barbiturātus, 36 gadu vecumā.

Nežēlīgā sievišķība

Elizabeti Teilori ironiski dēvē par vīru un briljantu kolekcionāri. Turklāt dārglietas viņas dzīvē vienmēr bijušas pirmajā vietā. Teilore bija modes ikona, ko mēs atceramies ar paipalas olas lieluma dārgakmeņiem ap kaklu. Viņa piedzīvoja astoņas kāzas, divas no tām – ar Ričardu Bērtonu, nospēlēja vairāk nekā 60 kino un televīzijas lomas, saņēma divus «Oskarus» un par Kleopatras atveidošanu saņēma rekordlielu honorāru – vairāk nekā miljonu dolāru. Kāda «The New York Times» modes kritiķe rakstīja, ka Teilore nebija nekāda skaistule – īsa, un arī kājas viņai nebija tādas, kādas piemīt seksa simboliem. Toties viņa bija instinktu un traku kaislību sieviete, kura, visiem redzot, savus netikumus nesāja tā, it kā tie būtu tikumi. Viņa valdzināja ar nežēlīgu sievišķību, rakstīja kritiķe.

Briljanti un smaragdi Teilorei bija kas vairāk nekā vienkārši sievišķīga kaislība. Ilgāku laiku pasaules labākie juvelieru nami izgatavoja unikālas rotaslietas speciāli kinodīvai, kas pati modelēja rotu dizainu un izvēlējās dārgakmeņus. Vēlāk viņa izveidoja pati savu namu «Taylor Jewelry», kas izgatavo īpašas Teilores kolekcijas rotaslietas. Atzīti meistari apgalvo, ka rotaļās ar briljantiem dīva ir ne mazāk meistarīga kā uz kino un teātra skatuves. Viens priekšmets no aktrises briljantu kolekcijas ir iegājis vēsturē. 1969. gadā Elizabete Teilore kļuva par īpašnieci pirmajam «Cartier» gredzenam, kura cena pārsniedza miljonu dolāru. Milzu briljants, kas rotāja šo gredzenu, iepatikās leģendārajam grieķu kuģniecības magnātam, miljardierim Aristotelim Onasim. «Zelta grieķis» to gribēja uzdāvināt Žaklīnai Kenedijai, bet pēdējā brīdī sāka skopoties. Akmentiņu, kas svēra 69,42 karātus, nopirka aktieris Ričards Bērtons, lai uzdāvinātu savas sirds pavēlniecei. Gredzenu ar milzīgo briljantu nodēvēja par «Bērtonu-Teilori». Gredzens zvaigžņu pāri nenoturēja kopā – pēc šķiršanās otru reizi viņi apprecējās 1975. gadā, bet kopā pavadīja tikai deviņus mēnešus. Nav brīnums, ka arī Teilores smaržas tika nodēvētas par «White Diamonds».

Tumši zilais lāsts

Keitas Vinsletas varone Roza leģendārajā «Titānikā» ilgus gadus glabā relikviju – briljanta kulonu «Okeāna sirds». Filmas beigās viņa no tā šķiras, efektīgi iemetot milzīgajā ūdens klajumā. Kino dārgakmenim ir īsts prototips – briljants ar mistisku biogrāfiju, kas saviem īpašniekiem atnesa tikai nelaimes un nāvi. Brīnišķais, tumši zilais briljants sirds formā tika izveidots no dimanta, kas tika atrast Indijā 1668. gadā. Pirmajam saimniekam, karalim Ludviķim XIV, to nozaga, otrajam, Londonas baņķierim Henrijam Houpam, tas atnesa bankrotu un dēla nāvi. Mūsdienās briljants zināms ar nosaukumu «Hope Diamond», un šodien tā svars pēc trīsreizējas slīpēšanas ir 45,52 karāti, bet cena ne mazāka par 200 miljoniem dolāru. Kopš 1958. gada tas pieder Smitsona Vēstures muzejam Vašingtonā. Jāteic, ka kaprīzā dārgakmens kopija «Titānikam» neko ļaunu nenodarīja, gluži pretēji – atnesa veiksmi kases ienākumu izteiksmē. Turklāt jaunu elpu ieguva arī pieklususī briljantu mode. Citas rotaslietas – auskari, piespraudes, kurās rotājās kinozvaigzne Keita, bija īstas, un daudzas Holivudas skaistules pēc pirmizrādes steidzās pasūtīt līdzīgas rotas.

