Komentāri / Izdienas pensijas var izrādīties nepanesams slogs valsts budžetam
 

76 komentāri

AASV protektorāts Latvija
Vajag arī Valsts kontrolieriem izdienas pensiju piešķirt. Tad viņi nebūs tik skaudīgi un nemēģinās atņemt šīs pensijas citiem.
18.maijs, 12:03 Atbildēt
PProtams
Ja vēl pirms došanās izdienā priekšnieki daudzus gadus "aizmirst" iet atvaļinājumos un tad kompensācijās saņem desmitiem tūkstošu kompensācijas un tādejādi paaugstina sev pensijas apmērus, nav brīnums, ka miljardi tiek salikti pa kabatām. Kaut gan pēc likuma tā būtu vienīgi krāpšana, jo saskaņā ar dienesta gaitas likumu atvaļinājumu var pārcelt tikai ārkārtas gadījumos un tikai uz gadu.
pietiek.com/raksti/k..is_piemers_ir_lipigs
18.maijs, 12:04 Atbildēt
FFfff
Haha klauni, latvānija lēnām ripo uz bankrotu
18.maijs, 12:10 Atbildēt
vvispār
Atradis par ko priecāties, Ffff&purvaputn&aldi&utt: D
18.maijs, 12:14 Atbildēt
ppurvaputns
jāpriecājas ir! Ja beidzas kaut kas ļauns, tad ir cerība, ka var sākties kaut kas labs.
18.maijs, 12:25 Atbildēt
ppurvaputns
strauji! uz pilnīgu kolapsu!
18.maijs, 12:15 Atbildēt
vvispār
Pieregulē smadzenes.
18.maijs, 12:20 Atbildēt
ppurvaputns
the same to You! bet vai tu zini, ka likvidācijas gadījumā vienlaicīgi tiks likvidets arī izcilnieku centrs?! un arī tiem izdienas pensijas nemaksās. Un vēl , ja uzzinās, ka tu viņu stabulē pūti, var Tauta arī pa tauri iedot... Iedomājies- vecs kraķis ar ielauztu galvaskausu... neglīti.
18.maijs, 12:24 Atbildēt
vvispār
Galīgi sviestā sagājis:)))))) Ej labāk ielaid dīķī krupju ikrus un padzenā pīles.
18.maijs, 12:26 Atbildēt
ppurvaputns
to late! krupji ir jau iznārstojuši- lieli bari melnu kurkuļu peld! atceries, ko Tev teicu vakar- Tu neesi man diskusijās pretinieks! necenties! nu nevar visi būt spējīgi. samierinies!
18.maijs, 12:32 Atbildēt
vvispār
Piekrītu, tu vari diskutēt ar raimondiem , asusiem un līdzīgiem cccp/istiem.
18.maijs, 12:36 Atbildēt
ppurvaputns
arī pagrūti- mums par daudz ko ir vienāds viedoklis -nav objekta diskusijām Ar Asusu ir nedaudz citādi- viņs ir impērists un krievs. Tas nenozīmē, ka mēs nevarētu saprasties, bet pamatnostādnes mums tomēr ir atšķirīgas.
18.maijs, 12:40 Atbildēt
vvispār
Izdienas pensijas dod iespēju pensionēties ilgi pirms vispārējā pensionēšanās vecuma sasniegšanas un saņemt pensiju, kuras apmērs nav atkarīgs no uzkrātā pensijas kapitāla. Izdienas pensijas apmērs ir vidēji 1,51 reizi lielāks nekā šo personu "nopelnītā" valsts vecuma pensija. Vēl varētu pārskatīt arī pensiju griestus, lai nebūtu tāda atšķirība starp 10000 un 300 eiro.
