Cēsīs samazinās maksu par siltumu

Otrdien, 29.maijā bija nozīmīgs brīdis Cēsu centralizētās siltuma apgādes vēsturē. Notika jaunās SIA „Cēsu siltumtīkli” koksnes biomasas katlu mājas pamatakmens iemūrēšanas ceremonija.

Īstenojot šo projektu tiks uzbūvēta jauna, moderna katlumāja, uzstādot tajā divus koksnes biomasas ūdens sildāmos katlus ar jaudu 2MW un 5MW, kā arī dūmgāzu kondensācijas ekonomaizeru, kas ļaus ekonomiski izmantot atjaunojamo energoresursu kurināmo un nodrošināt katlu mājas darbību visu gadu. Lētāka vietējā kurināmā izmantošana ļaus ne tikai samazināt atkarību no importētajiem resursiem, bet arī veicinās izdevīgāku siltuma tarifu nodrošināšanu iedzīvotājiem.

Uzrunājot svinīgā notikuma dalībniekus, Cēsu siltumtīklu operatora enerģētikas uzņēmuma „ Dalkia” Latvijas pārstāvniecības vadītājs Guntars Kokarēvičs pavēstīja cēsniekiem iepriecinošu ziņu – sākot ar maiju apkures tarifs tiek samazināts par 15%. Viņš arī pauda pārliecību, ka jaunās koksnes biomasas katlu mājas nodošanas ekspluatācijā dos iespēju turpināt apkures tarifa samazināšanu. G. Kokarēvičs arī informēja, ka īstenojot jaunās katlu mājas projektu „ Dalkia” Cēsu siltumtīklu modernizācijā būs investējusi 2,4 miljonu latu.

Cēsu novada domes priekšsēdētājs Gints Šķenders atzīmēja, kopš „ Dalkia” kļuva par Cēsu siltumtīklu operatoru siltumapgādes modernizācijā tiek ieguldīti prāvi līdzekļi. Tādējādi iedzīvotājiem stabili tiek nodrošināts siltums un, kas ļoti svarīgi, siltuma cena sarūk. SIA „ Cēsu siltumtīkli” direktors Jēkabs Blaus pateicās pašvaldībai par produktīvo sadarbību jaunās katlu mājas būvniecības projekta sagatavošanā un īstenošanā. Viņš atzina, ka „ Dalkia” kļūšana par Cēsu siltumtīklu operatoru iezīmēja pavērsienu no stagnācijas uz strauju pilsētas siltumapgādes modernizāciju.

Ar jauno katlu māju SIA „Cēsu siltumtīkli” turpina savu aktīvo investīciju politiku pilsētas siltumapgādes uzlabošanā un siltumenerģijas tarifa samazināšanā. Investīcijas tiek realizētas atbilstoši Cēsu pilsētas siltumapgādes attīstības koncepcijai. Lai samazinātu izmaksas, projektam ir piesaistīts arī Eiropas Kohēzijas fonda finansējums.

Katlu māju plānots nodot ekspluatācijā 2013. gada sākumā.

Ekonomika

Turpinot darbību dažādos biznesa virzienos un tehnoloģiju inovācijās, kā arī saglabājot daudznozaru uzņēmuma asi un apgūstot eksporta tirgu, Latvijas vadošais telekomunikāciju un tehnoloģiju uzņēmums LMT ar esošo klientu portfeli jau tuvākajos 6 - 7 gados varētu sasniegt 500 miljonu eiro lielu apgrozījumu. Tas būtu 60% pieaugums, salīdzinot ar 2023.gadu. Tiesa, šāda plāna īstenošana būs atkarīga no uzņēmuma nākotnes izaugsmes turpmākā scenārija, īpašnieku ambīcijām un iespējas eksportēt, informē LMT.