"Swedbank" cieš milzīgus zaudējumus Baltijā

"Swedbank AB", lielākā banka Baltijas valstīs, šī gada trešajā ceturksnī sasniegusi jaunus zaudējumu rekordus Igaunijā, Latvijā un Lietuvā. Tā ziņo aģentūra Bloomberg.

Trešā ceturkšņa tīrie zaudējumi bija 3,34 miljardi kronu (483 miljoni ASV dolāru), iepretim 2,47 miljardus kronu lielajai peļņai gadu iepriekš. Par to šodien paziņojuši Stokholmā esošās "Swedbank" pārstāvji.

Kompānijas "Standard & Poor's Equity Research" analītiķis Londonā Phuong Pham šobrīd norāda: "Mēs joprojām saredzam vājas īstermiņa peļņas perspektīvas un neprognozējam aizdevumu pieaugumu. Tāpat mēs prognozējam nemainīgi augstus kredītu zaudējumus, kas nozīmē, ka "Swedbank" atsāks gūt peļņu ne ātrāk kā 2011. gadā."

Tikmēr Bloomberg eksperti publikācijā komentē, ka Latvija ekonomika otrajā ceturksnī ir sarukusi par 19%, sabrūkot gan nekustamā īpašuma un kreditēšanas tirgum, gan patēriņa tirgum. Turklāt analītiķi bažījas, ka sliktākais vēl tikai priekšā, jo Latvija varot nest jaunus pārsteigumus.

Arī Latvijas "Swedbank" pārstāvji neizklausās pārlieku optimistiski. "Swedbank" operacionālā peļņa (peļņa pirms uzkrājumiem un nodokļiem) šā gada trešajā ceturksnī bijusi 20 miljoni latu, savukārt neto zaudējumi - 88 miljonu latu apmērā. Par to portālu apollo esot informējusi "Swedbank" preses sekretāre Kristīne Jakubovska.

Šā gada deviņos mēnešos pamatdarbības ienākumi samazinājušies par 18%, sasniedzot 128 miljonus latu, savukārt izdevumi samazinājušies par 16%, sasniedzot 53 miljonus latu, kā rezultātā sasniegts labs izdevumu ienākumu rādītājs 41,8%.

Pielāgojoties mazākiem biznesa apjomiem, gada pirmajos deviņos mēnešos darbinieku skaits tika samazināts par 25% un filiāļu skaits — par 13%.

Trešajā ceturksnī izsniegto kredītu apjoms «Swedbank» samazinājies par 7%. Depozītu apjoms samazinājies par 8%.

"Swedbank"Latvijas eksperti prognozē: tuvākajos mēnešos sagaidāms, ka Latvijā turpināsies parādsaistību samazināšanās. Bankas analītiķi uz gada beigām paredz, ka nedrošo kredītu apjoma pieaugums samazināsies, un sagaida, ka 2009. gads paliks pagātnē kā kredītu zaudējumu ziņā visgrūtākais gads.

Svarīgākais