18.maijs, 12:12 Atbildēt
TTevs
30 gadus mēs esam sasnieguši panākumus, viena no nabadzīgākajām valstīm Eiropā, par ko tik elegantas pensijas ierēdņiem, par šādiem rezultātiem
18.maijs, 14:30 Atbildēt
PPensionārs
2008.gada krīzes periodā Eiropas komisija norādīja visām ES valstīm, kas tām jādara, lai samazinātu nelietderīgās izmaksas no budžeta. Latvijai tā sauktajā EK Baltajā grāmatā par sociālajiem jautājumiem tika uzdots pārskatīt izdienas pensiju sistēmu, kā neatbilstošu mūsdienām un saglabātu no padomju laikiem. Kad toreizēja labklājības ministre Viņķele (Vienotība) ierosināja loģiskas izmaiņas, lai izpildītu EK uzdevumu, tad tam visaktīvāk pretojās viņas pašas kolēģi ministri no iekšlietu, aizsardzības ārlietu ministrijām, jo tā esot vienīgā iespēja, kā saglabāt un iesaistīt nozarē speciālistus. VK to tieši norāda, ka šī sistēma praksē nozīmē neloģisku ienākumu paaugstināšanu darbiniekam it kā uz vecuma iestāšanās rēķina. Jāsmejas - 50 gadu vecs vīrietis- izdienas pensionārs, kamēr būvniecība strādā 65 gadu veci celtnieki un tiek galā ar smagiem darbiem.
18.maijs, 14:49 Atbildēt
ssencis
ko 50 gadi ,tas jau vēl labi!Dažādu sīku priekšnieķeļu krēslos sēz krietni jaunāki puisīši un beibes.
18.maijs, 19:05 Atbildēt
ppurvaputns
kad izmirāts beigsies, un tas būs vēl šoruden tad nebūs ne izdienas ne bezdien pensijas. Go for it!
18.maijs, 12:12 Atbildēt
vvispār
Mazāk skaties savu dievekli hazinu, kurš jau 10 gadus murgo to pašu, ko tu, tikai par ASV dolāru:)))
18.maijs, 12:15 Atbildēt
ppurvaputns
nekad! arī šovakar klausīšos viņa programmu! Bet Tu gan iepērc labi daudz ASV $ un saliec majās lielā kaudzē . vecumdienām! varēsi pēcāk kopā ar mazbērniem no tiem lidmašīniņas locīt Vot būs jautri mazbērniem!
18.maijs, 12:19 Atbildēt
ppurvaputns
bet , ja nu gadījumā patīk krāsainākas lidmašīniņas, ne tikai zaļās, tad vari to pat darīt arī ar EC tipogrāfijas izstrādājumu- Euro! lai jums , visiem kopā jautri!
18.maijs, 12:21 Atbildēt
vvispār
Bet tu eiro steidzami samaini pret krievu koka rubļiem, kurus varēsi uzspraust tualetē uz nagliņas.
18.maijs, 12:22 Atbildēt
ppurvaputns
nemainīšu. uz nagliņas jau šodien var spraust abus!
18.maijs, 12:26 Atbildēt
vvispār
Nu tad spraud: D Tev jau sen "visi nav mājās".
18.maijs, 12:27 Atbildēt
ppurvaputns
nespraudīšu . 1. man viņu nav- es tos sūdus neturu!
2. kam visi nav mājās, paskatīsimies pēc izmirāta sabrukuma! nav vairs ilgi jāgaida. Dzīve visu parādīs- tā ir objektīva.....
18.maijs, 12:29 Atbildēt
vvispār
Nu tad cerams, ka tieši un vienīgi tu, rudenī nonāksi tur, kur sapņo.
18.maijs, 12:38 Atbildēt
ppurvaputns
ne es vienīgais! zinu vairākus, kas dara tāpat. Rudens nav vairs tālu- Lassen wir uns ueberraschen!/ ļausim sevi pārsteigt!/ latv.
bet vēl - saki, vai Tu pārdzīvoju1990. gadu- kad visa padomija ar visu ekonomisko sistēmu un arī finansiālo te bruka? kad ar rubuļiem varēja dirsu slaucīt un vairumam visi mūža iekrājumi aizgāja pa pipelēm?
18.maijs, 12:43 Atbildēt
vvispār
Man 90.gadi bija stabili, ja kas.
18.maijs, 12:49 Atbildēt
ppurvaputns
naudu zaudēji vai nē?
18.maijs, 12:50 Atbildēt
vvispār
Nezaudēju.