Grūti noticēt, bet gadsimtiem ilgi briljants bija tikai un vienīgi vīriešu akmens, ko nēsāja imperatori, karaļi, cari, kņazi un sultāni, kā arī armijas virspavēlnieki un augstmaņi. Sieviešu pasauli briljants iekaroja ne agrāk par 15. gs. Tiek uzskatīts, ka pirmā sevi ar briljantiem izdaiļoja Agnese Sorela – Francijas karaļa Karla VII favorīte. Par savu talismanu briljantu uzskatīja Jūlijs Cēzars, Napoleons, vairāki Francijas karaļi, slaveni rakstnieki, mākslinieki un politiķi. Pie mūsdienu briljantu dievinātājiem pieskaitāmi Eltons Džons, Maikls Džeksons, Toto Kutunjo, Merilins Mensons un Deivids Bekhems. Starp tiem, kas labi nopelna, reklamējot briljantus, ir aktieri Pīrss Brosnans, Oļegs Meņšikovs, dziedātāji Stass Pjeha un Dima Bilans.

Savukārt Holivudas siržu lauzējs Breds Pits savas bijušas mīļotās Dženiferas Anistones dēļ uz brīdi pārvērtās juvelierizstrādājumu dizainerā. Tieši viņš izdomāja, kādi būs pāra laulības gredzeni – veidoti no baltā zelta, divos lokos un nosēti sīkiem briljantiem. Par nožēlu juvelieru nams «Damiani» pēc tam, kad bija izpildījis pasūtījumu, piesavinājās slavenības ideju un sāka ražot Pita gredzenu klonus plašai publikai. Protams, ne jau gredzenu dēļ pāris izšķīrās, bet kaut kas liktenīgs šajā stāstā tomēr ir. Taču ar briljantiem Breds palika draugos – 2012. gadā viņš ar vairāk nekā desmit karātu lielu briljantu bildināja Andželīnu Džoliju.

Gredzens ar indi

15. gs. Itālijā spāņu aristokrātu dzimta Bordžiji bija slavena ar savu politisko ietekmi, kaislībām, dzimtas grēkiem un asinskāri. Šīs dzimtas piederīgajam, Romas pāvestam Aleksandram VI bija vesels štats ķīmiķu, kas gatavoja dažādas indes. Viena no tām – Bordžiju vīns. Ja cilvēks to iedzēra, pēc kāda laika viņam izkrita zobi, sāka izkrist mati un lobīties āda, līdz beigās apstājās elpošana. Interesantākais ir tas, ka, mainot indes devu, varēja izvēlēties laiku, cik ilgi upuris dzīvos. Indīgā komponente iedarbojās tik pakāpeniski, ka nelaimīgais varēja nodzīvot pat gadu pēc Bordžiju vīna baudīšanas. Slavenākie dzimtas slepkavas ir Aleksandra VI dēls Cezāre Bordžija un meita Lukrēcija Bordžija. Ar nevēlamām personām Cezāre izrēķinājās ar iemīļotā gredzena «Bordžiju liesma» palīdzību. Zem rubīna, kas rotāja gredzenu, atradās rezervuārs ar indi, ko upurim nemanot ielēja vīnā. Cezārem piederēja vēl viens zelta gredzens – «Lauvas nags». Nogalināšanas mehānisms iedarbojās sarokošanās laikā. Caur nemanāmu adatu nevēlamās personas ķermenī tika iešļircināta inde. Savukārt viņa māsai Lukrēcijai bija īpašas guļamistabas atslēgas, kurās bija iestrādāti saindēti dzelkšņi. Atslēgas viņa iedeva kaislību lamatās ievilinātam ienaidniekam vai apnikušam mīļākajam, kas, slēdzot durvis, sadūrās un turpat arī nomira.

