Komentāri / NRA PĒTA, kādi nodokļu ieņēmumi aizpilda Latvijas valsts budžeta lielāko daļu
 

29 komentāri

OOts
Sekla analīze.....vēl bez pvn un ieņēmuma nodokla eksistē citi nodokli....arī pašvaldības budžetā....un vēl bez tam eksistē vel vienreizējās nodevas un sociālais nodoklis....to visu samaksājot pāri paliek nullle ......un pirmie 10 uzņēmēji vārās uz akcīzi, jo to ar apliek ar pvn......un sadales tīkls varās uz monopolu,kas bremzē visus ekonomiku...bet toties ierēdņiem garantē algu. Tāpat liela akcīze degvielai , ko neizmanto ceļu būvē...bremzē ekonomiku....bet gsrantē ieredniem naudu ,ko dalīt.....
5.jūnijs 2019, 7:52 Atbildēt
OOpis
Baigā makā iekasēt akcizi un pvn. Jāvērtē butu uznemuma nodoklis
5.jūnijs 2019, 7:57 Atbildēt
DDīvāna experds
Patiesibā tai ir jābūt mākai
5.jūnijs 2019, 8:31 Atbildēt
DDainis
Jau pašā teksta sākumā ir publicēts pilnīgi nepareizs un aplams apgalvojums! Proti tas skan tā ... "Valsts ieņēmumu dienesta (VID) sagatavotais 2018. gada nodokļu maksātāju saraksts rāda, kuru uzņēmumu pazušana vai izputēšana nozīmētu arī Latvijas valsts bankrotu." ...
Pirmkārt ... Šo uzņēmumu pazušana neietekmētu valsts budžetu absolūti NEKĀ, jo izputējušo vietu ieņemtu citi uzņēmumi, kas vēlētos nopelnīt pārdodot patērētājam nepieciešamu preci vai pakalpojumu. Nevis kādu uzņēmumu pazušana no kādas valsts izraisītu valsts bankrotu, bet gan cilvēku pazušana izraisa valsts bankrotu ... tā arī ir Latvijas patreizējā aktuālā tendence.
Otrkārt ... Nevis uzņēmumi maksā nodokļus ... Visus nodokļus 100% samaksā šo uzņēmumu produkcijas vai pakalpojumu pircējs, gala patērētājs. kas ir tikai viens - cilvēks - fiziskā persona :) Visi uzņēmumi ir tikai starpnieki šajā nodokļu samaksas procesā, pie tam absolūti ne tie godīgākie. Respektīvi ... ne visi fiziskās personas, kā gala patērētāja, maksātie nodokļi tiek godprātīgi nomaksāti valsts budžetā, bet lielā mērā caur dažādām nodokļu optimizācijas shēmām nokļūst atsevišķu personu kabatās :)
5.jūnijs 2019, 9:50 Atbildēt
OOts
Tā nu gluži Daini nebūs! Paskaties naudas plūsmu valstī......to ko tu apraksti ir naudas aprite uz vietas (var salīdzināt naudas apriti ģimenē kur visi liek kopēja kasē un pērk no brāļa vai māsas) tad sapratīsi, ka naudas paliek mazāk , jo ievedam benzīnu un citas preces vairāk , kā pārdodam kaimiņiem.......sapratīsi importa un eksporta attiecību, kas mums ir negatīvs....kāpēc naudas nepietrūkst? Tāpēc ,ka ir valsts parāds, nāk Eiropas naudas un subsīdijas,krievijas netīrā nauda un bāleliņi ārzemēs ar ko atsūta vecākiem..............
5.jūnijs 2019, 17:23 Atbildēt
ppurvaputns
latateja- piefrontes buferjosla. depopulēta ,deindustrializēta, debilizēta bez jebkādas nākotnes un jūs- pastaļi te esat valdošajiem parazītiem slaucamas govis. nožēlojami un skumji.....
5.jūnijs 2019, 10:47 Atbildēt
OOts
Ko smirdi te sarkanā vata....kasies uz pleskavu....
5.jūnijs 2019, 11:53 Atbildēt
NNaivais
Dīvains viedoklis! Šeit raksta, kādi uzņēmumi visvairāk maksājuši nodokļos. Manuprāt absurds traktējums. Piemēram, Latvenergo, Sadales tīkls, Maxima u.t.t. naudiņu savāc no iedzīvotājiem, bet sevi pasludina par LIELIEM nodokļu maksātājiem. Daļu samaksā nodokļos un vēl miljonus atstāj sev. Praktiski visus nodokļus maksā iedzīvotāji.
5.jūnijs 2019, 10:48 Atbildēt
LLudis
Gods un slava tiem, kuri šos nodokļus maksā, bet pēdējais laiks ķerties klāt tiem, kuri tos nemaksā.