18.maijs, 12:54 Atbildēt
ppurvaputns
my congratulations! tad jau tu arī zini kā ir jāuzvedas, ja radikāli mainās sabiedriski ekonomiskā formācija! do the same this time again!
18.maijs, 12:59 Atbildēt
MMuļķu zeme
Tas ir murgs 40 gadigiem teviņiem ,kuriem kājstarpe var lauzt mietu , maksa pensiju !
18.maijs, 12:25 Atbildēt
ppurvaputns
nav , nav! tie ir kliķes vēlētāji! elektorāts . tie stāvēs un kritīs par izmirātu.( par naudu,ko no tā var saņemt)
18.maijs, 12:27 Atbildēt
DDa jā
Es labprāt nestrādātu, tikai man tā izdienas pensija 350 eiro un 3 bērni... Tā kā piedodiet, bet es iešu un strādāšu! Vai arī jūs man to pensiju vēl pacelsiet, vai kā?
18.maijs, 12:43 Atbildēt
MMāris
......nu ej un strādā,kas tev liedz......bet par pensiju aizmirsti!!! Neko nepacels, bet pensijas gan tad likvidēs..
18.maijs, 12:54 Atbildēt
ppar tiem bērniem
viskuplākās ģimenes latvijā esot baņķieriem,ierēdņiem,policistiem,karavīriem,ārstiem un skolotājiem,maksimums 0-1 bērns, esot pašnodarbināto ģimenēs.CSP ziņa.
18.maijs, 13:14 Atbildēt
AAha
A kur izcilnieku troļļi,ka nebļauj....atkal Putins vainīgs?
18.maijs, 12:46 Atbildēt
ppurvaputns
zimā prošļa,
nastupīlo ļēto
spasībo Pūtinu za ēto!
18.maijs, 12:48 Atbildēt
DDzuljeta
Kad aizgaju pensija nenema vera to ka biju stradajusi kaitigos apstaklos. Bija janostrada 7 ar pus gadus un vareja pensija doties no 45 gadiem. Es nostradaju gandriz 13 gadus tur. Pensija aizgaju 45 gados un mana pensija bija maza jo nebija tie 30 gadu stazs. Gaju pamazam stradat lai dabutu 30 gadus. Tad kur te tam jega. Ar veselibu ar ne visai
18.maijs, 12:54 Atbildēt
ppurvaputns
tā iet, ka tic varturu meliem.....
18.maijs, 13:01 Atbildēt
vviedoklis
latvijas izdienas pensionāri ir sen aizvietojuši okupācijas laiku kara veterānus,visa valsts gadu desmitiem tikkai uksē uz šiem izredzētajiem sabiedrības pārstāvjiem,šī okupācijas palieka bija jāizbeidz sen, vēl pirms 25 gadiem,jo radīja būtiskus finansu riskus ilgtermiņā.
18.maijs, 13:05 Atbildēt
ppurvaputns
katrai sistēmai savi beneficiāri.....
18.maijs, 13:07 Atbildēt
IInta
Vēl jau Ulman` & Levi atstāja te 22000 izdienas BKA militāristus (tādi ciitviet bija minēti cipari) ar visām family ar. Oficeršām jau pēc tam maksā pensiju pat par "apgādnieka zaudējumu" . Ir vismaz par ko ietusēt katru gadi pie "uzvarekļa"....
Un t.s. "Inteliģences vēstulīšu" parakstītāji jau sāk apbērt to pēdējo ar goda nosaukumiem; ordeņi būs laikam vēlāk, - tā vietā, lai vnk uzprasītu: "kāpēc neizpildīja un nepieprasīja izpildīt atbilstošo Ženēvas konvenciju?" (Vēl jau varētu uzparsīt ar to, kāpēc piegrieza visus likumus tautsaimniecībā tikai kampēju labā....) Tēvzeme šamos tā sauca, sauca, pogjemnije pat solīja un... nekā nebij... Ka tik Jūrmalā vai Rīguā tiktu padzīvot vecumdienās....
