Elektronisko iepirkumu sistēmas apgrozījums sasniedzis deviņus miljonus latu

Elektronisko iepirkumu sistēmā (EIS) šī gada pirmajos desmit mēnešos ir sasniegts apgrozījums deviņu miljonu latu apmērā.

Salīdzinājumā ar pagājušo gadu tas ir pieaudzis gandrīz divas reizes, kad šajā laika periodā apgrozījums bija 5,4 miljoni latu. Apgrozījuma pieaugums skaidrojams ar jaunu preču katalogu atvēršanu un esošo 17 katalogu papildināšanu ar jauniem produktiem un pakalpojumiem.

EIS katalogu pieprasītākās preces ir galda stacionārie datori, medikamenti un biroja preces. Visbiežāk EIS pirkumu veikšanai ir izmantojuši Latvijas infektoloģijas centrs, Valsts ieņēmumu dienests, Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca, P.Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca un Tiesu administrācija.

Šogad ir izveidoti arī trīs jauni katalogi:

• Reprezentācijas preču katalogs, kur ir pieejamas arī Latviju reprezentējošas preces - keramikas izstrādājumi, medus, dzērvenes un citi produkti.

• Datoru uzstādīšanas un tīklu izveides pakalpojumi.

• Pārtikas preču katalogs, kurā pieejamas arī daudzu Latvijas pārtikas ražotāju preces, piemēram, CIDO, Venden, Laima, Liepkalni, Pure food, Pure chocolate, Ādažu kukulītis, Adugs, Maiznīca Flora, Vinnis, Dobeles dzirnavnieks, Otaņķu dzirnavnieks, Kronis, Milda, O Rika (Almas tante), RPK, BLIK-M, Melnā kafija. Pārtikas preču katalogs ieguvis popularitāti un pieaudzis tā izmantotāju skaits.

Kopumā EIS savas preces un pakalpojumus piedāvā 95 piegādātāji un to izmanto 287 valsts un pašvaldību iestādes, no kurām 60 ir pašvaldības un to iestādes. EIS katalogos šobrīd pieejamas 63 500 dažādas preces.

EIS ir pirmā elektronisko iepirkumu sistēma Baltijas valstīs, kas izveidota 2005.gadā. Kopš 2009.gada 1.jūnija EIS uzturēšanu un darbību nodrošina Valsts reģionālās attīstības aģentūra (VRAA), kas ir veikusi lielu ieguldījumu sistēmas pilnveidošanā un modernizācijā, izveidojot sistēmas jauno versiju, kurā kopš šī gada 19.augusta ir visi aktīvie Elektronisko iepirkumu sistēmas katalogi.

Ekonomika

Vairāki tā saucamo “ātro kredītu” jeb distances kredītu aizdevēji jau vairākus gadus piemēro maksu par ātrāku naudas izmaksu patērētājam, taču neiekļauj to likuma noteiktajos procentu limitos. Kā noskaidroja Latvijas Televīzijas raidījums “de facto”, nozares uzraugs jau pirms pusgada ir aicinājis šo praksi pārtraukt, taču sodījis nevienu nav.

Svarīgākais