Patērētāju aizstāvji: akcīze dabasgāzei ir spriedums tiem, kuri jau tagad nevar samaksāt rēķinus

© nra.lv

Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija iestājas par to, ka akcīzes nodoklis nedrīkst skart mājsaimniecības. Tā norāda asociācijas padomes priekšsēdētāja Tekla Žabova.

Valdības atbalstītais jaunais akcīzes nodoklis dabasgāzei ir kārtējais pierādījums tam, ka valdība nedomā par valsts iedzīvotājiem. Tā akcentē Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija.

T. Žaboka pauž - tā vietā, lai pasargātu savas valsts iedzīvotājus no jauniem nodokļiem tik grūtā laikā (vairāk kā 200 000 bezdarbnieku) un budžetu sabalansētu, veicot apsolītās strukturālās reformas valsts pārvaldē, t.i. samazinātu birokrātijas slogu uz budžetu un padarītu to daudz mazāku un efektīvāku, valdība turpina akli iet vieglāko ceļu, kas ir ceļš uz vēl dziļāku krīzi, - jaunu nodokļu uzlikšanu iedzīvotājiem.

Pie tam šoreiz nodokli plānots uzlikt dabasgāzei, kas ir galvenais siltumapgādei izmantojamais resurss un neizbēgami sadārdzinās apkures izdevumus. Ne jau AS "Latvijas Gāze" šo nodokli maksās no savas peļņas, bet gan šis nodoklis tiks automātiski iekļauts jaunā gāzes tarifa pieaugumā un izraisītu jaunu siltumapgādes tarifa pieaugumu. Ņemot vērā, ka jau šobrīd Rīgas iedzīvotāji vien ir parādā 0,6 miljonus latu par apkuri, jauna, sadārdzinoša nodokļa ieviešana ir spļāviens sejā tiem iedzīvotājiem, kuriem jau šobrīd ir grūtības samaksāt par siltumu savā mājoklī.

Ar šādu lēmumu valdība parāda savu nespēju sakārtot tai pakļauto ierēdniecības sistēmu, lai tās izmaksas atbilstu pašreizējās budžeta iespējām, bet tā vietā nolemj uzlikt iedzīvotājiem arvien jaunus maksājumus, lai šo ierēdniecību uzturētu esošajā apjomā, kas lielākoties ir to pašu ierēdņu radīti priekšlikumi. Vai tiešām valdības pārstāvjiem un Saeimas deputātiem nav saprotamas pat ābece līmeņa ekonomikas atziņas - nodokļu sloga palielināšana kaitē valsts ekonomikai, atbaida investorus, sadārdzina Latvijas ražojumus, samazina uzņēmumu rentabilitāti, vairo iedzīvotāju nabadzību?

Svarīgākais