Šī gada trešajā ceturksnī optimisms visvairāk ir pieaudzis uzņēmējiem, kas strādā ražošanas un pakalpojumu sfērā, savukārt tie, kas strādā būvniecības nozarē, situāciju raksturo pesimistiskāk nekā otrajā ceturksnī.
Tā liecina Parex Index dati, kas raksturotu Latvijas uzņēmēju subjektīvo vērtējumu ekonomiskajam stāvoklim valstī.
Salīdzinot ar šī gada otro ceturksni ražošanas un pakalpojumu nozarēs vērtējums pieaudzis par attiecīgi 3,84 un 2,39 punktiem, savukārt būvniecības nozarē tas pasliktinājies par 2,48 punktiem. Nedaudz pozitīvāk nekā gada otrajā ceturksnī situāciju vērtē arī tirdzniecības sfērā strādājošie uzņēmēji - šajā grupā indekss pieaudzis par 1,40 punktiem.
Aplūkojot pētījuma rezultātus uzņēmumu grupās pēc lieluma, redzams, ka optimistiskākie ir vidējo un lielo uzņēmumu vadītāji - uzņēmēju noskaņojuma indekss vidējo uzņēmumu grupā (50 līdz 249 darbinieki) ir pieaudzis par 5,90 punktiem, bet lielo (vairāk nekā 250 darbinieku) - par 5,40 punktiem. Taču pozitīvas attīstības tendences saskatījuši arī mazo uzņēmumu un mikrouzņēmumu vadītāji.
Aplūkojot situāciju pa reģioniem, visbūtiskāk situācijas vērtējums uzlabojies Latgales reģiona uzņēmumos - par 7,18 punktiem. Savukārt Kurzemes un Pierīgas reģionu uzņēmēji situāciju vērtē nedaudz negatīvāk nekā gada otrajā ceturksnī.
Pētījuma dati arī liecina, ka saglabājusies tendence, ka ekonomisko situāciju valstī un biznesa attīstības iespējas uzņēmumi, kuros ir pārstāvēts ārvalstu kapitāls, kopumā vērtē pozitīvāk. Šī gada trešajā ceturksnī uzņēmumu, kuros pārstāvēts tikai ārvalstu kapitāls, grupā vērtējums pieaudzis par 2,44 punktiem. Savukārt uzņēmumos, kuros ir gan vietējais, gan ārvalstu kapitāls, situācijas vērtējums pēdējā ceturksnī ir uzlabojies pat par 5,22 punktiem, bet salīdzinoši vismazāk (par 1.70 punktiem) indekss pieaudzis uzņēmumu, kuros pārstāvēts tikai vietējais kapitāls, grupā.
Optimisms ir audzis Rīgas un citu Latvijas pilsētu uzņēmēju vidū, taču lauku uzņēmēju vidū ir turpinājis padziļināties pesimisms.