18.maijs, 20:18 Atbildēt
NNu jau
Nu jau pavisam viss sačakarēts ( pati doma par izdienu jau ir pareiza). Izdienas pensijai jābūt mazākai ( vismaz vienādai bet ne lielākai) par “ sapelnīto pensijas lielumu”. Tā, lai tas cilvēks, kas nespēj vairs “ baletu dejot / uguni dzēst” , sanemtu iztikai vajadzīgo, bet normāli arī strādātu “mazākus darbinus” ( piepelnītos klāt) . “ Jaunais pensionārs” ( ja nav invalīds. Tad citi statusi un citi pabalsti) tak nav mazāk spēcīgs par saviem vienaudžiem un vecākiem pirmspensijas darbiniekiem ( kuriem vēl jāstrādā bet darba zaudēšanas gadījumā nav tāda “ drošības tīkla” kā “izdienniekiem”). Izskatās, ka pie mums katra sistēma tiek “ novesta līdz farsam”, nu patiesi.
18.maijs, 13:07 Atbildēt
xxxx
Klau, ar ko atsķiras ķirurgs, kuram 50 gados var rokas sākt trīcet. Skolotāja, kura tos trakos bērneļus audzina- zināt, cik skolotāju beidz Tvaicenē, cik ar sabeigtiem nerviem? Bet viņām lūk, līdz 65 jštrādā. Katrā profesija ir blaknes. 50 gadīgs pensionāls. PDC
18.maijs, 20:15 Atbildēt
KKKK
Ja valsts ir noteikusi, ka noteiktā vecumā, attiecīgas dienesta pakāpes militārpersona vairs nedrīkst turpināt dienestu, tad izdienas pensija ir tikai kompensācija par profesijas aizliegumu un ir tikai taisnīga!
18.maijs, 13:45 Atbildēt
IInta
Ka tik nav otrādi: t.s. kaitīgajos darbos, pie kuriem tātad arī atrašanos visās t.s. "spēka struktūrās" laikam pieskaita ir pašu izvēle. Neviens ar varu nekad nedzen - ja nemāk neko citu, kā vien citu komnadas izpildīt, tad mierīgi pēc tam dodas (kā jau tas parasti notiek pensijā šiem aizejot) apsargos. Un ne jau visiem apriori vispār var dot štroķi rokā.
Tad jau drīzāk izdienā paliek tie paši ugunsdzēsēji un ātrā palīdzība, bet tie ar štrokiem - pēc kontrakta un tikai... Lai varneši apšu savu pakļu apsargā un par savu naudu to dara, ja reiz tā bail no "pateicīgās tautas"... Kā var klerkiem - valsts iestādēs būt izdienas pensija - tas, manuprāt, vispār ir nonsenss? No stresa pārstrādājušies vai kā? Ja nevari pavilkt to "bezatbildības nastu" - nelien, samals un izpļaus vienalga....
18.maijs, 20:29 Atbildēt
AArturs
Knabs tapat neko nedara lai iztiek ar min.pensiju.
18.maijs, 13:49 Atbildēt
ssaule
Īpatnēji, ka šie izdienas pensionāri saņem gan pilnu pensiju, gan algu, kamēr priekšlaicīgi pensionējušies "parastie" cilvēki var saņemt vai nu algu ,vai pensiju. Nav pieļaujams , ka jau no 50 gadiem, vai ātrāk var saņemt dubultā, jo lielākā daļa no šiem pensionāriem turpina strādāt tajā pašā nozarē.