Auskari, kas nogalināja Puškinu

Kņazi Meščerski no paaudzes paaudzē mantoja ne vien auskarus ar lieliem dimantiem, bet arī ticējumu, kas vēstīja: «Ja šos auskarus uzvilks neuzticīga sieva, ar viņu noteikti kaut kas notiks.» Parasti šo ticējumu svešiniekiem nestāstīja, bet viens no kņaziem to izstāstīja draugam Aleksandram Puškinam. Dzejnieks ticēja mistikai un liktenīgām sakritībām, tāpēc palūdza, lai draugs aizdod viņam auskarus. Viņš bija tik greizsirdīgs, ka nolēma pārbaudīt savu sievu. Tomēr auskari izrīkojās pēc sava prāta, vēsta mistiskais nostāsts. Tie neatklāja Natālijas Gončarovas-Puškinas noslēpumus, bet pavērsa savu maģisko spēku pret viņas vīru. Dažas dienas pēc tam, kad viņa uzvilka liktenīgos auskarus, Puškins tika ievainots duelī un gāja bojā no nāvējošā ievainojuma. Auskari atgriezās pie sava īpašnieka. Tomēr dižais dzejnieks nebija vienīgais to upuris. Pagājušā gadsimta sākumā auskari nonākuši pie Aleksandra Meščerska sievas Jekaterinas. Ģimene neatzina šo laulību, bet tante jaunajai kņazienei pareģoja nelaimes, ko motivēja ar to, ka seno rotaslietu drīkst nēsāt tikai viņu dzimtas pēcteči, bet svešiniekus tie soda. Tā arī notika – negaidīti nomira kņazs Aleksandrs, bet Jekaterinas mīļākais atteicās precēt sievieti, un viņa zaudēja savu stāvokli sabiedrībā. Pēc tam jaunajai sievietei nācās pārciest Oktobra revolūcijas šausmas, arestus, pazemojošu pratināšanu un izsūtījumu. Viņa zaudēja visus savus īpašumus, bet auskarus kaut kādā mistiskā veidā saglabāja un pārdeva tikai pirms nāves. Runā, ka auskari turpina ceļot no viena īpašnieka pie otra, sāpinot un nogalinot viņus.

Kaklarota iznīcina monarhiju

Francijas karalienei Marijai Antuanetei piederēja vairākas liktenīgas rotas. Dimants «Cerība» nebija vienīgais, kas nospēlēja savu lomu viņas dzīvē. Leģenda vēsta, ka pilnībā viņas dzīvi sagrāvusi kaklarota ar milzum daudz briljantiem, skaidriem kā ūdens lāses. Rotu darināja citai sievietei – Ludviķa XV favorītei, bet pasūtītājs nepaspēja rotu izpirkt, jo nomira. Tad juvelieri piedāvāja kaklarotu karalienei. Marija Antuanete sajuta kaut ko nelāgu, tāpēc no pirkuma atteicās. Tomēr tas viņu nepaglāba. Kāda dāma – Žanna Lamota Valua, uzdodoties par karalienes uzticības personu, piespieda kardinālu izpirkt kaklarotu. Daļu naudas viņš samaksāja skaidrā, bet daļu uzrakstīja kā aizņēmumu. Kad pagāja laiks, bet vekseļus neviens nesedza, juvelieri sašutumā vērsās pie karalienes. Izrādījās, ka viņa par rotu neko nezina, un patiesībā galma dāma bija pievākusi briljantus, lai tos pārdotu pa daļām. Kardinālu par sodu izsūtīja, bet krāpnieci publiski nopēra un nosūtīja uz ielasmeitu cietumu. Taču ar to viss nebeidzās. Tiesas process izprovocēja nemierus, bet Mariju Antuaneti apvainoja izšķērdībā laikā, kad pilsoņi cieta badu. Eļļu ugunij pielēja Lamotas Valua memuāri. Nemiera pilnajai sievietei izdevās aizbēgt no cietuma. Viņa aizbrauca uz Londonu, kur izdeva «piezīmes par karalieni», kas sastāvēja no melīgiem apvainojumiem. Francijas karaļa dzīvesbiedres reputācija bija iznīcināta un kopā ar to – arī monarhija. 1793. gadā, deviņus mēnešus pēc vīra giljotinēšanas, arī Marija Antuanete tika sodīta ar nāvi.

Dārgakmeņu enerģijas

Pastāv uzskats, ka dārgakmeņiem piemīt enerģijas, ka tie nes veiksmi, piešķir spēku, varu, dod viedumu un aizsargā savu valkātāju. Attiecīgi katrai zodiaka zīmei ir ieteicams kāds konkrēts dārgakmens.

Auns. Safīrs, dimants, granāts.

Vērsis. Smaragds.

Dvīņi. Topāzs, smaragds, aleksandrīts.

Vēzis. Smaragds, rubīns, pērles.

Lauva. Safīrs, rubīns, aleksandrīts.

Jaunava. Granāts, smaragds, dimants.

Svari. Dimants.

Skorpions. Topāzs, aleksandrīts.

Strēlnieks. Rubīns, topāzs, granāts, smaragds, safīrs.

Mežāzis. Granāts, rubīns.

Ūdensvīrs. Safīrs.

Zivis. Safīrs, pērles.

Horoskopi

Karstās šokolādes malkošanas zem siltās, omulīgās segas sezona beidzot ir klāt, un visi ziemas mīļotāji var justies vienādi. Ziemas sezona ikvienam sniedz ļoti dīvainu komforta sajūtu, jo viņi var omulīgi pavadīt laiku iekštelpās, skatoties brīvdienu filmas un ērti iejūtoties zem silta pleda.

Svarīgākais