Augstākās tiesas Senāts vērtēs Poikāna sūdzību par tiesas lēmumu "Latvenergo" tarifu lietā

Augstākās tiesas Senāts piektdien paredzējis izskatīt Ilmāra Poikāna jeb tā dēvētā Neo blakussūdzību par iepriekšējās instances tiesas lēmumu nepiemērot pagaidu aizsardzības līdzekli lietā, kas ierosināta saistībā ar jaunajiem Latvijas energokompānijas "Latvenergo" elektroenerģijas tarifiem, ziņo tiesas preses sekretāre Baiba Kataja.

Poikāns Administratīvajai apgabaltiesai iepriekš lūdza apturēt Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) 16.februāra lēmuma darbību par "Latvenergo" diferencēto elektroenerģijas tarifu saistītajiem lietotājiem atzīšanu par ekonomiski pamatotiem un atbilstošiem Elektroenerģijas tarifu aprēķināšanas metodikai saistītajiem lietotājiem no pieteikuma iesniegšanas dienas. Tiesa gan šo lūgumu neapmierināja, un Poikāns to pārsūdzēja Senātā.

Par elektroenerģijas tarifiem sākotnēji apgabaltiesa saņēma 18 pieteikumu par SPRK 16.februāra lēmumu, ar kuru jaunie "Latvenergo" tarifi atzīti par ekonomiski pamatotiem. Tiesa ierosināja administratīvās lietas pēc uzņēmuma "Sātiņi-S", vairāku privātpersonu, tostarp Poikāna, kā arī pašvaldību pieteikumiem. Vēlāk gan lietās, kuras tika ierosinātas pēc pašvaldību pieteikumiem, apgabaltiesa nolēma tiesvedības izbeigt, norādot, ka pašvaldībām nav tiesību pārsūdzēt elektroenerģijas tarifus.

Lai gan vairākos pieteikumos arī bija lūgts tiesu noteikt pagaidu aizsardzības līdzekli, līdz šim nevienā gadījumā šāds lūgums nav ticis apmierināts.

"Latvenergo" elektroenerģijas gala tarifs patērētājiem no 1.aprīļa pieauga par 21%. Visām mājsaimniecībām par pirmajām 1200 kilovatstundām (kWh) jāmaksā līdzšinējais starta tarifs - 0,0825 lati (Ls)/kWh, savukārt no 1201 kWh tiek piemērots pamata tarifs - 0,1074 Ls/kWh.

Kompānijā iepriekš norādīja, ka jaunie tarifi neskars 61% "Latvenergo" klientu, jo tos piemēros klientiem, kas gadā patērē vairāk par 1200 kWh.

Kompānija "Latvenergo" ir Latvijas valstij piederošs energoapgādes komersants, kas nodarbojas ar elektroenerģijas un siltumenerģijas ražošanu un tirdzniecību, kā arī sniedz telekomunikāciju un informācijas tehnoloģiju pakalpojumus. "Latvenergo" koncernā ietilpst "Latvenergo" un seši meitasuzņēmumi - "Augstsprieguma tīkls", "Sadales tīkls", "Latvijas elektriskie tīkli", "Latvenergo Kaubandus", "Latvenergo Prekyba" un "Liepājas enerģija".

Svarīgākais