5.jūnijs 2019, 10:57 Atbildēt
ppurvaputns
vai tu esi muļķis vai valdošais parazīts?
katra vecenīte nopērkot maizes kukulīti latatejas nolādētās nolādētajā ārzemniekiem piederošajā veikalā samaksā laupītājkolonijas parazītiem 21% no kukulīša cenas!!!! gods un slava viņam idiotam dolbannajam..... kur tādi kreīni kā tu rodas??!! dēļ tādiem te ir šitas režīms- prettautiskais. vēlētājs arī tu noteikti, ka esi.....
5.jūnijs 2019, 11:09 Atbildēt
OOts
Sagribēji volhovas purvos rakt rūdu pa velti?
5.jūnijs 2019, 11:55 Atbildēt
IIlona
Nē...Nē....Nē.....jo minimālā pensija 70 eiro pp,par 41 nostrādātiem gadiem no 108 eiro !!!!, par pirmo bērnu 11 eiro, invalīdam kopš bērnības uz mūžu no 106 eiro, soc.pabalsts 54 eiro....var turpināt....normāli ?
nav jēga maksāt valsts nodokļi !
5.jūnijs 2019, 12:09 Atbildēt
OOts
Tu jauc nodoklus. Pensija ir sociālais nodoklis....un es to nemaksāju, bet pērku pa nopelnīto naudu zemes īpašumus...vecumdienās iznomāšu vai pardošu. Izvēle ir tavā ziņā.
5.jūnijs 2019, 17:11 Atbildēt
ppurvaputns
ja cilvēkam atņem naudu slepus, tad to sauc par zagšanu. ja atņem atklāti un ar vardarbību , tad par laupīšanu! tas ko kolonijas parazīti dara ar tautu pieder pie 2. varianta.
5.jūnijs 2019, 11:15 Atbildēt
OOts
A vispār ekonomiku pārzini? Vai budžetā ?penokio maksās vai?
5.jūnijs 2019, 11:57 Atbildēt
AABC
Raksts/pētījums nepilnīgs. Lielāko ienesumu nodokļos valstij ienes ''cilvēks - parastais'', jo valsts un likumdevēji manipulē ar nodokļu likumu izmaiņām. Vismazāko ienesumu nodokļos valstij ''cilvēks - ierēdnis'', jo viņš neko nerada ... izņemot A4 papīra kalnus un nekam nevajadzīgas e-lietas. Šinī pasaulē ''zemākais'' slānis baro augšējo slāni/planktonu ... tieši augšējā slāņa alkatība var novest valsti līdz izputināšanai! Sekas mēs jau manām - ''zemākais'' slānis izbrauc ... planktonam sāk pietrūkties ''barības'' ...
5.jūnijs 2019, 11:22 Atbildēt
VVilis
No katra nopelnītā eiro valsts paņem 55%, jeb 55 centus un kad naudiņa ir maciņā, tad to tērējot vēl paņem PVN 21 centu no katra eiro, tātad 76 centi aiziet nodokļos. Un veidojās milzīgas summas, kas ieiet valsts budžetā. Ir jāsamazina tā valsts ierēdņu masa, kas nodarbojās ar valsts budžeta dalīšanu, pārdalalīšanu, kas sēž uz valsts budžeta, saņem 4-7 tūkstoši eiro mēnesī un kliedz, ka maksājot ,,lielus nodokļus". Katrai valsts vajadzībai vajag stingru formulu, pēc kā sadalit budžeta līdzekļus attiecībā pret ekonomikas izaugsmi, tā kā Saeimas deputātu algas. Un protams arī kādu rezerves fondu ārkārtas gadījumiem, Tas mazāk ietekmētu valsts attīstību mainoties politiskai varai, kas visus četrus gadus it kā cīnās ap valsts sili, par lielāko kumosu.
5.jūnijs 2019, 11:41 Atbildēt
OOts
Pareizi runā. Tas ka maksājam valstij ir pareizi...jo tikai tādā veidā varam pacelt Latviju......bet pareiza nav valsts naudas apsaimniekoša un sadale....visādu kantoru saradies ,ka biezs lai izpildītu likumus, ko nemitīgi cep korumpēti tautas deputāti.....un paši jau neesam labāki , ka tādus ievēlam......tādat ir jāsāk no sevis paša.
5.jūnijs 2019, 12:03 Atbildēt
ccoco
Budžeta galveno daļu nabagmājā veido nabagi, ikdienā pērkot preces un atpogājot budžetam 21% no saviem nabaga grašiem!
