Līdz ar "Latvijas Krājbankas" darbinieku atlaišanu atkal pieaugs bezdarba līmenis

Līdz ar plānoto "Latvijas Krājbankas" darbinieku atlaišanu Latvijā atkal pieaugs bezdarba līmenis, intervijā aģentūras BNS biznesa informācijas portālam "Baltic Business Service" teica Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) priekšsēdētājs Pēteris Krīgers.

"Diemžēl tie ir ļoti reāli draudi, un visi vairāk nekā 900 cilvēku, kas tika nodarbināti "Latvijas Krājbankā", diez vai tiks paņemti uz citām bankām. Bezdarba procents mūsu valstī, visticamāk, atkal pieaugs," prognozēja Krīgers.

Arī LBAS tautsaimniecības eksperts Jānis Kaijaks atzina, ka "Latvijas Krājbankas" krahs ietekmēs bezdarba situāciju, kā arī tautsaimniecības attīstību valstī. "Nenoliedzami, ka šis process ietekmēs un jau tagad ietekmē notiekošo valstī. Proti, cilvēki ar aizkavēšanos saņem atpakaļ savus līdzekļus. Tas atstās ietekmi arī uz nodokļu un kredītu nomaksu. Tas noteikti atsauksies uz ekonomiku kopumā, un iekšzemes kopprodukts, iespējams, nepieaugs tik strauji, kā varēja pieaugt," prognozēja Kaijaks.

Jau vēstīts, ka līdz ar "Latvijas Krājbankas" krahu darbu zaudēs apmērm 900 bankā strādājošo. "Latvijas Krājbankas" pilnvarnieku grupas vadītājs Jānis Brazovskis iepriekš norādīja, ka darbinieku atlaišanai jābūt pakāpeniskai, bet par to būs jāizlemj "Latvijas Krājbankas" administratoram.

Ekonomika

Latvijā vidējā bruto darba samaksa jeb darba samaksa pirms nodokļiem par pilnas slodzes darbu šogad trešajā ceturksnī bija 1703 eiro, kas ir par 9,9% jeb 154 eiro vairāk nekā 2023.gada attiecīgajā periodā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Svarīgākais