Pērn visvairāk importēta dzīvnieku barība no Krievijas, zivis no Norvēģijas un Islandes

Lai izmantotu iespēju importēt noteiktas preces no trešām valstīm ar samazinātu vai nulles muitas tarifu likmi, 2011.gadā Latvijas komersanti iesniedza 564 tarifu kvotu pieteikumus, tajā skaita 45 gadījumos – pēc preču izlaišanas brīvā apgrozībā, portālu nra.lv informēja Valsts ieņēmumu dienesta sabiedrisko attiecību nodaļa.

2011.gadā Latvijā pieprasītākās bija pārtikas produktu un dzīvnieku barības importam noteiktās tarifa kvotas.

2011.gadā Latvijas komersanti iesniedza 564 tarifu kvotu pieteikumus. Pieprasītās tarifa kvotas 100 % apmērā piešķirtas 556 gadījumos, daļēji piešķirtas trijos gadījumos, atteikums sakarā ar pieteikto kvotu izsmelšanu saņemts četros gadījumos, bet vienā gadījumā tarifu kvotas pieteikums anulēts, jo tika uzrādīts neatbilstošs izcelsmes apliecinājums.

Pieprasītākās Latvijā 2011.gadā bija pārtikas produktu un dzīvnieku barības importam noteiktās tarifa kvotas: 28,4 % no kopējā preču daudzuma, kam tika pieprasītas kvotas, veido dzīvnieku barība, 27,3 % - zivis un zivju produkti (Norvēģijas izcelsmes siļķes, makreles un Islandes izcelsmes siļķes), 8,6 % - augļu izstrādājumi (Meksikas un Izraēlas izcelsmes apelsīnu sulas koncentrāts), 5,7 % - augļi un rieksti (Ēģiptes izcelsmes apelsīni un Amerikas Savienoto Valstu izcelsmes mandeļrieksti). 17,8 % no kopējā preču daudzuma, kurām 2011.gadā tika pieprasītas tarifu kvotas, veido rūpniecībā izmantojamās preces (galvenokārt Ukrainas izcelsmes ferosilīcijs) un 12,2 % - citas preces.

Izmantojot iespēju noteiktā laika posmā importēt Eiropas Savienībā noteiktu preču daudzumu, piemērojot samazinātu vai nulles muitas tarifa likmi, 2011.gadā Latvijā ievestas aptuveni 2667 tonnas dzīvnieku barības, 2566 tonnas zivju un to produktu, 1645 tonnas ferosilīcija, 813 tonnas maniokas cietes, 812 tonnas apelsīnu sulas, 336 tonnas apelsīnu, 171 tonnas mandeļriekstu, 91 tonnas konditorejas izstrādājumu, 36 tonnas ķiploku, 179 hektolitru vīna un citas preces.

2012.gadā uzņēmējiem ir pieejamas vairāk nekā 650 tarifa kvotas, ko piešķir Eiropas Komisija uz muitas deklarāciju pamata, ievērojot hronoloģisko secību, kādā iesniegti pamatojoties uz šīm deklarācijām sagatavotie tarifu kvotu pieteikumi. Tarifa kvotu piešķiršanas procedūra ir vienkārša un neprasa no uzņēmējiem nekādu papildu formalitāšu kārtošanu vai papildu izmaksas.