5.jūnijs 2019, 12:13 Atbildēt
ggf gf
Piedāvāju VIDam šodien pusdienās Ogles no Latvijas dzelzceļa, uzdzerot Rubesas benzīnu. Ja gribas vēl ko uz kārā zoba - lai ņem maksimas mazgātos salātus.
5.jūnijs 2019, 12:48 Atbildēt
LLasītāja I
Kāpēc tur nav CSDD, jo katru gadu mūsu padomju laikā ražotajai mašīnai ceļas transporta nodoklis un ne par jokam, diemžēl jaunu nopirkt nevaram, jo mūsu pensijas ir knapi pāri 300 Euro, bet CSDD apetīte aug ar katru gadu, kad viņi vienreiz apstāsies.
5.jūnijs 2019, 14:28 Atbildēt
ZZane L
Nav iekļautas nodokļu maksātāja asinis..
5.jūnijs 2019, 15:23 Atbildēt
OOts
Nu ko irs ...es labi zinu ,kas ir aktīvā ,induktīva un kapacitīvā pretestība. Un pēdējās maijsaimniecībā ir minimālas un ja tās ir ,tās ir kompensētas ......
5.jūnijs 2019, 17:05 Atbildēt
MMareks
Drīz jūs paši sev varēsiet maksāt nodokļus un tos apēst. :)
6.jūnijs 2019, 21:18 Atbildēt
JJuris
Pridurki! Kāda nauda iet vai tā nesaprot?
8.jūnijs 2019, 1:15 Atbildēt
DDāvis
Tēma ir ļoti plaša. Faktiski tā ir otrās kārtas ekonomika kurai ar tā dēvēto " brīvo tirgu" nav nekāda sakara. Somi vai leiši ļoti lielos apjomos pārstrādā krievu naftu ,mūsu mašīnās dedzina benzīnus ,dīzeļdegvielu ,petroleju , virknē kurtuvju un arī kuģos ,mazutus. Visu veidu patērētāji par patēriņu maksā gan akcīzes ,gan PVN nodokļus. Pilnīgi visi veikalu apmeklētāji maksā PVN un arī visnedažādas akcīzes , Maksimas īpašnieks ir vienīgais Lietuvas un vispār mūsu tuvākās apkārtnes MILJARDIERIS . Kaut kas ir atmests Latvijas budžetam ,bet kādas summas ik gadu peļņas un netiešo ienākumu formā aizved maksimas ,rimi un citi ?
9.jūnijs 2019, 11:19 Atbildēt
DDāvis
Tātad lielo nodokļu maksātāji nav tiešo nodokļu maksātāji ,viņi nav ražotāji , bet gan pamatā tirdzniecisku pakalpojumu īstenotāji. Bet pakalpojumi Latvijas IKP ir 70 % no gadā iegūtās kopsummas. Vakar krievu ng.ru ieraudzīju īpatnas viņu vaimanas. Tur tika teikts ,ka 2018.g. ASV ikp uz 1 iedz. pēc SVF datiem esot 61053 $ ,6.vieta pasaulē . ĶĪnai - 9559,92 $ ,70 vieta pērn pasaulē , Krievija - 9254,27$ , 73 vieta pasaulē . Steidzīgi pats atvēru SVF tabulu ,tur tikai nedaudz citādāki skaitļi ,bet Latvija 52 vieta pasaulē !!! .Domāsim un darīsim paši ,jo ir par ko !
9.jūnijs 2019, 11:31 Atbildēt
DDāvis
Tā nav analīze par nodokļiem kuri tiek iemaksāti valsts budžetā ! Tas ir lielāko nodokļu maksātāju saraksts. Ja jau par nodokļiem ,tad pirmajai tabulai bija jāuzrāda visi nodokļu maksājumu veidi un nodevu ienākumi budžetā. LV to ir 14 . Piemēram , - uzņēmumu vieglo transporta līdzekļu nodoklis ! Seko sadalījums valstij un pašvaldībām. Bet vispār ieņēmumu daļā budžeta 36,2 % avots ir lauksaimnieciskā darbība ,tad transports un sakari - 32,9% , vispārējā ekonomiskā un komercdarbība dod tikai 19,1 % !!! Tā lūk .Sitamies pa akcīžu un PVN džungļiem ,bet ekonomiska darbība ir tāds čiks ...
26.jūnijs 2019, 15:41 Atbildēt
DDāvis
Un vēl tāds nieciņš . Pasu nauda 9,39 miljardu eiro budžetā ir tikai 8 miljardi eiro , tad tiek pieplusoti vēl 1,3 miljardi ārvalstu naudas. un sanāk minētie 9,39 miljardi , tērē vēl vairāk.
26.jūnijs 2019, 15:46 Atbildēt