18.maijs, 13:58 Atbildēt
KKKK
Nozarē jā, bet ne amatā
18.maijs, 14:16 Atbildēt
xxxx
bet strādā amatā. Un zini, tie ilvēki pirms pensijas atgādina miroņus, galvenais, lai nepasaka kādam kko, neizdara kko priekšniekiem netīkamu. Lai tik pensiju dabūtu. KĀDA ATTĪSTĪBA
18.maijs, 20:17 Atbildēt
kkasieris
Saprotu,ka cilvēkiem,kuriem līdz vecuma pensijai arvien samazinās iespēja vispār nodzīvot,ir nemierā ar izdienas pensionāriem,viņu pensiju apmēru,u.t.t.No otras puses,vai variet iedomāties 60-gadīgu večuku,kurš vienā rokā turot steku,bet otrā-kūjiņu,ar saucieniem:"stāvi,maita,vienalga tevi panākšu!",dzenas pakaļ 16 gadīgam jauneklim?Un kā ar 60 gadīgu ugunsdzēsēju ar šļūteni uz degoša jumta?Visi nevar sēdēt kabinetos.Ari veselības pārbaudes nevar iziet,lai gan labprāt strādātu "ilgi un laimīgi"(nu gluži kā laulības dzīvē).Tad nu jāizvēlas-vai nu grupa vai izdienas pensija.Par profesionālo izdegšanu lielais vairums komentētāju nav pat dzirdējis.Protams,ka vajag pārskatīt kritērijus,kuri nosaka izdienas pensijas piešķiršanas pamatojumu,bet nevajadzētu mērīt visus pēc vienas mērauklas.
18.maijs, 14:20 Atbildēt
eejpolicijaskasieri
vai par pārkvalificēšanos nekko neesi dzirdējis?tikko kariņš ieteica visiem darbu zaudējušiem 60 gadniekiem pārkvalificēties,lai tie varētu nodzīvot lidz gaišajai un saulainajai latvijas valsts pensijai,tas nevar būt,ka bŗīvlatvijas policisti,karavīri un drošībnieki ir tik vārgi, lai nenostrādātu vismaz lidz 60 gadiem,ja pārējās sabiedrības daļas vārgums neinteresē ne saeimu ne valdību un tai pensija būs tikkai 65 gados,bez tam klīst runas par iespējamo pensionēšanos valstī pat 67 gados.
18.maijs, 14:52 Atbildēt
xxxx
Un kā ar 65 gadīgu učeni, kura dzenas pakaļ 7gadniekam? Piedevām bez steka un pistoles??? Un apkārt ķercošu un pieprasošu enģelīšu vecāki?
18.maijs, 20:18 Atbildēt
KKKK
Izdienas pensionāri nesēž visu mūžu amatā, bet gan solidāri atbrīvo vietu jaunākiem censoņiem, un par to viņiem kompensācija izdienas pensijas veidā. :)
18.maijs, 14:24 Atbildēt
IInta
es-SU laikos, cik atceros pēc nostāstiem family ietvaros, tāds noteikums bija visiem un dajebkurā pensijā aizejot.
18.maijs, 20:36 Atbildēt
ZZurnaljuga autaa
Izdienas izdienas
18.maijs, 14:37 Atbildēt
ssmits
Ne jau visi izdienas pensionāri "sēž uz lauriem".Lielākais vairākums no viņiem turpina strādāt,maksājot visus nodokļus no pirmā centa,kas sastāda trešo daļu no viņu nopelnītā!Tas nav maz.Ja izdienas pensija būtu pietiekama,lai uzturētu ģimeni,nomaksātu arvien augošos rēķinus par komunālajiem maksājumiem un visu pārējo,daudz kas būtu savādāk.Piekrītu "KKK"-tā ir kompensācija,nevis "pensija".Līdz vecuma pensijai,tāpat kā pārējiem,vēl jānodzīvo un jāstrādā tāpat kā visiem citiem.Nerunāju par ģenerāļiem,bet par tiem,kuri reāli strādājusi "uz ielas".
18.maijs, 14:41 Atbildēt
tto smits
pašnodarbinātais maksā latvijas valstij 86% no nopelnītā.
18.maijs, 14:54 Atbildēt
bbļa...j
jums taču maksā astronomisku algu,izdienas piemaksas,do dienesta auto ar ko braukt pusdienās,pilnu dzīvības un veselības apdrošināšanu,mundieri un jums vēl ir maz??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
18.maijs, 14:57 Atbildēt
ppeksis
Domāju, ka šī 4. maija sūdu bedre ar visiem zagļiem un korumpantiem beidzot izputēs, tad varētu pēc visu esošo un bijušo tiesāšanas ar mantas konfiskāciju sākt būvēt kaut ko sakarīgu!
18.maijs, 14:50 Atbildēt