Latvijā 12% darba devēju sūdzas, ka augstskolu beidzējiem, kurus viņi pieņēmuši darbā pēdējo triju līdz piecu gadu laikā, trūkst vajadzīgo prasmju sava darba veikšanai uzņēmumā.
Par to liecina jaunākā "Eurobarometer" aptauja, ko pēc Eiropas Komisijas Ģenerāldirektorāta Izglītības un kultūras jautājumos pasūtījuma veica socioloģisko pētījumu kompānija "Gallup".
No Eiropas Savienības valstīm vēl lielāks nekā Latvijā tādu darba devēju īpatsvars, kuri ir neapmierināti ar darbā pieņemto augstskolu beidzēju prasmēm, ir Itālijā un Rumānijā (13%), Bulgārijā (14%), Slovākijā (17%), Čehijā un Igaunijā (16%), Slovēnijā (18%) un Lietuvā (32%).
Savukārt visaugstākā apmierinātība ar augstskolu beidzēju prasmēm ir Zviedrijā - šajā Ziemeļvalstī tikai 1% darba devēju sūdzējās, ka viņus neapmierina darbā pieņemto augstskolu beidzēju prasmju līmenis.
Zemā līmenī neapmierināto darba devēju īpatsvars ir arī Austrijā, Vācijā, Dānijā un Kiprā - katrā no šīm četrām valstīm par augstskolu beidzēju prasmju neatbilstību veicamajam darbam sūrojas tikai 3% darba devēju.
Aptauja tika veikta visās 27 ES valstīs, telefoniski aptaujājot 7036 kompāniju vadītājus laikā no 30.augusta līdz 7.septembrim.